Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Kto by dał pomacać

    Dzień dobry,
    Po ok 10 latach chciałbym wrócić do amatorskiej fotografii. Na 99% jestem zdecydowany na zakup d850, ale dla świętego spokoju chciałbym zobaczyć jak działa i jak leży Z7(II). Odwiedziłem 3 sklepy i po pierwsze nie mieli Z7 a po drugie nie chcieli mi nawet włączyć na chwilę żadnego posiadanego aparatu, żebym mógł patrzeć przez ten nowy wizjer. No i tu moja prośba - czy jest tu ktoś z Wieliczki lub niedalekiej okolicy ktory ma Z 7 lub podobny i pozwolił by mi zobaczyć jak działa wizjer?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mieszkam pod Wieliczką, ale mam Z6 (swoją drogą na sprzedaż, razem z resztą zetkowych szkieł i systemu nikona), więc jak Cię to interesuje to możemy się jakoś zgadać. Tylko w ciągu najbliższego tygodnia mogę być srednio dostępny, mam sporo roboty i wyjazdów na sesje, ale jak coś to daj znać, może się uda w któryś dzień na chwilę złapać.
    BTW - warto się przekonać do bezlustra, ja nie wyobrażam sobie już powrotu na lustrzankę, nie ma szans, choćbym miał za darmo dostać którykolwiek topowy model.

  3. #3

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Od razu powiem Ci, że będziesz zadowolony z zetki pod tym względem. Miałem kiedyś A7 mk1 i widać było, że patrzę na LCD, niska rozdzielczość, lagi, było wszystko, co powinno . Mam Z5 i wizjera używa się równie wygodnie, jak optycznego w lustrze.
    Z5|D750|35(T)|40(N)|50(A)|85(NA)|135(A)

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam szkła na śrubokręt więc raczej na pewno zostanę przy lustrze, Z-ki z konwererem z tego co wiem tego nie obsługują

  6. #6

    Domyślnie

    Ja zaagituję (choć to nie dotyczy np. fotografii lotniczej). Przesiadłem się z D850 na Z6II. Nie tęsknię.
    A jak kupisz ML to szklarnię też raczej wymienisz...
    Zwłaszcza przy matrycy 46mpx.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    "Nie tęsknię." - aż tak lepiej bez lustra?

  8. #8

    Domyślnie

    W moim przypadku to kilka kwestii, i nie chodzi o to, że ML jest tak dużo lepszy.
    Raczej mi chodzi o to, że D850 ma podobno jeden z najlepszych lustrzankowych wizjerów i wizjer w Z6 jest dla mnie wystarczająco dobry, żeby z nim nie tęsknić.
    U mnie dodatkowo się okazało, nie potrzebuję 46mpx, zdecydowanie wolę mniejszy korpus i poziom szumów z 24mpx.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eagis Zobacz posta
    "Nie tęsknię." - aż tak lepiej bez lustra?
    Przed przejściem na bezlustro obawiałem się głównie o wizjer, ale po kilku miesiącach z Z6II stwierdzam że nie ma prawie żadnej różnicy - po prostu widzi się obraz z obiektywu i tyle, no może przy śledzeniu szybkich akcji jest smużenie ... Najważniejsza zaleta to kultura pracy - cicho i bez wstrząsów, zdjęcie jest ostre tam gdzie się wyceluje, stablilizacja matrycy robi też dodatkową robotę ... Po kilku miesiącach z Z6II chyba żadna lustrzanka mnie nie skusi ... Z wad nowego systemu to ceny obiektywów i jakaś taka mało ciekawa ich oferta, tzn. nie widzę szkła do 5k PLN na które bym "zachorował" ...

  10. #10

    Domyślnie

    No właśnie skromna jak na razie szklarnia też nie zachęca....

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •