Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 56
  1. #31

    Domyślnie

    No czyli jednak procesor jakby robił jednak różnicę...
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  2. #32

    Domyślnie

    Laptopowy RTX3070 nie równa się desktopowemu RTX3070.

  3. #33

    Domyślnie

    To był laptop? Jakoś mi to umknęło, to wyjaśnia sprawę.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #34

    Domyślnie

    Jest program firmy Topaz JPEG to RAW. Trzeba będzie spróbować, czy w ten sposób będzie można odszumiać JPEGi.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Jest program firmy Topaz JPEG to RAW. Trzeba będzie spróbować, czy w ten sposób będzie można odszumiać JPEGi.
    Ściągnąłem gdzieś z neta ten program żeby przetestować, bo zdaje się, że Topaz już go nie oferuje (nawet traila), ale niestety coś nie działa (w sensie program, nie może zapisać pliku, z nie wiadomo jakiego powodu)... Jeśli ktoś ma ten soft normalnie może jest w stanie sprawdzić?

  6. #36

    Domyślnie

    Topaz DeNoise AI umożliwia odszumianie plików JPEG. Ten program oprócz tego, że działa jako wtyczka do LR/PS pracuję również jako samodzielna aplikacja, w której można otworzyć pliki JPEG.

    _______
    https://www.listkiewicz.eu

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Ściągnąłem gdzieś z neta ten program żeby przetestować, bo zdaje się, że Topaz już go nie oferuje (nawet traila), ale niestety coś nie działa (w sensie program, nie może zapisać pliku, z nie wiadomo jakiego powodu)... Jeśli ktoś ma ten soft normalnie może jest w stanie sprawdzić?
    Niestety to nie działa. Program zapisuje w formatach DNG, TIF i TIFF. Jeśli otworzymy plik DNG, otwiera się w module Camera RAW, okienko "usuń szum" jest widoczne ale nieaktywne.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ark Zobacz posta
    Topaz DeNoise AI umożliwia odszumianie plików JPEG. Ten program oprócz tego, że działa jako wtyczka do LR/PS pracuję również jako samodzielna aplikacja, w której można otworzyć pliki JPEG.

    _______
    https://www.listkiewicz.eu
    To wiadomo, chodziło nam jedynie, czy można odszumiać pliki JPGE funkcją AI w Photoshopie, korzystając z programu firmy Topaz, który konwertuje JPEGi na RAW. Zonk nie działa ?
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  8. #38

    Domyślnie


    To wiadomo, chodziło nam jedynie, czy można odszumiać pliki JPGE funkcją AI w Photoshopie, korzystając z programu firmy Topaz, który konwertuje JPEGi na RAW. Zonk nie działa
    OK, nie załapałem

    _______
    https://www.listkiewicz.eu

  9. #39

    Domyślnie

    Mam dwa pytania nt. odszumania przez AI w LrC:
    1. Czy radzicie sobie jakoś z artefaktami powstałymi po odszumianiu? Np. niekształtne źrenice (czasem oko zamienia się w czarną studnię). Czasem palce trochę się koślawią. Może używam zbyt wysokiego ustawienia narzędzia (zwykle w zakresie 40-60)? Nie dzieje się to oczywiście zawsze, głównie na zdjęciach niedoświetlonych przy ISO25600 lub 51200, gdzie AI rzeczywiście musi sobie sporo wyobrazić
    2. Czy generowany plik .DNG jest pełnoprawnym zamiennikiem oryginalnego .NEFa? Jeśli naniosę korekty na rawie, wygeneruję nowy, odszumiony plik, to mogę stary po prostu skasować? Czy utracę korekty? Chodzi mi tu oczywiście o oszczędność miejsca, ponad 30mb raw, >10mb .jpg i do tego przeszło 100mb dng szybko dojeżdzają zasoby przestrzeni dyskowej

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Mam dwa pytania nt. odszumania przez AI w LrC:
    1. Czy radzicie sobie jakoś z artefaktami powstałymi po odszumianiu? Np. niekształtne źrenice (czasem oko zamienia się w czarną studnię). Czasem palce trochę się koślawią. Może używam zbyt wysokiego ustawienia narzędzia (zwykle w zakresie 40-60)? Nie dzieje się to oczywiście zawsze, głównie na zdjęciach niedoświetlonych przy ISO25600 lub 51200, gdzie AI rzeczywiście musi sobie sporo wyobrazić
    2. Czy generowany plik .DNG jest pełnoprawnym zamiennikiem oryginalnego .NEFa? Jeśli naniosę korekty na rawie, wygeneruję nowy, odszumiony plik, to mogę stary po prostu skasować? Czy utracę korekty? Chodzi mi tu oczywiście o oszczędność miejsca, ponad 30mb raw, >10mb .jpg i do tego przeszło 100mb dng szybko dojeżdzają zasoby przestrzeni dyskowej

    1. Nie zauważyłem takich problemów, ale ja odszumiam na 30% a moje zdjęcia nie mają ISO większego niż 6400.
    2. Pytanie jest trochę źle zadane. Nie, nie jest pełnoprawnym zamiennikiem, bo jednak jest przetworzony. Natomiast tak, jak najbardziej korekty i cała obróbka zostanie przeniesiona z oryginalnego rawa na DNG. Tylko uwaga - jeżeli używałeś jakiś automatycznych korekt, na przykład automatycznych masek typu "select sky / select subject", to te automatyczne maski zostaną nie tyle przeniesione ale od nowa wygenerowane na pliku DNG i ich efekt może być trochę inny niż na pliku NEF. Adobe o tym lojalnie ostrzega, i zaleca aby kolejność pracy była taka - najpierw odszumianie, potem wszystko inne. Wracając do meritum - ja oryginalne rawy trzymam, na wypadek gdybym po jakimś czasie chciał jednak spróbować innej metody odszumiania (albo jeżeli Adobe wypuści kiedyś nową ulepszoną wersję która da lepsze efekty).
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odszumianie.
    By pawelek69 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-10-2021, 21:39
  2. Odszumianie w ACR
    By nigel in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2014, 11:43
  3. Odszumianie
    By mirko33 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 07:24
  4. Odszumianie
    By tomekudla in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 23:50
  5. RAW + odszumianie
    By ALF in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2006, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •