Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pierwsza Lustrzanka zapytanie.

    Witam.

    To jest mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieje ze trafiłem w odpowiedni dział.
    Do tematu to będzie pierwszy aparat tego typu dla amatora ale fajnie jak by to było coś lepszego.

    Budżet w granicach 4 tys. , zdjęcia: krajobraz , makro, czasem ludzie.

    Przejrzałem forum znalazłem jakieś typy jeżeli chodzi o obiektywy do makro Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD , Nikkor 105/2.8 VR (chyba ze ktos poleci cos podobne go w niższej cenie), gorzej z obiektywem standardowym lub szerokokątnym no i z body. Czy coś takiego ma sens jak Canon EOS 600 D ? Sprzęt może być używany nie ma z tym problemu aby sprawny.

    Pozdrawiam Paweł.

  2. #2

    Domyślnie

    Canon EOS 600D to dość leciwy aparat, sprzed ponad 12 lat. Już lepiej dużo młodszy Nikon D3500 lub D5500/5600. Też można znaleźć używane w atrakcyjnej obecnie cenie. Ten Tamron nie jest do makro, do tego celu jest Tamron SP 90 mm f/2.8 Di Macro 1:1. Można też pomyśleć o tym: https://www.sigma-sklep.pl/sigma-obi...on,3,4596,1154, w tej chwili tańszy od Tamrona.

  3. #3

    Domyślnie

    A ja bym odradzał lustrzanki bez mikrokalibracji, a te z linii <D7xxx chyba żadna z nich nie ma. Ta funkcja może się przydać, zwłaszcza w razie planowania różnych obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    Pewno, że D7xxx lepszy, ale czy z tymi obiektywami OP zmieści się w budżecie?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szeep Zobacz posta
    Witam.

    To jest mój pierwszy post na tym forum, mam nadzieje ze trafiłem w odpowiedni dział.
    Do tematu to będzie pierwszy aparat tego typu dla amatora ale fajnie jak by to było coś lepszego.

    Budżet w granicach 4 tys. , zdjęcia: krajobraz , makro, czasem ludzie.

    Przejrzałem forum znalazłem jakieś typy jeżeli chodzi o obiektywy do makro Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD , Nikkor 105/2.8 VR (chyba ze ktos poleci cos podobne go w niższej cenie), gorzej z obiektywem standardowym lub szerokokątnym no i z body. Czy coś takiego ma sens jak Canon EOS 600 D ? Sprzęt może być używany nie ma z tym problemu aby sprawny.

    Pozdrawiam Paweł.
    4k to na sam aparat, czy z obiektywami?

    Ludzie kupujący pierwszy aparat mają zazwyczaj tendencję do dokupowania obiektywów makro, tyle że później zwykle niewiele z tego wynika, poza samą frajdą z pstrykania Makro to dość trudna dziedzina, jeśli chce się podejść poziomem np. do zdjęć kolegów prezentowanych na forum. Proponuję zacząć od dobrego, uniwersalnego obiektywu no i aparatu, makro zostawić sobie na dalszy etap.

    Możesz oczywiście poszukać np. d7200 z Nikkorem 18-140, na początek byłby zestaw super i zmieścisz się w budżecie. Zrobisz takim zestawem prawdopodobnie 90% zdjęć. Do tego niedrogi (używany powinien kosztować poniżej tysiąca) Nikkor 70-300 AF-P DX VR, dobrej jakości obiektyw pozwalający na tanie wejście w fotografowanie przyrody (większe zwierzęta ale też motyle, kwiatki, itd)

    Ja wolałbym bezlusterkowca, ale pytanie o ten budżet. Używany Sony a6500 ze stabilizacją matrycy kupisz za trochę ponad 3k, do tego nowa Sigma 18-50/2.8. Obiektyw niedawno zaprojektowany, mały, lekki, ostry, kosztuje ~2,4k. Zrobisz nim krajobraz, portret na 50/2.8 pozwoli na rozmycie tła (plus af ustawi zawsze ostre oko), makro 1:2.8 da fajnie przybliżenie do kwiatków. Ten obiektyw jest także z bagnetem Fuji, ale w Fuji nie wiem co polecić budżetowo. Wybór szkieł do Sony jest spory, stabilizacja matrycy pozwoli np. na eksperymenty ze starszą optyką, są spore możliwości rozbudowy systemu.

  6. #6

    Domyślnie

    Ogólnie to planowałem 4 k na całość czyli aparat i obiektyw.

  7. #7

    Domyślnie

    Wczoraj przeglądałem olx i widziałem D7200 chyba za 1800 - (jeśli nie ma tu jakiegoś haka, to cena bardzo ok za ten udany model), do tego jakiś uniwersalny obiektyw. A i z D750 były oferty, ale tu z obiektywem będzie powyżej budżetu. Nie wiem jak z wiarygodnością oferentów. Popatrz na ogłoszenia ze swojej okolicy - może warto podjechać i samemu "pomacać".

  8. #8

    Domyślnie

    Widzę na Allegro używany d7200 z S17-50/2.8 i N35/1.8 DX za 3.5k. Nie mój aparat, sam znajdziesz jak będziesz chciał. Tego N35/1.8 jak nie podpasuje sprzedasz za ponad 4 stówki na pewno, więc 70-300 AF-P DX lub jakieś tańsze makro znajdziesz i zmieścisz się w 4k.

    Miałem d7200 i te obiektywy, dla mnie zestaw był trochę zbyt duży. Tzn. precyzując, odkryłem że mogę mieć mniejszy i lepszy zestaw, ale droższy. Natomiast jakość zdjęć była bez zarzutu.

    Kupisz też z Chin d7200 z 18-140 nówkę za 4k, ale tu musisz sam przekalkulować, czy się opłaca. Nie polecam, nie odradzam. Ja wolałbym bezlusterkowca, ten który poleciłem to topowy model sprzed paru lat. Niższe serie kupisz znacznie taniej, ale mz stabilizacja matrycy robi różnicę.

  9. #9

    Domyślnie

    A taki zestaw i do tego jeszcze cos do makrto https://allegrolokalnie.pl/oferta/ni...-dc-1750mm-f28 to akurat z Lublina to można poodtykać.

  10. #10

    Domyślnie

    Wygląda to dobrze moim zdaniem, warto obejrzeć. Szukałbym używanej Sigmy 105/2.8 makro, powinna być tańsza od podobnego Nikkora. Uniwersalna ogniskowa, da się czasem nawet podejść bardziej płochliwe owady

Podobne wątki

  1. Pierwsza lustrzanka
    By Cespurr in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-03-2018, 12:29
  2. Pierwsza lustrzanka.
    By pawelsw81 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 16:15
  3. [ Architektura ] pierwsza fotka pierwszą lustrzanką
    By VEN in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-03-2014, 13:24
  4. D60 pierwsza lustrzanka
    By bobza in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-05-2009, 13:34
  5. pierwsza lustrzanka
    By Oliwia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-05-2008, 20:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •