Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Balet

  1. #21

    Domyślnie

    Jeszcze jedno. Chciałoby się lepiej, ale nie chce się przeszkadzać odbiorcom. Może nie podchodziłem odpowiednio blisko a powinienem.... Niestety wydarzenia na żywo to sprawy ulotne i nie ma możliwości powtarzania. Co się traci, to bezpowrotnie.
    Jakieś tam bardziej statyczne popierdółki nawet powychodziły, ale zależało mi na tych dynamicznych rzeczach a z tu chyba zabrakło mi odrobiny szaleństwa, ryzyka i "bezczelności".
    Inna sprawa, że oświetleniowcy nie ogarnęli światłem całej sceny a młodzież niekoniecznie trzymała się tej strefy doświetlonej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Co do smartfonowego wygładzenia, to coś mi mówi, że chyba pomyliłem pliki i wrzuciłem coś po jakimś nieudanym odszumianiu. Jestem kiepski w ratowaniu fajnych, ale nie do końca udanych ujęć.

  2. #22

    Domyślnie

    Podeślij na PW tego Rawa. Wrzuć np ma wetransfer i podeślij link. Może materiał się nadaje a tylko obróbka skopana?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Podeślij na PW tego Rawa. Wrzuć np ma wetransfer i podeślij link. Może materiał się nadaje a tylko obróbka skopana?
    Dziękuję. Jak wrócę do domu z pracy, to podeślę niezwłocznie i rawa i zapisany prosto z aparatu jpeg. Żeby było widać wszystko co wyszło.

    Pokombinowałem trochę sam, ale nie mam tego ostatniego pliku. Wyciąłem trochę zdjęcie i zostawiłem trzy wiszące dziewczyny bez tej w lewym rogu. Tak lepiej jeśli chodzi o kompozycję.

  4. #24

    Domyślnie

    Pliki wysłane na priv.

    Dziękuję za wyjście na przeciw moim rozterkom.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GarfieldPL Zobacz posta
    Pliki wysłane na priv.

    Dziękuję za wyjście na przeciw moim rozterkom.
    daj na priv linka do tego rawa
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #26

    Domyślnie

    W sumie to też bym rzucił okiem na RAW'a

  7. #27

    Domyślnie

    Posłane.

  8. #28

    Domyślnie

    Osobiście poszedłbym w coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC3867.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	2,65 MB
ID:	72513
    Sam LR w najnowszej wersji.

    Ale są 4 główne problemy:
    - Za długi czas, przez co zdjęcie utraciło szczegóły na twarzy i ciężko je odszumiać. Ja na Z9(czyli ten sam rozmiar/zagęszczenie matrycy co w D850) osobiście staram się w podobnym kadrach nie schodzić poniżej 1/2000s. W tych warunkach i przy f/2.8 poszedłbym w okolice 1/1250-1600.
    - Bardzo problematyczne światło. Z jednej strony twarz w cieniu zbyt dużym, żeby się go dobrze dało wyciągnąć i zbyt małym, żeby go mocniej przygasić. Z drugiej niebieskawe światło świecące od dołu, które widać na ręce i butach. Raczej szukałbym innego miejsca, gdzie będzie większa szansa na złapanie równomiernie oświetlonej twarzy głównego obiektu zdjęcia.
    - 70-200 2.8 nie jest idealnym obiektywem do takich warunków, Sigmy 85 i 105 1.4 czy 135 1.8 są zarówno ostrzejsze, dadzą lepsze odcięcie od tła, jak i są 1 i 1/3 - 2 EV jaśniejsze. Im ostrzejszy obiektyw, tym więcej więcej ostrości można stracić przez delikatne poruszenie, a przy połączeniu 45 mpix z 70-200 ten zapas nie jest duży.
    - W tak ciężkich warunkach absolutnie kluczowe jest łapanie kadrów, które będą wymagały jak najmniejszego przycinania. Każde cropowanie = strata jakości.

    Samo niedoświetlenie nie jest aż tak bolesne, w tym zakresie ISO pomiędzy zdjęciem mocniej naświetlonym w aparacie, a ciągniętym softowo nie będzie przepaści.
    Na plus zdecydowanie jest to, że ostrość jest tam gdzie być powinna, a to także jest absolutnie kluczowa rzecz przy zdjęciach w ruchu, szczególnie w trudnych warunkach.

  9. #29

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za ten opis problemów ze szczegółowym wyjaśnieniem.

    Próbuję to otworzyć w większej wersji o ile jest dostępna, jednak coś muli i pojawia się komunikat - 504 Upłynął limit czasu bramy.

    W każdym razie z tego co widać od razu w poście dostrzegam sporo tego, czego nie umiałbym wyciągnąć na swoim PS Elements. Wielkie WOW. Jedyne co bym zostawił to więcej miejsca z prawej strony kadru i po prostu wymazał jakąś wystającą z brzegu nogę.
    Wyszło mi sporo zdjęć w dobrej jakości, ale kompozycyjnie to one są takie sobie, więc będą mieć raczej wyłącznie sentymentalne znaczenie dla osób na nich uchwyconych. To nie jest jednak zawodowy zespół, tylko uczniowie i nieraz baaardzo małoletni, więc często przypadkowo łamią różne linie w układach, a przez to wkrada się ciut chaosu w kadrach i bardziej wtedy intrygujące są emocje na twarzach niż figury, czy też układy w tańcu, bo widać entuzjazm i przejęcie wydarzeniem.
    Możliwość ustawiania się do kadrów na koncercie była ograniczona. Nie ma przejścia od środka sceny do końca sali. Zdjęcia trzeba cykać albo z prawej, albo z lewej strony, lub zupełnie z tyłu. Można byłoby podejść do sceny i usiąść gdzieś w pierwszym rzędzie, ale 70-200 byłoby za ciasne. Mam jeszcze stałkę 50mm f.1.4, ale ona jest moim zdaniem zbyt powolna do takich rzeczy. Nie odważyłem się. Była moim pierwszym jasnym obiektywem i na koncercie metalowym w trudnych warunkach bardzo wolno łapała ostrość. Fakt, że wtedy miałem starszy, gorszy korpus, ale zraziłem się wtedy do niej i raczej do niej przy takich okolicznościach nie wracam.
    Miałem jeszcze D500 z zapiętym Nikkor 17-55 f.2.8 ale nie chciałem przeszkadzać ludziom w pierwszym rzędzie i łazić między nimi a sceną. Inna sprawa, że wtedy szersze ujęcia byłyby pokrzywione i zniekształcone na tym krótszym zakresie, więc wybrałem focenie z większej odległości na krótkim zakresie 70-200.
    Może jeszcze wybiorę się na przedstawienia na początku czerwca i potrenuję z czasem 1/2000. To będzie w innym miejscu i może oświetleniowiec będzie lepszy przez co warunki poprawią się.
    Ostatnio edytowane przez GarfieldPL ; 26-05-2023 o 05:52

  10. #30

    Domyślnie

    No i może zostawiłbym trochę więcej podłogi w kadrze a ujął trochę góry. To pokazałoby te postacie bardziej w górze i "spotęgowało" ten zbiorowy wyskok.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Balet
    By kaliszfornijczyk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 11:17
  2. balet
    By sailor in forum Video/film
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 14:24
  3. [ Reportaż ] balet
    By nonnatus in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 17:58
  4. [ Sport ] balet
    By lacha in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-10-2007, 23:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •