Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Tak jeżdżony tylko do kościoła…wierzysz w takie rzeczy, że ktoś kupił obiektyw za kilka tys. żeby poleżał sobie 2 lata w szafie i nagle sprzedaje? Pewnie uderzony był wcześniej i teraz rozpadł się od intensywnego używania.
    Naprawde sladu na nim nie bylo ze byl podpinany, zadnej nawet drobnej ryski. Pani kupila corce caly zestaw bo chciala robic zdjecia. Ale koniec koncu nie uzyla tego ogromnego obiektywu. Nawet na firme ludzie kupuja aby zrobic koszt i sprzedaja pozniej, wiec tak wierze w takie bajki.
    Dzis pisalam z Pania ktora rowniez w taki sposob kupila Tamrona 150-600mm i jest po gwarancji i tez nie zdazyl byc uzyty.
    A skoro wszystko dzialalo przez tydzien uzywania to watpie aby byl uderzony.
    Jak wracam z wyprawy lesnej aparat mialam w bagazniku, mysle ze moze tam sie troszke obil podczas jazdy po dziurach lesnych. Jutro sie zapewne dowiem co w trawie piszczy jak do niego zajza.
    A z drugiej strony majac tyle obiejtywow zdawalo by sie ze ten skoro tak ogromny to jednak bardziej pancerny a nie taki delikatny jak się okazuje.
    Na przyszlosc bede miala nauczke sama dla siebie. Ale teraz bym chciala dowiedziec się czy to ja cos napsułam w nim.
    Ostatnio edytowane przez ququ007 ; 28-03-2023 o 15:21

  2. #22

    Domyślnie

    Może gdzieś zdobyli te obiektywy z wystaw, z wadami. To nie jajko żeby od wstrząsów wylatywaly soczewki czy mechanizmy

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Może gdzieś zdobyli te obiektywy z wystaw, z wadami. To nie jajko żeby od wstrząsów wylatywaly soczewki czy mechanizmy
    Nie mam pojecia. Pani nie wygladala na poszukiwacza zdobyczy
    Nie doszukujmy się prawdy bo zapewne jej nie poznamy. Ja wiem tylko tyle, ze dzialal jak go kupilam, z 1.5 tys zdjec wypstrykalam no i bum. Czekam z niecierpliwoscia bo nie znam sie na mechanice ani budowie obiektywu, nie wiem co moglo sie tam zdarzyc. Pan, ktory przyjmowal obiektyw mowil, ze moze w srodku jakas czesc sie ulamala, obluzowala, moze cos wpadlo i zablokowalo się. Czytalam tez, ze ponoc jakies boczne lekkie uderzenie w okolicach przedniej soczewki moze doprowadzic wlasnie do takiej blokady dzialani af, ale to tylko takie plotki internetowe.

  4. #24

    Domyślnie

    Juz wiem co się wydarzyło z obiektywem.
    Okazało się, ze od karty, ktora byla w aparacie ulapal sie kawalek plastikowego naroznika i wpadl do srodka puszki i stamtąd do obiektywu podlączonego do puszki. No i tyle naszej debaty co tam moglo zablokowac Af)
    Jeszcze czekam na zlozenie go i licze ze nic się tam nie uszkodziło i bedzie dzialal nalezycie. Bede informowac jak cos.
    Dzięki wszystkim za pomoc.

  5. #25

    Domyślnie

    Czyli wystarczyło wytrząsnąć
    D750 | D7100 | N80 | N 24-120/4 | N18-200 3,5-5,6 VRII| N28-105 3,5-4,5 | N 50/1,4D | T 17-35 2,8-4 | N 35/2D | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta
    Juz wiem co się wydarzyło z obiektywem.
    Okazało się, ze od karty, ktora byla w aparacie ulapal sie kawalek plastikowego naroznika i wpadl do srodka puszki i stamtąd do obiektywu podlączonego do puszki. No i tyle naszej debaty co tam moglo zablokowac Af)
    Jeszcze czekam na zlozenie go i licze ze nic się tam nie uszkodziło i bedzie dzialal nalezycie. Bede informowac jak cos.
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Ja pier papier!
    To szczęście, że większych szkód i w aparacie to nie narobiło, trochę mechaniki tam siedzi.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #27

    Domyślnie

    A tego to nie wiem, ja nim trzaslam z mysla ze zacznie dzialac jak to kobieta ale nie pomoglo, nie wiem jak wyglada w srodku i czy jest opcja ze moglo sie zakleszczyc czy poprostu samo by wypadlo, nie znam budowy obiektywu. Wazne zeby dzialal)

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ja ogolnie myslalam ze jak obiektyw jest uszczelniony to tam nie ma prawa nic wpasc samo z siebie, a tu sie jednak okazuje ze od strony stykow moze sie cos dostac zarowno z puszki jak i do puszki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Warto poszerzyc wiedze o budowie sprzetow)

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta
    Juz wiem co się wydarzyło z obiektywem.
    Nie zrozum mnie źle, nie chcę Cię urazić ale myślę że nadal nie wiesz co tam się wydarzyło.
    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta
    Okazało się, ze od karty, ktora byla w aparacie ulapal sie kawalek plastikowego naroznika i wpadl do srodka puszki i stamtąd do obiektywu podlączonego do puszki. No i tyle naszej debaty co tam moglo zablokowac Af)
    Nieprawdopodobne. Brzmi jak opowieść z cyklu nieprawdopodobnie fantastycznych.
    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta
    Jeszcze czekam na zlozenie go i licze ze nic się tam nie uszkodziło i bedzie dzialal nalezycie. Bede informowac jak cos.
    Oby nie, ale obstawiam że uszkodziło.

  10. #30

    Domyślnie

    Czy gniazdo karty pamięci w D7500 ma połączenie z komorą lustra?
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. SIGMA USB DOCk a odległości.
    By fotolabmarcin in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-01-2017, 17:21
  2. Nieostrość przy minimalnej przysłonie, Nikkor 50mm/1.4G
    By kachnagrubachna in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-12-2015, 19:16
  3. Poszukuję tła o minimalnej szerokosci 3.5m
    By lukaszcin in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 12:32
  4. SB-900 jako master - 1/128 nie daje minimalnej mocy
    By igsux3 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 17:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •