Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    wiadomo, mądrzej było wypuścić 800/6.3, przynajmniej wiesz, co nosisz.
    Ciężko to nawet skomentować

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Może i tak, może i nie, wiele na to wskazuje.
    Powinieneś założyć swoją własną firmę produkującą body i obiektywy. Pokaż wszystkim producentom jak to się powinno robić i co wypuszczać w jakiej kolejności. Sukces murowany.

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    No i znowu musisz mi pozwolić parskać ile chcę. Jakbym pracował ze szkłami f/1.2, to bym poprosił klientów, żeby 4 lata poczekali na optykę. Gdyby plany Nikona nie były ustalane na podstawie rzeczonego koła fortuny, to pewnie dałoby się tę roadmapę umieścić w jakichś ramach.
    Czyli jak rozumiem masz już Canonowskie 28-70/2, 50/1.2 i 85/1.2, czekasz tylko na 35/1.2 i zamawiasz je w pre orderze?

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Porównuję do niczego, twierdzę że dla osoby nie doktoryzującej się w temacie nie jest oczywiste, że stałki f/1.8 mają profesjonalną optykę.
    No właśnie, porównujesz do niczego, ale jednak określenie "profesjonalne pieniądze" chyba jednak do czegoś odnosisz?

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    na naszym forum rozmyślania MAG'a nt. wyboru 500mm PF, a którymś Zetkowym. Został z FTZ, a nie jest sekretem, że to jest człowiek, który się nie patyczkuje, bierze to, co jest najlepsze na rynku.
    Jego wybór, nie wiem czym podyktowany.

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Chcenie i pragmatyzm są blisko siebie, gdy ma się więcej kasy, sam wspominałeś parę postów wyżej o nabywcy z krajów pierwszego świata. Daję głowę, że po to szkło będą się ustawiać kolejki tych, którzy go potrzebują (albo niekoniecznie, ale mają szmal). Po prostu ten obiektyw powinien się pojawić lata temu, a nie wisieć jako głupia kropeczka na głupiej rozpisce.
    Obstawiam, że wiele premier zostało opóźnionych przez lockdowny i brak podzespołów nie tylko w Nikonie.
    Uważam, że gdyby wypuścili w pierwszej kolejności właśnie stałki ze światłem 1.2 kosztujące średnio po 15k to dopiero by były narzekania.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ja tego ruchu Canona zupełnie nie rozumiem. Postawili na początku na drogie szkła skierowane do profesjonalistów i wypuścili takie body. Z dwojga złego wolę drogę Nikona.
    Ruch ten staje się całkowicie zrozumiały jak się weźmie pod uwagę, że te aparaty były sprzedawane w komplecie z konwerterm na EF, a szkła EF działają na korpusach RF lepiej niż z lustrzankami. A szkłami robili marketing jakie to cód/* miód orzeszki można zrobić tworząc kolejny bagnet.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Obecnie jedynie Canon pokazał coś dla fotografów przyrody korzystających z mnożnika ogniskowej (R7 i R10), Sony i Nikon nie mają tu konkurencyjnego modelu.
    Nie sądzę że taki był plan. Te korpusy to klasyczne zapchajdziury Canonowe. Wsadzili stare bebechy do nowych puszek żeby zatkać dziurę na rynku powstałą po zgonie serii trabantów i konającym systemie M. Jedno co nie wyszło to ceny ale to jest problem bardziej ogólny. Zresztą sądzę że albo będą obniżki albo wypuszczą coś jeszcze tańszego jakiś R100.

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Ogólnie rzecz biorąc, dyskusja już jest kompletnie jałowa, wskazówka na kałometrze prognozuje małe prawdopodobieństwo wystąpienia gównoburzy, więc raczej się wycofuję z dysputy
    Eeee... ja dostrzegam potencjał ...

    /* - błąd celowy żeby podkreślić sarkazm wypowiedzi

    Generalnie to na CB jest bardzo podobna dyskusja tylko w drugą stronę ....
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Serio jak Canon? Na początku dać mega paździerzowe body i drogie obiektywy? No bez jaj. Eos R bez IBIS, z jedną SD może dla Ciebie jest lepszym wyborem niż Z6.
    Też nie rozumiem jak mogli wypuścić taki paździerz jak R przez te testy w netach aż 2 lata mi zeszło zanim zanim zmieniłem lustro na R na szczęście w tym czasie body zaliczyło zjazd ceny o prawie 50%
    Dziś uważam że nie mogłem zrobić lepiej i w sumie dziękuję tym testerom że tak zjechali to body.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    Nie sądzę że taki był plan. Te korpusy to klasyczne zapchajdziury Canonowe. Wsadzili stare bebechy do nowych puszek żeby zatkać dziurę na rynku powstałą po zgonie serii trabantów i konającym systemie M. Jedno co nie wyszło to ceny ale to jest problem bardziej ogólny. Zresztą sądzę że albo będą obniżki albo wypuszczą coś jeszcze tańszego jakiś R100.

    ...
    Wiesz, o każdym aparacie tak można napisać, wsadzili stare bebechy do zapchajdziury, bla bla bla. Z tym, że w przypadku R7 czy R10 to zupełnie nie jest prawda. Wiesz co by się działo na forum, gdyby to Nikon wypuścił następcę d500 z 32Mpix i 30* fps-ami na elektronicznej migawce? R10 ma 24 Mpix i 23* fps, kosztuje podobnie do d7500. R10 jest sporo tańszy od d500. Nie za bardzo interesuje mnie Canon, ale jakiś podstawowe obiektywne spojrzenie jestem w stanie zachować.

    *15 na mechanicznej, d500 ma 10, WOW!

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Fps w lustrzankach w dużej mierze spowalnia lustro, nie porównujcie fps lustrzanek i bezluster. Aktualnie przeciętne bezlustro kładzie na łopatki kilkukrotnie droższe flagowe modele lustrzanek (D6 czy 1D X mk3).

    Nie tylko Canon dawał adapter zapewniający świetną pracę szkieł lustrzankowych. Większość osób ocenia, że lustrzankowe szkła Nikona AF-S działają lepiej na bezlustrach. Tzn są szybsze.

    Canonierzy o (prawie) każdym aparacie mówią, że wsadzono w niego stare bebechy
    Wg mnie Canon zrobił dwie ekstremalnie różne serie szkieł. Jedne z absolutnie górnej półki - jak 28-70/2 czy dwa rodzaje 85/1.2, w tej chwili 100-300/2.8 a drugą serię po taniości, czyli nie grzeszą parametrami (różnymi). Pozostał do zagospodarowania środek.
    Nikon właściwie zaczął od środkowych - typu stałki 1.8, oraz klasyka czyli 70-200/2.8 i 24-70/2.8. Pomijam wygłup z 58/0.95. Bo oczywiście idzie wskazać pojedyncze szkła które nie mieszczą sie w tym "schemacie".
    Oczywiście na razie każda z serii u obu producentów nie jest pełna
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Wiesz, o każdym aparacie tak można napisać, wsadzili stare bebechy do zapchajdziury, bla bla bla.
    Bo to jest stara sprawdzona taktyka u Canona .

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Oczywiście na razie każda z serii u obu producentów nie jest pełna
    I to jest sedno! Lepszego podsumowania tej dyskusji nie ma niż to, że te szkła które są to dopiero początek i marudzenie na etapie rozwoju systemu jest bez sensu ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #27

    Domyślnie

    Ten początek to coś długi...

    To, że Z pojawiło się w miarę na końcu bezluster innych producentów to nie znaczy, iż to jakaś nowość.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Też nie rozumiem jak mogli wypuścić taki paździerz jak R przez te testy w netach aż 2 lata mi zeszło zanim zanim zmieniłem lustro na R na szczęście w tym czasie body zaliczyło zjazd ceny o prawie 50%
    Dziś uważam że nie mogłem zrobić lepiej i w sumie dziękuję tym testerom że tak zjechali to body.
    Czyli można powiedzieć, że to był dobry ruch Canona, ale dla tych bardziej cierpliwych
    Osobiście czekam na to co pokaże R5II i mityczny Z8. Podoba mi się już R6II, bo mi w większości wypadków nie potrzeba tylu megapixeluff i zapychania dysku cięższymi RAWami. I niech Nikon wreszcie pokaże tego Z6III, a Canon R1 przesuwającą granicę Z9.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I to jest sedno! Lepszego podsumowania tej dyskusji nie ma niż to, że te szkła które są to dopiero początek i marudzenie na etapie rozwoju systemu jest bez sensu ...
    To nie wiesz, że u nas trzeba marudzić i wypowiadać się w każdym temacie w roli eksperta?
    IMHO teraz to już jest naprawdę spory wybór u jednego jaki drugiego producenta. Narzekanie i pisanie, że jeden albo drugi nie ma pomysłu lub planu (o tym traktuje ten wątek) jest niedorzeczne.
    Bo jak odczytać to co poniżej?

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Tak jak canon: skupiłbym się na standardach i najpopularniejszych obiektywach (15-200mm)
    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    stałki f/1.8 były dobre, nie zaprzeczę, sęk w tym, że chyba wszystkie obiektywy dla ML są dobre[...]
    tworzenie 24-70/4, 24-120/4, 24-200 i 28-75/2.8 jak dla mnie wygląda na miotanie się z losowymi pomysłami, a nie podążanie perspektywiczną, przemyślaną drogą
    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Jakbym pracował ze szkłami f/1.2, to bym poprosił klientów, żeby 4 lata poczekali na optykę. Gdyby plany Nikona nie były ustalane na podstawie rzeczonego koła fortuny, to pewnie dałoby się tę roadmapę umieścić w jakichś ramach.
    Czyli wychodzi na to, że najpopularniejsze obiektywy, to właśnie te najdroższe f/1.2
    Moim zdaniem, aktualnie jeśli chodzi o wybór najpopularniejszych zoomów w Nikonie jest już naprawdę dobrze, bo mamy 14-30/4, 24-70/4, 24-120/4, (70-200/4 bym się nie spodziewał, chyba nie zyskał mega popularności w DSLR), 17-28/2.8, 28-75/2.8, (niedługo powinien pojawić się 70-180/2.8 z tej serii), 14-24/2.8, 24-70/28, 70-200/2.8, 24-200 i 100-400. To wszystko uzupełnione w mojej ocenie stosunkowo dobrze (biorąc pod uwagę parametry optyczne) wycenionymi stałkami 1.8: 20mm, 24mm, 35mm, 50mm, 85mm.
    Sam czekam na 35/1.2, czekałem też na 85/1.2. Jestem można powiedzieć nawet targetem tych szkieł. Pewnie sporo osób czeka na 200-600 patrząc po popularności 200-500 pod DSLR. Brakuje fisha i obiektywów tilt shift. Daleki jednak jestem od tego, aby nazwać to "brakiem planu i podążanie nieprzemyślaną drogą".

    //edit

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Ten początek to coś długi...

    To, że Z pojawiło się w miarę na końcu bezluster innych producentów to nie znaczy, iż to jakaś nowość.
    Jak na końcu bezluster innych producentów? To inni producenci już kończą z bezlustrami? Szok, mówią od wielu lat o końcu DSLR, ale o końcu ML nie słyszałem jeszcze.
    Tak poważnie, zarówno Nikon jak i Canon mieli bezlustra już dużo wcześniej. Jeśli jednak skupiasz się tylko na tych z matrycą FF (choć piszesz bardzo ogólnikowo), to do gry weszli praktycznie w tym samym momencie, Nikon chyba dwa tygodnie wcześniej od Canona. Dołączył niedawno Panasonic. I kto tu w ogóle pisze, że to jakaś nowość?
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 25-04-2023 o 09:04
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2017
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    73

    Domyślnie

    Moim zdaniem jak na możliwość Nikona zrobił wszystko co mógł i w porównaniu do Canona ma dużo ciekawszą szklarnie. Jakieś zoomy z 7,1 na końcu wynalazki tele z światłem 11. 28-70 2,0 1,4kg za 16000 zł. Jedyne body ciekawe R5 to kupa kasy dla amatora. Brak jakichkolwiek obiektyw z Af firm niezależnych. Filtr AA i dynamika puszek jak u Nikona 10 lat temu
    Może nie w Polsce ale w kraju rozwiniętym zestaw nawet dla amatora 14-30 28-75 100-400 jest jak najbardziej do przełknięcia, dobrej jakości i możliwości. Świat nie kręci się wokół kotleta.
    Może dziś jedyny problem to mityczny AF ale szklarnia na pewno nie.
    A Sony pierwsze 5 lat to był tylko śmiech i politowanie. Dziś po 10 latach czegoś się nauczyli i Sigma tamron uzupełnienia ich ofertę ale i niezależni się wycwanili.
    Dziś w Nikonie Z moim zdaniem brakuje 2 szkieł:
    28 1,4 i 105 1,4 i fajnie by się uzupełnialy z serią 1,8 i 1,2
    Zresztą oba jak się okazuje można używać przez ftz
    No może jeszcze 135 1,8/2,0
    Z7, Nikon 14-24 2.8S, Nikon 35 1,8S Nikon 50 1,8s Viltrox 85 1,8 Sigma 100-400
    Takumar 35 2,3; 50 1,4; 85 1,8; 135 2,5; 200 3,5; 400 5,6 i inne obiektywy bezpleśniowe

  10. #30

    Domyślnie

    Dzisiaj już narzekanie, że u Nikona czy Canona czegoś nie ma wywołuje tylko uśmiech. Podziwiam kolegów że chce Wam się udowadniać malkontentom jak jest. A jest już dobrze. Malkontentom sugeruję zmianę na S aby pozbyć się już tych niedoskonałych systemów Canona czy Nikona
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Chłopska sesja , czyli brak pomysłu i ...
    By Patryk Olczyk in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 11:07
  2. [ Przyroda ] Kwiatek - brak pomysłu na tytuł
    By logitech55 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 21:40
  3. [ Krajobraz ] Brak pomysłu na tytuł...
    By fosgen in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-06-2010, 16:54
  4. brak pomysłu na obróbke
    By TYPEK in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 14:52
  5. Brak pomysłu z filmem???
    By Arashi20 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 15-12-2005, 15:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •