Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie stare lampy do d70???

    Po zakupie siedemdziesiątki ze zgrozą stwierdziłem, iż moja wierna SB-28 ni jak dogadać się nie może ze swą nową koleżanką
    Pozostała mi więc praca w trybie M lub A niestety (albo i stety bo zawsze to człowiek się czegoś nowego nauczy) oraz czekanie na 800setke
    I tu dochodzimy do sedna – jako, że lampa odmawia współpracy z aparatem na całej długości frontu, nie działa również automatyczna zmiana ogniskowej – ergo – sam muszę ustawiać ogniskową w lampie w zależności od ogniskowej obiektywu. Oczywiście każdy pamięta iż ogniskową w d70 pomnożyć należy przez 1.5
    Jeśli więc wykonuję zdjęcia obiektywem np. 35mm powinienem ustawić lampę na 35mm czy też może 50mm (35x1.5 = 52 i coś tam)??
    może ktoś ma jakieś przemyślenia na ten temat?
    pozdro

  2. #2

    Domyślnie

    Ustawiasz niezaleznie od crop factora, czyli zgodnie z ogniskowa naturalna obiektywu. Zreszta SB-800 rowniez podaje ogniskowa zgodna z procesorem szkla. W trybie manualnym mozna jednak poeksperymentowac bo i tak tracimy blysk wypalniajacy, a wiec tylko od nas zalezy jak plastyczny obraz chcemy wykreowac swiatlem

  3. #3

    Domyślnie

    Hmmm. Właśnie siedzę nad tym problemem i staram się porobić próbki w trybie M z różnymi ustawieniami. Wszystko fajnie ale jak to stosować „w akcji” – nauczyć się na pamieć całej tabeli ustawień lampy w trybie M ??
    Czy może ktoś polecić jakieś kompendium wiedzy na temat lamp błyskowych i oświetlenia w ogóle
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    to foć w trybie A.
    ja tak robię z moim Metzem.
    Piotr
    fotoklamoty i ... koty

  5. #5

    Domyślnie

    No tak ale po coś ten tryb M w końcu jest.
    Zaparłem się - albo ja albo on
    http://plfoto.com/35575/autor.html --- moje folio na plfoto

  6. #6

    Domyślnie

    O żesz kur.
    U mnie był by on.
    Aleś zawzięty.
    Pozdziwam.
    Piotr
    fotoklamoty i ... koty

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •