Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madnessmilo Zobacz posta
    Winą, jak już ktoś wspomniał, są warunki oświetleniowe, co bardzo dobrze widać gdy wyłączymy lampę w opcjach (ciemność). Robię zdjęcie modela przy ISO 100, przysłonie 5,6 i czasie naświetlania 1/100 + lampa na parasolce. Pokój światło dzienne.
    Mimo, że aparat potwierdza ostrość na oku, czy na twarzy, czy w pojedynczym punkcie ostrości, zdjęcie ostre nie jest.
    To takie zdjęcia jak na twojej www - dzieci na białym tle?
    To niemożliwe co piszesz. Domyślam się, że lampa jest silniejsza od zastanego, ale ze zdjęć wynika, że zastanego też jest dużo. Czyli jest od groma światła.
    Chętnie bym zobaczył dwa twoje Rawy - jeden z błyskiem a drugi z taką samą ekspozycją, ale gdy lampa nie błyśnie, czyli w efekcie niedoświetlone zdjęcie. Albo jakie masz prawidłowe parametry bez błysku? To nam powie ile masz tam światła. Bo wiesz, ISO 100, 1/125s i f/8 to ja mam w egipskich ciemnościach, bo dopiero kilka lamp studyjnych daje światło. Parametry jakie podałeś nie dają żadnej informacji o ilości światła jaką "karmisz" system AF.
    Tak czy siak AF sie nie myli nawet gdy jest mocno ciemno.
    No i czy cie nie zastanawia, że w teście na f/1.8 masz ostre zdjęcia, a na 5,6 nie?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Jesteśmy Piotrze, odzwierciedleniem czasów w jakich żyjemy z ich tendencjami zaszczepionymi przez Olympusa i Sony do miniaturyzacji i odciążania sprzętu foto, pytanie czy to właściwy kierunek dla segmentu profi, który potrzebuje akcesoriów o określonych parametrach.
    Dobry aparat, czy dobry obiektyw, w zasadzie musi mieć spory ciężar i gabaryty i jakoś trudno mi sobie wyobrazić, aby akcesoria Phase One, które są świętym Gralem dla profesjonalistów ich producent chciał z błahych powodów odchudzać.
    tyle tylko ze PhaseOne jest cudowny i wspanialyw studio. Ewentualnie na wyjazdowej sesji z mnostwem obslugi. Jak zasuwasz sam gdzies to poczawszy od linii lotniczych ktore marudza na kazdy kilogram a konczac na twoich wlasnych plecach na ktorych musisz to nosic, waga zaczyna miec znaczenie. To jeden z powodow dla ktorych polubilem sie z bezlustrami

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Wątpię, aby ktoś chciał wydawać tak duże kwoty wyłącznie dla podreperowania ego, tym bardziej że do tego celu służą inne marki aparatów, np. Lajka.
    znam pare takich przypadkow
    PhO wytwarza sprzęt dla segmentu szerokopojętej reklamy, gdzie wymagania są mocno wyśrubowane.
    i prawde mowiac poza naprawde wielkimi agencjami malo kto tego uzywa bowiem koszty sa kosmiczne a stawki zlecen wciaz leca w dol. Obecny maly obrazek nazywany szumnie pelna klatka umozliwia osiagniecie jakosci zadowalajacej 99,9% odbiorcow, z czego jakie 60-70 zadowoliloby sie zdjeciami z tostera. Wszelkie socialmedia z filtrami masakrujacymi zdjecia i zalew fotografii spowodowaly ze jakosc nie jest juz nawet drugoplanowa sprawa tylko lezy gdzies tam w ogonie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Zatem wracając do meritum wątku, łatwiej jest ustabilizować w rękach duży i ciężki aparat fotograficzny, czy mały i lekki ?

    Mnie jest łatwiej "zamrozić" duży i ciężki, stąd wynikł ten temat poboczny, a ta umiejętność przydaje się nie tylko w fotografii reklamowej.
    wolisz biegac po bagnie z z6 + 600 czy z phaseone + 150mm bo chyba nic dluzszego nie ma w systemie, a jak jest to za cene niezlego mieszkania
    kazda dziedzina fotografii ma swoja charakterystyke, niektore cechy sie zazebiaja ale czesc z nich sie zupelnie wyklucza
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To takie zdjęcia jak na twojej www - dzieci na białym tle?
    To niemożliwe co piszesz. Domyślam się, że lampa jest silniejsza od zastanego, ale ze zdjęć wynika, że zastanego też jest dużo. Czyli jest od groma światła.
    Chętnie bym zobaczył dwa twoje Rawy...
    Na początku większość zdjęć robiłem z dodatkowymi żarówkami, nawet dwoma i takich problemów oczywiście nie miałem. Bez tego, gdybym zrobił teraz bez lampy wyszłyby czarne. Tak jak mówiłem aparat potwierdzał mi ostrość a tej nie było.
    Gdzie mogę podesłać rawy?
    Z6I/II/28/50/85
    www

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madnessmilo Zobacz posta
    aparat potwierdzał mi ostrość a tej nie było.
    w jakim trybie ustawiasz ostrosc? pin, pojedynczy, czy wide?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    w jakim trybie ustawiasz ostrosc? pin, pojedynczy, czy wide?
    Dzisiaj podczas testów, na oko, na twarz i na drugi, po pinie, kwadracik.
    Z6I/II/28/50/85
    www

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    ... wolisz biegac po bagnie z z6 + 600 czy z phaseone + 150mm bo chyba nic dluzszego nie ma w systemie, a jak jest to za cene niezlego mieszkania
    kazda dziedzina fotografii ma swoja charakterystyke, niektore cechy sie zazebiaja ale czesc z nich sie zupelnie wyklucza
    Nie no bez jaj, oczywiście, że każdy segment ma swoje narzędzia, niemniej wolę osobiście D850, niż Z7, który jest dla mnie niezbyt poręczny i choć Z7 posiada IBIS a D850 nie, to fotki z D850 są bardziej przewidywalne, niż z Zetki.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Nikon D5100 - nieostre zdjęcia
    By pihag in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 22:33
  2. NIKON D5100 nieostre zdjęcia
    By dżejdżej in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 13:33
  3. Nikon D90 + N70-300 - nieostre zdjęcia w trybie AF-C
    By fan911 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 19:13
  4. Nikon D60 - nieostre 2/3 zdjęcia
    By Lukasssy in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 23:15
  5. Nieostre zdjęcia z nikon sq
    By shivanna in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-06-2007, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •