Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2023
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    1

    Domyślnie Pomoc przy lustrzance Nikon D7500

    Dostałam po tacie lustrzankę cyfrową (Nikon D7500) , którą tak naprawdę nie zdążył się nacieszyć. Poszukuję osoby, która pomogłaby mi rozgryźć ten aparat. Takie szybkie korepetycje Wiem, że jest od tego instrukcja obsługi, ale szczerze mówiąc przerażają mnie te wszystkie funkcje.

    Jeśli napisałam w złym miejscu, to przepraszam.

  2. #2

    Domyślnie

    A czego nie wiesz, lub co wiesz o posługiwaniu się lustrzanką? Od tego zależy czy będziemy w stanie ci pomóc. Poszukaj czegoś takiego jak "skrócona instrukcja" albo na początku zapoznaj się z trybem auto. https://onlinemanual.nikonimglib.com..._basic_01.html

    Z czasem opanujesz większość funkcji. D7500 to fajne, intuicyjne body z ogromnym potencjałem. Napisz też jaki masz obiektyw, bo przełączniki na nim też mają istotne znaczenie. Jak coś to pytaj.
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 16-04-2023 o 19:27
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  3. #3

    Domyślnie

    Kiedy instrukcja obsługi to podstawa. Co z tego, że będziesz wiedzieć czym jest trójkąt ekspozycji, kadr czy głębia ostrości skoro nie będziesz wiedziała co klikać aby uzyskać pożądany efekt?
    Podstawa to wiedzieć jak zmienić czas, przysłonę, ISO, balans bieli (na początek może być automatyczny), jak ustawić ostrość i w końcowej fazie (tak wiem śmieszne) czym zrobić zdjęcie
    Później dokształcaj wiedzę i inspiruj się innymi i przede wszystkim EKSPERYMENTUJ!

    Można w sumie też prościej: spal instrukcję, ustaw pokrętło na zielony aparacik i idź rób zdjęcia ale jakie to będą zdjęcia to będzie zależne od aparatu a nie od Ciebie.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Buchling Zobacz posta
    ...Poszukuję osoby, która pomogłaby mi rozgryźć ten aparat. Takie szybkie korepetycje Wiem, że jest od tego instrukcja obsługi, ale szczerze mówiąc przerażają mnie te wszystkie funkcje. ...
    Z instrukcja warto się zaprzyjaźnić, nie gryzie.

    Jeśli język sir Williama nie jest Ci obcy, wyszukaj "Nikon D7500 Tutorial ...." na Jutubie, będzie masa mniej lub bardziej użytecznych filmików.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #5

    Domyślnie

    Kurczę, nie odsyłajcie dziewczyny do instrukcji. Załóżmy, że nie ma w ogóle pojęcia o aparacie, jest z Wrocławia, nikt nie znajdzie paru minut żeby pokazać z grubsza o co w tym wszystkim chodzi?

  6. #6

    Domyślnie

    Wysłałem prywatną wiadomość. Sprawdź powiadomienia - górny pasek forum po prawej stronie.
    myślę co piszę

  7. #7

    Domyślnie

    Brawo Roman! Takie spotkanie przez 15 minut da więcej niż studiowanie instrukcji przez cały wieczór. Mam nadzieję że koleżanka @Buchling jeszcze nie uciekła na zawsze z forum.

  8. #8

    Domyślnie

    Zdaje się, że ma co się tu wysilać, bo autorka wątku zaginęła w akcji
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

Podobne wątki

  1. NIKON D7500 - pomoc w wyborze obiektywu
    By wawrzus93 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-01-2021, 22:59
  2. Poświata przy punktach AF/Nikon D7500
    By Awende in forum Serwis
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2020, 18:30
  3. Nikon d7500 podglad na zywo pomoc
    By maciej3103 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-01-2020, 23:15
  4. Co myślicie o tej lustrzance? NIKON D50
    By siersciuch in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •