Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Birr Co. Offaly Ireland
    Posty
    39

    Domyślnie D 7100 po updata zaprzestał ostrzyć Sigmę 10-20

    Może ktoś już to przerabiał, i wie jak ożywić tą sigmę. Ja się w to wrobiłem drugi raz w życiu (poprzednim razem, wróciłem do starego oprogramowania i problem się skończył, czas jednak biegnie 10 lat na starym oprogramowaniu , to chyba już za długo było) . Obiektyw Sigmy stary i owszem, ale ja go kocham za praktyczność, troszkę świata ze mną już zwiedził, chciałbym, żeby pojechał na następną podróż we wrześniu, ale z AF bo ja się taki ślepy robię, Autofocus na moje oko to już chyba lepiej bez automatycznego. Oczywiście Nikonowskie 18-200 70-300 stała 50 tka nie ma najmniejszych problemów, jak również sigma 17-50 działają bez problemu, tylko ta biedna 10-20 nie chce się zautofokusić. Może ktoś trafił na update update. Kiedyś gdzieś trafiłem, na update tylko obiektywów, ale teraz jak to ze wszystkimi staruchami stary człowiek i niemorze,
    Dzieki z góry za wszystkie podpowiedzi, a szczególne dzięki dla tych co jeszcze rozwiążą mój problem, a jeszcze piękniej to by było jak by się udało znaleźć rozwiązanie dla D7100 i dla D5600, bo ten drugi to nigdy nie lubił mojej ulubionej sigmy 10-20

  2. #2

    Domyślnie

    Autoryzowany serwis Sigmy robi aktualizacje FW w obiektywach, nawet tych starych. Zdaje się, że robią to za darmo (plus koszty wysyłki).

    A ta aktualizacja aparatu coś ważnego Ci wniosła, że musiałeś ją robić?

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Birr Co. Offaly Ireland
    Posty
    39

    Domyślnie

    Łukasz dzięki serdeczne za informację, nie przyszło mi do głowy, że to można, ugryźć od tej strony. Tak szczerze, to nawet nie wiem, co wniosła ta aktualizacja, gdyż na chwilę obecną bawię, się Nikonem d5600. Wydawało mi się, że miałem, gdzieś stare firmware, ale niestety nie mogę znaleźć jego na kompie, więc jestem troszkę w czarnej itd ( powrotu na chwilę obecną nie ma).
    Co do aktualizacji, to nie wiem, ale generalnie ten aparat, rewelacyjnych zdjęć nigdy nie robił, można się czepiać tanich obiektywów, ale myślę, że te 5600 na tych samych obiektywach, poza rzeczoną sigmą 10-20 ma zdecydowanie przyjemniejsze i kolory i kształty (geometrię- moja stara po prostu wychodzi ładniej- pomyślałem, że to może wina oprogramowanie, a nie wina jej wieku - kobita ma teraz ze 160 lat a dokładniej to nie pamiętam, bo mam Alzhaimera i szczerze to nie jestem nawet pewien czy to ta sama baba, co ją brałem prawie 40 lat temu) .
    Łukasz rzuciłeś mi kość za nią pobiegnę - zadzwonię, do Polski do serwisu i faktycznie dopytam, bo zadziwiające jest to, że ten obiektyw jest martwy dla dwóch aparatów, a nowością to on nie pachnie. Ja wybieram się we wrześniu do Sorrento i Rzymu, ten szeroki kąt na ciasne uliczki byłby super, na plażowe okoliczności przyrody podeprę się Nikorami.
    Dzięki jeszcze raz za sugestię pozdrawiam , z krainy deszczowców karamba ( żeby nie było to właśnie osobistość przyszła i została poinformowana o treści i mówi, że chyba jestem chory i tu trafiliśmy w sedno aktualizacji, chyba jestem chory)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-05-2019, 22:01
  2. Tamron 150-600 przestał ostrzyć
    By Ponury_Kosiarz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2019, 13:37
  3. Raw + LR 4 jak ostrzyć ?
    By cycus14 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 00:43
  4. Na jakim poziomie ostrzyć?
    By swiatlo in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-06-2007, 22:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •