Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madnessmilo Zobacz posta
    Sprawdzę w NX Studio jak nadal będzie coś nie tak z ostrością....
    Punkt ostrości masz na podglądzie w body. Ustawiasz to w menu. Nie musisz korzystać z NX Studio, aby sprawdzić gdzie było ostrzone.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  2. #22

    Domyślnie

    Podgląd punktu ostrzenia nie ma sensu przy przekadrowywaniu
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Podgląd punktu ostrzenia nie ma sensu przy przekadrowywaniu
    Tylko po co komuś AF z multum punktów w kadrze, jeżeli w praktyce korzysta jedynie ze środkowego z przekadrowaniem ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #24
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Powiem więcej. Jak dla mnie bezlustro nie ma wielu zalet (eufemizm), poza AF właśnie. Korzystanie wyłacznie z centralnego punktu i przekadrowanie to coś co nagminnie stosowałem w lustrzankach, ale do głowy mi to nie przychodzi w bezlustrze. To jakby kupić Ferrari by nim wozić ziemniaki na stragan.
    Dawniej też nagminnie stosowałem AF-S, teraz sytuacja sie odwróciła o 180 stopni, używam niemal wyłącznie AF-C.

    Cytat Zamieszczone przez madnessmilo Zobacz posta
    ...Światło dzienne, przysłona 4 lub 5.6, ostrzenie AF-S na punkt i przekadrowanie po złapaniu ostrości. .
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-05-2023 o 16:13
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Powiem więcej. Jak dla mnie bezlustro nie ma wielu zalet (eufemizm), poza AF właśnie. Korzystanie wyłacznie z centralnego punktu i przekadrowanie to coś co nagminnie stosowałem w lustrzankach, ale do głowy mi to nie przychodzi w bezlustrze. To jakby kupić Ferrari by nim wozić ziemniaki na stragan.
    Dawniej też nagminnie stosowałem AF-S, teraz sytuacja sie odwróciła o 180 stopni, używam niemal wyłącznie AF-C.
    herezje napisze ale dla mnie np d850 ma lepszy AF niz Z6II. Oczywiscie liczba punktow AF to kolosalana zaleta, ale na mocno szczegolowych scenach, szczegolnie z duza iloscia zielska w tle, zdarza mi sie miec kilka procent przestrzelonych fot. Choc akurat zrzucam to na trzesace sie rece starszego pana Na starym dobrym d850 przestrzelone foty wlasciwie sie nie zdarzaly.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #26

    Domyślnie

    Seria D8xx ma przynajmniej dla mnie idealne wymiary i ciężar, co przekłada się automatycznie i na procent celnych strzałów.
    Zetki (poza Z9), są zwyczajnie za lekkie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Seria D8xx ma przynajmniej dla mnie idealne wymiary i ciężar, co przekłada się automatycznie i na procent celnych strzałów.
    Zetki (poza Z9), są zwyczajnie za lekkie.
    tu juz wchodzi kwestia preferencji. kiedys mialem podobnie i tylko duze ciezkie puszki wchodzily w gre. Ale pobiegaj sobie po plazy z dwoma zestawami 8xx +szklo. Nie mowiac juz o transporcie lotniczym tego majdanu. Z drugiej strony dobrze ze nie trzeba nosic Mamyi RZ
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    tu juz wchodzi kwestia preferencji. kiedys mialem podobnie i tylko duze ciezkie puszki wchodzily w gre. Ale pobiegaj sobie po plazy z dwoma zestawami 8xx +szklo. Nie mowiac juz o transporcie lotniczym tego majdanu. Z drugiej strony dobrze ze nie trzeba nosic Mamyi RZ
    Jesteśmy Piotrze, odzwierciedleniem czasów w jakich żyjemy z ich tendencjami zaszczepionymi przez Olympusa i Sony do miniaturyzacji i odciążania sprzętu foto, pytanie czy to właściwy kierunek dla segmentu profi, który potrzebuje akcesoriów o określonych parametrach.
    Dobry aparat, czy dobry obiektyw, w zasadzie musi mieć spory ciężar i gabaryty i jakoś trudno mi sobie wyobrazić, aby akcesoria Phase One, które są świętym Gralem dla profesjonalistów ich producent chciał z błahych powodów odchudzać.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Zarówno do lustrzanek jak i do bezlustra Z7II mam gripa. To tak w kwestii trzymania i ciężaru.
    Przewaga Z7 II jest nie tylko celniejszy AF ale i stabilizacja matrycy. Wiele obiektywów lustrzankowych nie ma stabilizacji, w tym wszystkie portretówki, niestety. To oczywiście się liczy w plenerze, w studiu traci znaczenie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Jesteśmy Piotrze, odzwierciedleniem czasów w jakich żyjemy z ich tendencjami zaszczepionymi przez Olympusa i Sony do miniaturyzacji i odciążania sprzętu foto, pytanie czy to właściwy kierunek dla segmentu profi, który potrzebuje akcesoriów o określonych parametrach.
    Dobry aparat, czy dobry obiektyw, w zasadzie musi mieć spory ciężar i gabaryty i jakoś trudno mi sobie wyobrazić, aby akcesoria Phase One, które są świętym Gralem dla profesjonalistów ich producent chciał z błahych powodów odchudzać.
    Nie, nie musi. Dawniej np. fotografia przyrodnicza w zasadzie nie istniała - m.in. z racji wymiarów i masy sprzętu.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5100 - nieostre zdjęcia
    By pihag in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 22:33
  2. NIKON D5100 nieostre zdjęcia
    By dżejdżej in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 13:33
  3. Nikon D90 + N70-300 - nieostre zdjęcia w trybie AF-C
    By fan911 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 19:13
  4. Nikon D60 - nieostre 2/3 zdjęcia
    By Lukasssy in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 23:15
  5. Nieostre zdjęcia z nikon sq
    By shivanna in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-06-2007, 11:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •