Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Rozważ jeszcze Sigmę 60-600, dla mnie pod D500 jeszcze lepszy zestaw niż 200-500.
    Takich rozwiązań nie biorę pod uwagę ponieważ chcę zdecydowanej poprawy jakościowej a nie tylko kosmetyki. Z powyższych opinii widzę że aż takiej nie osiągnę . Śledzę prace kilku "ptasiarzy" którzy używają 500PF i mam mieszane uczucia i wątpliwości w wydaniu tych 10 tyś różnicy. Dźwiganie nie stanowi dla mnie problemu tym bardziej że oprzyrządowałem się odpowiednio do tego. Chyba jednak dozbieram i pójdę w kierunku f-4. Zapewne pojawi się pytanie co wybrać 500 czy 600mm.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jans-s Zobacz posta
    Dźwiganie nie stanowi dla mnie problemu tym bardziej że oprzyrządowałem się odpowiednio do tego.
    A możesz coś powiedzieć o tym oprzyrządowaniu w kontekście dźwigania (i nie tylko) jak rozumiem ciężkiego 200-500. Jestem ciekaw, bo może masz jakieś fajne rozwiązanie.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keszelski Zobacz posta
    A możesz coś powiedzieć o tym oprzyrządowaniu w kontekście dźwigania (i nie tylko) jak rozumiem ciężkiego 200-500. Jestem ciekaw, bo może masz jakieś fajne rozwiązanie.
    Lubię majsterkować a podstawą moich wypocin było takie rozwiązanie. https://www.youtube.com/watch?v=ROy0O-73pfY

  4. #14

    Domyślnie

    Faktycznie niezły pomysł. Dzięki za odpowiedź.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jans-s Zobacz posta
    Takich rozwiązań nie biorę pod uwagę ponieważ chcę zdecydowanej poprawy jakościowej a nie tylko kosmetyki. Z powyższych opinii widzę że aż takiej nie osiągnę . Śledzę prace kilku "ptasiarzy" którzy używają 500PF i mam mieszane uczucia i wątpliwości w wydaniu tych 10 tyś różnicy. Dźwiganie nie stanowi dla mnie problemu tym bardziej że oprzyrządowałem się odpowiednio do tego. Chyba jednak dozbieram i pójdę w kierunku f-4. Zapewne pojawi się pytanie co wybrać 500 czy 600mm.
    Na D500 nie osiągniesz poprawy wartej 10 tysięcy - tak bym to nazwał. Choć ja mając to doświadczenie jakie ma teraz z PF nawet gdybym miał D500 to bym dążył do zdobycia go.
    Co do f4 to kolejny pułap cenowy do pokonania i znów rozkmina - "czy warto?". Skoku jakości bym nie oczekiwał jakiegoś piorunującego. Ale dostajemy najważniejsze - światło, i nawet w połączeniu z TC14 mamy go wystarczająco.

  6. #16

    Domyślnie

    Jestem posiadaczem zestawu D500 +n 200-500 od pięciu lat.Dwa miesiące temu kupiłem nikkora 500 pf z myślą o przejściu z zooma na stałkę. Chciałem przejść na lżejszy obiektyw,kilkugodzinne chodzenie z cięższym zestawem czasem daje się we znaki.
    Po nieustannym testowaniu obydwu obiektywów doszedłem do takich wniosków, że posiadam naprawdę ostrą sztukę 200-500 . 500 pf miałem do testowania dwie sztuki ,ponieważ dawały identyczny obraz ,zostawiłem jeden egzemplarz. Między zoomem a stałką nie ma wielkiej różnicy w obrazie, zdjęcia wychodzą praktycznie identycznie z lekką przewagą stałki. Na kilku ,kilkunastu metrach trudno je odróżnić. Im dalej tym lepiej radzi sobie 500 pf.Oczywiście rozmiar,waga, af to bajka w porównaniu z zoomem.Jest tak wyważony ,że praktycznie tego zestawu nie czuć w ręce.Miałem sprzedać zooma, ale zmienna ogniskowa naprawdę się przydaje przy dużych zwierzakach jak łosie,dziki czy jelenie. Pf będzie lepszym rozwiązaniem ze swoimi gabarytami i af do małych ptaków i zwierząt które szybko się poruszają. Polubiłem na tyle obydwa szkła ze napewno się z nimi nie rozstanę.

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    1

    Domyślnie

    Niedawno zastanawiałem się nad zakupem 500 PF przesiadając się z Tamrona 150-600G2.Finalnie wybrałem jednak 500/F4 VR i decyzja została podjęta w oparciu o opinie oraz tabelę dostępne w testach dla takich ogniskowych (400mm dla mnie za mało a 600mm z kolei za wąsko). Kluczowym było światło F4 i praca z TC. Do PF jak podepniesz TC1,4 to już jest ciemno a to ma znaczenie również dla układu AF. Akceptuję większą wagę kosztem jakości. Używam z D500 i D850. Jeśli nastawiałbym się na używanie tylko samego obiektywu bez TC to może byłoby to akceptowalne .Druga kwestia to cena. Pytanie ile jesteś w stanie zapłacić i czy to używasz jako narzędzia do zarabiania czy to tylko rozrywka. Jeśli nie drukujesz w wielkim formacie to kupowanie każdego z omawianych do zdjęć na FB czy IG nie ma sensu. Ostatnie zagadnienie to jeszcze kompresja tła dla omawianych szkieł czyli popularny bokeh. Ten z 500/4 jest naprawdę ładny.

  8. #18

    Domyślnie

    Podjąłem decyzję i po przemyśleniach dzisiaj postawiłem na 500 PF. Po podpięciu do D500 leciutki / to główny argument/ poręczny w porównaniu do 200/500 jak zabawka wspaniale będzie z tym zestawem iść na spacer. Jakość zdjęć - to pierwsza fotka tym zestawem /plus konwerter 1,4 III/ na parkingu w drodze powrotnej po zakupie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	YAN_5708-S (2).jpeg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	2,03 MB
ID:	73811
    Ostatnio edytowane przez jans-s ; 08-07-2023 o 00:28

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jans-s Zobacz posta
    Podjąłem decyzję i po przemyśleniach dzisiaj postawiłem na 500 PF
    Gratuluję i niech się sprawuje. A o trafności wyboru myślę, że już się przekonałeś

  10. #20

    Domyślnie

    Minęły 3 tygodnie od zamiany i jestem bardzo zadowolony z PF. Lekko ,ostro i przyjemnie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. D750+N200-500 po powrocie z serwisu
    By Szydlarz in forum Serwis
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-02-2021, 21:24
  2. [ Przyroda ] Przyroda..wiosennie.. (testy N200-500)
    By franz55 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-03-2019, 16:23
  3. Sigma 500mm F4.5 EX APO DG a.. N200-400 f/4
    By boeing in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 05:06
  4. N200-400, N300- VR1 vs VR2. opinie i różnice
    By tomgol in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 14:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •