Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Skrzypiący/trzeszczący uchwyt w D7200

    Dzień dobry, witam wszystkich Użytkowników (to mój pierwszy post na tutejszym Forum ).

    Niedawno nabyłem komisowego D7200 z przebiegiem ok. 10 tys. zdjęć. Aparat działa bez zarzutu, wizualnie wygląda niemal jak nowy (żadnych otarć, odprysków, rys na wyświetlaczach itp.), widać, że poprzedni użytkownik raczej o niego dbał. Zauważyłem jednak jedną, trochę irytującą wadę (a może cechę) tego korpusu. Otóż uchwyt w dolnej części (głównie w miejscu, gdzie aparat trzyma się małym i serdecznym palcem) trochę trzeszczy/skrzypi i czuć pod naciskiem, że delikatnie się ugina. I nie trzeba wcale jakoś mocno go ściskać, ot każde normalne pochwycenie aparatu wiąże się z delikatnym skrzypieniem. Obejrzałem na tyle, na ile się dało obudowę w tym miejscu, zarówno od zewnątrz, jak i od strony komory na akumulator i nie widać niczego niepokojącego (np. pęknięć czy śladów jakiejś ingerencji). I teraz moje pytanie do Was, a zwłaszcza do użytkowników tego modelu: czy te korpusy tak mają, czy to jest kwestia niedokładnego spasowania elementów (D7200 jest tylko częściowo wykonany ze stopów magnezu, zdaje się, że góra i tył obudowy), czy to efekt zużycia, a może jednak wskazówka, że aparat mógł np. zaliczyć jakieś uderzenie albo glebę? (chociaż, jak wspomniałem wyżej, na zewnątrz wszystko wygląda jak z fabryki, żadnych uszkodzeń, otarć, wgnieceń, żadna ze śrubek mocujących poszczególne elementy nie wygląda na odkręcaną). Nie mam możliwości sprawdzić tego na innym korpusie. Czy moglibyście się wypowiedzieć, jak to zachowuje się u Was?
    Dodam, że to mój pierwszy Nikon, dotychczas użytkowałem tylko Pentaxy i jestem przyzwyczajony do ich pancerności, tam takich sytuacji nigdy nie było nawet po wielu latach użytkowania, wszystko zawsze było sztywne i spasowane (inna sprawa, że te korpusy są w zasadzie w całości ze stali i magnezu, więc może moje oczekiwania są za wysokie i wyolbrzymiam sprawę).

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam swój od nowości, kupiony w sklepie i ma dokładnie to samo od zawsze, więc myśle że nie ma się czym przejmowac, tylko brać i cieszyć się pięknymi zdjęciami
    Pozdro!

  3. #3

    Domyślnie

    Zakładam, że o tym miejscu mówimy?

    (sorki za słabą ostrość)
    W tym miejscu jest zaślepka do kabla od atrapy akumulatora, używanej przy zasilaniu stałym aparatu:

    Jak jest za duży luz, to otworzyć klapkę, wyciągnąć akumulator, docisnąć zaślepkę.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    @OjTam,
    chodzi nie tyle o gumową zaślepkę (ona nie trzeszczy), ile o plastik otaczający tę zaślepkę. Po prostu dolna część gripa lekko pstryka/ trzeszczy, gdy się chwyci aparat. I czuć, że się odrobinę ugina.
    @Matthias,
    Skoro tak , to jestem spokojniejszy.

  5. #5

    Domyślnie

    Nom, ugina się lekko koło zaślepi. Też tak mam, od początku, a nową puszkę brałem.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za szybkie sprawdzenie i odpowiedzi.

    Pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie

    Potwierdzam, mój też, ale nigdy na to nie zwróciłem uwagi

  8. #8

    Domyślnie

    Witam wszystkich, właśnie dołączyłem do grona. Chcę się podpiąć pod temat, bo też właśnie kupiłem d7200. Skrzypienie u mnie również występuje, ale chciałem zapytać czy macie w tym aparacie takie delikatne stukanie, ledwo słyszalne, z okolic wizjera kiedy porusza czy delikatnie potrząsa się aparatem, nawet ze zdjętym obiektywem, więc nie jest to sprawa stabilizacji w obiektywie.

  9. #9
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Podobne wątki

  1. [ Ptaki ] Najgłośniej trzeszczący na łące ...
    By raftik in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 22:04
  2. Trzeszczący Tamorn 17-50 2.8 VC
    By Sz@kal in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 13:32
  3. Skrzypiacy N35 2.0
    By Rogass in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-10-2010, 11:04
  4. Skrzypiacy 17-55
    By lesheck in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 09:59
  5. [ Przyroda ] trzeszczący w kąpieli :)
    By wld in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-08-2009, 18:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •