Close

Strona 29 z 39 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 383
  1. #281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacajaca997 Zobacz posta
    Mam pytanie dla osób które filmują. Po kupnie Z8 mam ochotę do fotografowania dołączyć filmowanie. W tym temacie będę dopiero raczkował.. Na stronie Nikona odnośnie kart do wideo RAW (CFexpress typ B) wskazane są konkretni producenci kart, seria tych kart oraz numer katalogowy. Czyli tylko te wymienione karty będą działały do filmowania w RAW?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ta lista kart ze strony - tą są takie, które nikon przetestował i potwierdza, ze na pewno działają. I to nie chodzi o standard bo wszystko co cfexpress type b będzie działać. Tu chodzi o niuanse, np. moze się zdarzyć, że jakiś inny producent zrobi karte którasię dużo bardziej grzeje się bardziej niz powinna i uruchamia zabezpieczenie temperaturowe w aparacie. Podobna sytuacja wlaśnie byla z niektorymi zamiennikami baterii do z6 (I i II) gdzie była jakaś niekompatybylność ze względu na grzanie i aparat sie czasami wyłączał na zamienniku.

  2. #282

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_8BD0492-Enhanced-NR.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	11,51 MB
ID:	81161
    Tu masz zdjęcie zrobione z ręki na ISO5000 odszumiane w LR.

    Z8 szumi ale da się dobrze odszumić. Szumi więcej niż bym się spodziewał. Ale ja mam za wysokie wymagania.
    Ostatnio edytowane przez BambusZMikronezji ; 05-07-2024 o 13:35

  3. #283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BambusZMikronezji Zobacz posta
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_8BD0492-Enhanced-NR.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	11,51 MB
ID:	81161
    Tu masz zdjęcie zrobione z ręki na ISO5000 odszumiane w LR.

    Z8 szumi ale da się dobrze odszumić. Szumi więcej niż bym się spodziewał. Ale ja mam za wysokie wymagania.
    Dzięki za info
    Jeśli materiał daje się fajnie odszumieć to spoko, nie powinno być tragedii.
    Z8 nie ma, niby dostawy do PL jadą ale pojedyncze sklepy dostają. Zapisy robią jak za Komuny zapisy na lustrzanki he sprzedają towar którego nie ma
    Ciekawe
    Z8 + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  4. #284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Dzięki za info
    Jeśli materiał daje się fajnie odszumieć to spoko, nie powinno być tragedii.
    Z8 nie ma, niby dostawy do PL jadą ale pojedyncze sklepy dostają. Zapisy robią jak za Komuny zapisy na lustrzanki he sprzedają towar którego nie ma
    Ciekawe
    Taaaa. Własnie rzuciłem okiem.
    ABFoto ma rewelacyjną cenę ale.... nie mają sprzętu od ponad miesiąca. Założyłbym się że jak dojedzie to już nie w tej cenie co jest na ich stronie.
    Foto Plus za to ma sprzęt ale cena jakby około 1500 pln drożej .
    Piszę o samym body.

  5. #285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BambusZMikronezji Zobacz posta
    Taaaa. Własnie rzuciłem okiem.
    ABFoto ma rewelacyjną cenę ale.... nie mają sprzętu od ponad miesiąca. Założyłbym się że jak dojedzie to już nie w tej cenie co jest na ich stronie.
    Foto Plus za to ma sprzęt ale cena jakby około 1500 pln drożej .
    Piszę o samym body.
    No to ja miałem dużo szczęścia nie wiedząc o tym, jakieś dwa tygodnie temu sprawdziłem na Ceneo gdzie najtaniej, złożyłem zamówienie w Fotopanoramie z Krakowa na N8 oraz nikkora 180-600 i za dwa dni cieszyłem się nowym sprzętem

  6. #286

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacajaca997 Zobacz posta
    No to ja miałem dużo szczęścia nie wiedząc o tym, jakieś dwa tygodnie temu sprawdziłem na Ceneo gdzie najtaniej, złożyłem zamówienie w Fotopanoramie z Krakowa na N8 oraz nikkora 180-600 i za dwa dni cieszyłem się nowym sprzętem
    Tak fajnie tylko raczej masz sprzęt z poza oficjalnej dystrybucji na Polskę a co za tym idzie nie masz gwarancji producenta tylko sklepu, a to trochę różnica szczególnie przy tej klasie sprzętu.
    Z8 + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700
    Było D90 | D7100 | 2 x D750 | Z6 II

  7. #287

    Domyślnie

    Żeby zyskać min 1ev wysokiego ISO nie trzeba decydować się na abonament Adobe - może być topaz czy dxo czy inny. Nie wyobrażam sobie ograniczenia się w zakresie fotografii w słabym świetle rezygnując z takich programów. Dla mnie nieporozumieniem jest nie wydać kilku % ceny aparaty na program który dobrze odszumia jeśli potrzebne mama wysokie ISO.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Żeby zyskać min 1ev wysokiego ISO nie trzeba decydować się na abonament Adobe - może być topaz czy dxo czy inny. Nie wyobrażam sobie ograniczenia się w zakresie fotografii w słabym świetle rezygnując z takich programów. Dla mnie nieporozumieniem jest nie wydać kilku % ceny aparaty na program który dobrze odszumia jeśli potrzebne mama wysokie ISO.
    To napisz może jakie masz alternatywy dla LR i dlaczego takie (bez żadnej złośliwości proszę). Miałem kiedyś dawno temu dxo i powiem szczerze LR bardziej mi leży ale to oczywiście moje zdanie, brakowało mi wtedy dobrej korekty geometrii i możliwości korygowania wybranych fragmentów zdjęcia. Z koleji LR mi zamula. Na 14 rdzeniowym proc z 32 GB RAM (karta graficzna zintegrowana) lubi się przyciąć z 45 megapixelowym Rawem. Zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiej karty graficznej ale nie rozkminialem jeszcze czy to coś da.

  9. #289

    Domyślnie

    Też ostatnio kupiłem z8 na ceneo sprawdzenie gdzie najtaniej i po kupnie na drugi dzień w domku . @jacajaca997 I jak sprawuje sie ten zestaw z8 plus 180-600 bo zastanawiam się nad kupnem 180-600

  10. #290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BambusZMikronezji Zobacz posta
    Zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiej karty graficznej ale nie rozkminialem jeszcze czy to coś da.
    Zdecydowanie coś da ale musi być to Nvidia bo LR lubi CUDA, im więcej tym lepiej.

Strona 29 z 39 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z9 w praktyce
    By JK in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 470
    Ostatni post / autor: 08-07-2024, 11:09
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  4. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  5. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •