Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: 85 do nikona z6

  1. #21

    Domyślnie

    Nie ma. Znaczy mkI i mkII na Nikona Z nie ma.
    Nikonowska wersja to mkII z Sony.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #22

    Domyślnie

    Viltrox wydaje się bardzo przyzwoitą alternatywą, jedyne co mnie martwi to af i brak uszczelnienia pogodowego.

  3. #23

    Domyślnie

    Brak uszczelnienia fakt. AF - nie demonizowałbym tak bardzo. To, że jest gorszy od Nikkora nie oznacza, że jest zły Ja przy raczej statycznych ujęciach nie mam z AF żadnych problemów. Szybko, celnie itd.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  4. #24

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Zapewne sie ukaże. Dyskutuje się jedynie o tym, czy ukaże sie to szkło z mocowaniem Canon RF. Bo wycofano na skutek sprzeciwu Canona Meike 85/1.8. I chwilę potem ta firma pokazuje 1.4? Dziwne. Ale na Nikona Z zapewne będzie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

    Domyślnie

    Jest możliwe, że Canon może podejść do tego, jak niby Nikon podchodzi. Czyli 85/1.8 i f/1.2 nie, ale f/1.4 już tak. Cóż, ploty, ploteczki.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #27
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Myślę, że ze względu na ceny to firma (Nikon, Canon) powinna mieć w ofercie 85 mm o każdej z tych jasności. Wielu nie stać na f/1.2 i chętnie kupią f/1.4.
    Canon wprowadził w końcu w mocowaniu EF jasność 1.4 (i to ze stabilizacją).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #28

    Domyślnie

    Teoretycznie tak, w praktyce opracowanie 3 stałek i stworzenie 3 segmentów zdecydowanie się nie opłaci producentowi, lepiej pogonić potencjalnego nabywcę w jedno z dwóch rozwiązań. Może, gdyby 2/3 optykobiorców nie kierowało się MTFami, to by się dało rozszerzyć podejście Canona: 85/2 z funkcją makro (roboczy osiołek portretowo-zblizeniowy), 85/1.2 w formie bokeh monster (i optyczna dwukilogramowa żyleta od pełnej dziury) i teraz możemy sobie pozwolić na nostalgiczny podwójny Gauss 85/1.4 w stylu planara (może inny układ, nie siedzę w tym zupełnie), w tabelach szkło orze dno i zjada muł, w praktyce ma rewelacyjną plastykę o zakręcony bokeh.

    Niestety canonowi się to nie opłaci, a Nikon nie ma żadnego planu i pomysłu, wrzucają jakieś randomowe szkła, zamiast budować system

  9. #29

    Domyślnie

    Na tą 85/1.4 od Meike to chyba nie ma co czekać. Nie wiadomo, kiedy będzie. Nawet na stronie Meike jej nie ma jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 24-04-2023 o 18:17 Powód: przeniesienie części rozmowy do innego tematu
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #30

    Domyślnie

    Viltrox to nie tylko cena ale i 5 lat gwarancji.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. czy bateria z nikona d3000 pasuje do nikona d3200
    By wergie in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 20:15
  2. TTL do nikona
    By photoaction in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 09:25
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •