Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ekonomiczna drukarka ze skanerem do uzytku domowego

    Rodzice mają jakiś najtańszy kombajn HP. Dość dawno kupiony ale sytuacja jest patologiczna trochę bo kosztował ze 100-150 zł a nowe tusze do niego po 160zł obecnie. Zamienniki kosztują około 60 zł ale ciągle są z nimi problemy. Albo marnie drukują jakieś kolory albo drukarka zgłasza błędy i drukuje często strony testowe itp (marnując tusz). Pora chyba ją wymienić.

    Zastanawiam się jednak co im zaproponować by miało to sens w używaniu. Drukują raz więcej, raz mniej więc czasem sprzęt stoi nieużywany z 2-3 tyg. Wydruki często w kolorze, jakość jest drugorzędna. Zdjęć na papierze foto nikt na niej drukował nie będzie.

    Zastanawiałem się albo nad atramentem w którym są dostępne osobne pojemniki z kolorami tylko martwi mnie czy po okresie "postoju" nie będzie fiksować. Zapcha głowice albo też będzie w kółko marnować dużo tuszu na jakieś czyszczenie. Kolorowe lasery już chyba potaniały na tyle, że warto się nimi zainteresować?

    Nie śledzę aktualnych cen drukarek ale idealnie by maszyna była do paru stówek Jakieś propozycje?

    Wiem, że to trochę loteria ale dopuszczam możliwość zakupu sprzętu używanego. Czasem widzę ciekawe oferty np. na jakieś laserowe drukarki. Dokupi się toner i powinny działać długo (sam tak kupiłem i mam do tej pory).

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Rodzice mają jakiś najtańszy kombajn HP. Dość dawno kupiony ale sytuacja jest patologiczna trochę bo kosztował ze 100-150 zł a nowe tusze do niego po 160zł obecnie. Zamienniki kosztują około 60 zł ale ciągle są z nimi problemy. Albo marnie drukują jakieś kolory albo drukarka zgłasza błędy i drukuje często strony testowe itp (marnując tusz). Pora chyba ją wymienić.

    Zastanawiam się jednak co im zaproponować by miało to sens w używaniu. Drukują raz więcej, raz mniej więc czasem sprzęt stoi nieużywany z 2-3 tyg. Wydruki często w kolorze, jakość jest drugorzędna. Zdjęć na papierze foto nikt na niej drukował nie będzie.

    Zastanawiałem się albo nad atramentem w którym są dostępne osobne pojemniki z kolorami tylko martwi mnie czy po okresie "postoju" nie będzie fiksować. Zapcha głowice albo też będzie w kółko marnować dużo tuszu na jakieś czyszczenie. Kolorowe lasery już chyba potaniały na tyle, że warto się nimi zainteresować?

    Nie śledzę aktualnych cen drukarek ale idealnie by maszyna była do paru stówek Jakieś propozycje?

    Wiem, że to trochę loteria ale dopuszczam możliwość zakupu sprzętu używanego. Czasem widzę ciekawe oferty np. na jakieś laserowe drukarki. Dokupi się toner i powinny działać długo (sam tak kupiłem i mam do tej pory).
    Akurat jestem po zakupie - dla siebie. Po analizie wyszło mi, że najtańsze i najlepsze rozwiązanie to Brother DCP - T220. Niby 700+ zł ale tusze dosłownie, za darmo bo w startowym komplecie jest po 50 ml CMY i 100 ml K. Ma to wystarczyć na 7500 kopi cz-b i 5000 koloru. Tymczasem różne tanie drukarki mają 8 ml startowych. Po 3 dokupieniach tuszu różnica w koszcie jest żadna. Niektóre co sprytniejsze nie chcą współpracować z zamiennikami. Te zresztą też wcale tanie nie są. A do tego Brothera oryginalne 100 ml K kosztuje 36 zł. Nawiasem mówiąc fotograficzny druk wygląda bardzo dobrze. Można drukować po dwóch stronach, broszurowo. Bardzo ładnie skanuje. Jestem bardzo zadowolony.
    Miałem wcześniej też Brothera - wytrzymał minimum 10 lat.

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawe urządzenie, dzięki za pierwszą propozycję

    Faktycznie producenci robią nam pod górkę. Ten HP też jest "sprytny" i potrafi już sobie sprawdzić czy włożyłeś oryginalny pojemnik czy regenerowany. Wywala w kółko propozycje zakupu oryginalnych, nowych - mniej więcej właśnie po te 8 ml Wkurzające.

    Wiele lat miałem jakieś starsze modele HP i byłem zadowolony i z jakości wydruku i eksploatacji bo nie fiksowały czy pojemnik regenerowany czy nie.

    A teraz nowoczesność...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    A teraz nowoczesność...
    Po prostu strategia marketingowa. Albo jak wolisz łapanie jeleni.

  5. #5

    Domyślnie

    Zerknij na Epsona ET-2815.
    Mam ET-8550, nie miałem dotąd problemu z zasychającym tuszem, ale nie przekroczyłem trzech tygodnii bezczynności.

    Mam też 7-letniego laserowego Brothera HL-3150, ale to już kobyła jak na warunki domowe, za to absolutnie bezproblemowa.
    Mała laserowa drukarka to może być najlepsze rozwiązanie.

  6. #6

    Domyślnie

    Popieram ten mały laser...

    Ja kupiłem HP Color LaserJet Pro 200 M252dw ale nie zależało mi ani na drukowaniu zdjęć, ani na skanerze. Dałem ok 500zł, bo kupiłem nowy, ale jak już był stary (leżak magazynowy) w trochę poszarpanym opakowaniu. Wpiąłem do sieci (ma też WiFi, ale nie używam), raz dokupiłem tonery na 123drukuj i na razie działa bez zająknięcia...

    Dodatkową zaletą tego konkretnie modelu jest to, że działa absolutnie bezproblemowo na Linuxie i to bez żadnych sterowników, bo jak właśnie odkryłem ma IPP Everywhere. Ale to pewnie dla rodziców żaden argument, bo jak znam życie to używają wyłącznie Windows.

    A, no i ma duplexer! W tej cenie - rewelka.
    D850 | D750 | D70 | N18-35/3.5-4.5G | N24-70/2.8G | N24-120/4G | N70-300/4.5-5.6E | N105/2.8G Micro | N85/1.8G | N50/1.4G | N35/1.8G | N20/1.8G | SB-800
    F6 | F100 | F90x | F80 | F50 | N20-35/2.8D | N35-70/2.8D | N85/1.8D | N50/1.8 | N35/2D | N20/2.8D | SB-80DX

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie propozycje. Będę analizował

Podobne wątki

  1. Drukarka do użytku domowego
    By klaudi in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2019, 22:12
  2. Drukarka do domowego użytku.
    By MasterM16 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 20:51
  3. Drukarka ze skanerem
    By NiKtos in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 17:35
  4. PC do domowego użytku
    By Bradley22 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 09:19
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 20:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •