Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 908

    Domyślnie Sterownik drukarki Epson

    Mam drukarkę laserową, barwną Epson C1100. Stary model, kupiona w 2006. Sterowniki do Windowsa 10 są, drukowałem na Dellu. Dawno nie używałem drukarki, kupiłem laptopa Lenovo z Win 11 i .. nie ma sterowników, choć niby są jakieś z 2020 roku, to jednak w wykazie urządzeń pokazuje wtedy drukarkę, ale z adnotacją sterownik niedostępny.
    Czy mozna jakoś oszukać Win 11? Albo drukarkę
    Może sterownik innej drukarki? Nowego modelu?
    Jaki port powinno się wskazywać dla drukarki? Bo próbowałem ręcznie a wtedy wykaz portów jest długi.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 10-08-2023 o 15:50
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    114

    Domyślnie

    Witam.
    Pod tym adresem jest strona dla tej drukarki
    https://www.epson.pl/pl_PL/support/s...r-c1100/s/s510
    jeśli będziesz miał inne problemy - pisz odpowiem. Nie mogę wstawić pliku.
    Video - https://www.youtube.com/watch?v=kNnJyPeFFMo
    linki dla windows 11 są niżej pod filmem
    jeszcze taki znalazłem
    https://pl.drvhub.net/devices/printers/epson/al-c1100
    Ostatnio edytowane przez Wlodek ; 10-08-2023 o 16:45

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 908

    Domyślnie

    Tym updaterem robilem, drukarka jest wykrywana, ale jako bez sterownika. Na jeden stronie po pobierania zamiast sterownika jest pdf o instalacji .. w Windowsie 10, a obok napis driver jest nieaktywny.
    Jeden z linków prowadzi do niby właściwego sterownika Epsona, którego dostawca jest ... Hewlett Packard, ale antywirus mi krzyczy na ten plik.

    Są sterowniki, sam znalazłem na linuksa. Zainstalować linuksa tylko by drukować?
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    114

    Domyślnie

    tak na linuksa są

  5. #5

    Domyślnie

    Na tej stronie gdzie jest PDF w nim zawarty jest opis, że sterownik powinien się ściągnąć z zasobów windowsa i to instrukcja jak podłączyć ta drukarkę do win10 i 11. Próbowałeś tej procedury?

  6. #6

    Domyślnie

    Łapaj z mojego dysku Może pomoże...

    https://drive.google.com/file/d/1GUc...ew?usp=sharing

    Ew sprawdź czy Ci znajdzie system.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_5.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	155,4 KB
ID:	74772

    Ew spróbuj ręcznie dodać drukarkę z listy drukarek
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 10-08-2023 o 22:24
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 908

    Domyślnie

    System nic nie znajduje, ręczne wyszukiwanie nic nie daje.
    Twój plik pobrałem, choć z problemami (google nie mógł go przeskanować i ostrzegał przed pobraniem), ale pobrałem, przeskanowałem esetem, nie wykazał wirusa.
    Drukarka stoi gdzie indziej, może w poniedziałek tam podjadę, zobaczę czy zadziała.

    Jaki port jest przewidziany dla drukarki, jeśli jest podłączona po USB? Bo wykaz portów jest długi, a przy ręcznej instalacji na pewnym etapie trzeba go wybrać.

    Cytat Zamieszczone przez robcio.m Zobacz posta
    Na tej stronie gdzie jest PDF w nim zawarty jest opis, że sterownik powinien się ściągnąć z zasobów windowsa i to instrukcja jak podłączyć ta drukarkę do win10 i 11. Próbowałeś tej procedury?
    Tak, ale okazuje sie ze w zasobach windowsa jej nie ma.

    Dziwne jest to, że mam różnego rodzaju updatery Epsona, wydane w 2022 i 2023 roku, na windowsa 11 i dlaczego nie działają? Chyba jednak nie da sie zrobic tego na win 11.
    Kojarzę, że kiedyś bardzo sie starano zainstalować skanery Nikona i tez jakoś musiano "oszukać" system i skaner.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-08-2023 o 14:39
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    "System nic nie znajduje, ręczne wyszukiwanie nic nie daje."
    "Tak, ale okazuje sie ze w zasobach windowsa jej nie ma."

    Nie kłam, nie kłam
    Pierwsze, miej podłączone USB i włączoną drukarkę
    Drugie, miej pewność że kabel USB jest dobry.
    Jak Ci sam nie złapie sterownika, to możesz kliknąć w managerze urządzeń USB - to nierozpoznane i spróbować podstawić sterownik.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_44.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	74776
    Żeby nie było, screen z windowsa 11 :>

    BTW tamten PDF to do drukarki sieciowej jest.
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 11-08-2023 o 15:03
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #9

    Domyślnie

    Jak dla mnie PDF pokrywa i zwykła instalacje z kabla jak i sieciową ale to nie jest aż tak istotne.

    Updater to wedle mojej wiedzy nie jest sterownik, a aplikacja umożliwiająca aktualizacje wewnętrznego oprogramowania drukarki (do tego sterownik jest pewnie zupełnie zbędny, ta aplikacja sama w sobie ma co potrzeba żeby znaleźć drukarkę itd).

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 908

    Domyślnie

    Byłem tam gdzie drukarka. No niestety, u mnie to wygląda inaczej niż u Ciebie, @crusiek
    W managerze urządzeń, na USB pokazuje, że jest ta drukarka! Co więcej, pokazuje że ma zainstalowany sterowniki. Na wszelki wypadek uaktualniłem, napisało, że sterownik jest aktualny. Ale ... nie drukuje. Drukarka potrafi sama drukować strone testową, drukuje ją.
    Plik jaki dałeś zainstalowałem, zaczęło mi instalować .. Microsoft Visual C ++ 2005 (??? 2005) ale nie dokończyło instalowania, dało komunikat że nie może. W systemie mam zainstalowane wiele tych Visual C ++ ale z latami od 2010 do 2015-2022. To może być kwestia braku tego 2005?

    Ja już chyba nigdy nie kupie Lenovo, bo mam podejrzenia, że to konfiguracja kompa wymaga przełączenia czegoś gdzieś. Tak jak miałem problem z Nikon NX Studio, który nie potrafił wyświetlac plików jpg ani Nef, albo nie działający mikrofon mimo zezwoleń w przeglądarce i w Windowsie. To wszystko sie zmienia w aplikacji lenovo, ale .. tam nie widze niczego co dotyczy drukarek. poddaje się na jakiś czas.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. PAPIER do drukarki Epson L800
    By artur678 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2014, 05:54
  2. nowe drukarki Epson seria L
    By kazzi in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 11:45
  3. Jaka jest wydajność drukarki epson r 285 ?
    By thr in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-02-2009, 19:34
  4. drukarki foto hp vs epson
    By Marcin Jakubowski in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 18:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •