Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    W sumie potwierdziły się moje obserwacje z zeszłego roku - zajefajne szkło, tylko te flary kiedy słońce jest w kadrze....
    Tak więc w większości zgadzam się z tą recenzją tak nie rozumiem dlaczego autor poleca ten obiektyw do fotografii krajobrazowej.
    Jasne, zakres jest wygodny, jednak taki jasny obiektyw jest raczej zbędny i 24-120 f4 zdecydowanie lepiej wypada (moim zdaniem), do tego nie ma tak masakrycznych flar no i jest mniejszy i lżejszy.
    No, ale każdy woli co innego.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  3. #23
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 805

    Domyślnie

    Jak dla mnie to szkło do portretów/modelek. Od 35 mm - cała postać od dołu, długie nogi, 50 mm - we wnętrzach, klasyczne 85 mm i 150 mm dające już pewną separacje planów w stylu długich tele.
    Niektórzy portreciści lubią flary.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #24

    Domyślnie

    Do portretu to faktycznie świetny obiektyw i mogę szczerze polecić, daje przyjemny (dla mnie) bokeh, no i bardzo ostry gdzie trzeba. A flary nie przeszkadzają bo zawsze się tak ustawiam w stosunku do modela i słońca aby ich nie było, w portrecie mamy dowolność ustawienia przecież.
    Ale dla mnie to przede wszystkim świetne szkło do repo i eventów. Wszelkie uroczystości, wydarzenia, można nim ogarnąć i do tego też ten obiektyw używam w 90% przypadków.
    Jest uniwersalny, 35mm na szerokim końcu mi wystarcza, i jest jasny więc świetnie się sprawdza w pomieszczeniach czy przy sztucznym świetle. Nie znam lepszego szła to tego typu zastosowań.
    Marcin
    Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5

  5. #25

    Domyślnie

    Faktycznie wielu fotografujących uważa ten obiektyw za doskonałe szkło eventowe. Do portretu też jest fajne, ale w góry to chyba bym go nie zabrał.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Tak więc w większości zgadzam się z tą recenzją tak nie rozumiem dlaczego autor poleca ten obiektyw do fotografii krajobrazowej.
    Jasne, zakres jest wygodny, jednak taki jasny obiektyw jest raczej zbędny i 24-120 f4 zdecydowanie lepiej wypada (moim zdaniem), do tego nie ma tak masakrycznych flar no i jest mniejszy i lżejszy.
    No, ale każdy woli co innego.
    On go poleca do fotografii krajobrazowej w trudnych warunkach pogodowych (deszcz, mgły). Może jako alternatywa do dźwigania statywu.

  7. #27

    Domyślnie

    Jeśli ktoś nie zauważył...
    Pod koniec maja wyszła wersja 2 softu dla tego Tamrona.

    1. Added compatibility with TAMRON Lens Utility™ Ver.3.0.
    2. Added compatibility with TAMRON Lens Utility Mobile™ Ver.3.0.
    3. Improved focus ring operability when setting AF.
    * Update can be done with TAMRON Lens Utility™.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Fotografia motoryzacyjna sigma 17-50/tamron 28-75/tamron 24-70
    By Gaucho3825 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-11-2020, 11:38
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 08:51
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2016, 23:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •