Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

WÄ…tek: Z6II zamiast d750

  1. #11
    Oszczędny w słowach Awatar bejcman
    Dołączył
    05 2016
    Miasto
    Gdansk
    Posty
    236

    Domyślnie

    Nikt nie miał problemu ze zmianą wizjera: optyczny na elektroniczny?
    Wizjer w Zetce jest dla mnie nie do przejścia, lagowanie w gorszych warunkach oświetleniowych to katastrofa.
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  2. #12

    Domyślnie

    To chyba silnie zależy od rodzaju fotografii i osobistych odczuć.
    Ja w zasadzie nie zauważyłem zmiany.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bejcman Zobacz posta
    Nikt nie miał problemu ze zmianą wizjera: optyczny na elektroniczny?
    Wizjer w Zetce jest dla mnie nie do przejścia, lagowanie w gorszych warunkach oświetleniowych to katastrofa.
    Po wielu latach fotografowania lustrzankami nawet szybko przyzwyczaiłem się do wizjera elektronicznego. Z LV w zasadzie nie korzystam. Może trochę pomocne były doświadczenia pracy na dalmierzach ? Niemniej przyznaję, że wybudzanie wizjera w takim z6ll jest bardzo irytujące.
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bejcman Zobacz posta
    Nikt nie miał problemu ze zmianą wizjera: optyczny na elektroniczny?
    Problemu chyba nie, ale to zależy... Ja spróbowałem elektronicznego w Sony R-1, bodaj już w 2005 roku. Całkiem fajny - podgląd live, zebra, bateria w minutach itd. Tylko jakoś się nie przekonałem. Jeśli na lustrze ustawiam jakieś parametry, to wiem jak to zdjęcie wyjdzie. Tak samo, jak wiedziałem na analogu. Ale to chyba kwestia doświadczenia, czy tam obycia. Wizjer elektroniczny może być fajny i do większości przemawia, jednak niektórzy wolą zwykłe lustro.

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar bejcman
    Dołączył
    05 2016
    Miasto
    Gdansk
    Posty
    236

    Domyślnie

    Być może to kwestia przyzwyczajenia, ale dla mnie jest to nie do przejścia.
    Zdecydowanie wolę lustro, przynajmniej obraz jest płynny 😆
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  6. #16

    Domyślnie

    Przyzwyczaiłem się do tego wizjera dość szybko. Może trochę irytują szumy w gorszych warunkach, ale za to coś widać Podgląd ekspozycji to fajna sprawa. Z wad, mogę wymienić bardzo dużą czułość czujnika zbliżeniowego na zabrudzenia. Wystarczy jakiś niewidzialny pyłek i już nie przełącza się na monitor po odsunięciu oka. Przez rok użytkowania czyściłem czujnik już kilka razy.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2022
    Miasto
    Stare Babice
    Posty
    15

    Domyślnie

    a jak jest w wybudzaniem wizjera? naprawe tak długo trwa i np w sporcie mozna przegapic akcje?

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Simrider Zobacz posta
    a jak jest w wybudzaniem wizjera? naprawe tak długo trwa i np w sporcie mozna przegapic akcje?
    Jak pisałem wyżej. Długo. Zdecydowanie za długo Nawet jeśli naciskam spust migawki zanim przyłożę do oka to zdarza się, że jeszcze przez chwilę ciemność widzę
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    163

    Domyślnie

    No bez przesady, według mnie jest całkiem szybkie, nigdy nie miałem odczucia że jakość długo włącza się wizjer... Gorsze jest smużenie przy ruchach aparatem, to trudno zaakceptować przy śledzeniu szybko poruszających się obiektów np. ptaki...
    A czy wielkość Z6 wam nie przeszkadza? Dla mnie główną wadą jest zbyt małe body, ciasno upchane elementy sterujące. Gdyby bebechy z Z6 zamknąć w body D500, to by było super ....

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tojo Zobacz posta
    No bez przesady, według mnie jest całkiem szybkie, nigdy nie miałem odczucia że jakość długo włącza się wizjer... Gorsze jest smużenie przy ruchach aparatem, to trudno zaakceptować przy śledzeniu szybko poruszających się obiektów np. ptaki...
    A czy wielkość Z6 wam nie przeszkadza? Dla mnie główną wadą jest zbyt małe body, ciasno upchane elementy sterujące. Gdyby bebechy z Z6 zamknąć w body D500, to by było super ....
    Wrażenie mam takie, że szybciej włącza się wizjer przy załączaniu aparatu niż przy wybudzaniu już załączonego. Wielkość body do stałek i szerszych zoomów jest przyzwoita. Przy pracy na tele już słabo. Dlatego kupiłem grip i jest bardzo OK. Cały zestaw lepiej wyważony, pewny chwyt, że o wygodzie dłuższego fotografowania w pionie nie wspomnę Dodatkowo zasilanie dwoma aku jest bardzo wydajne. Płynnie przełącza się na naładowane ogniwo i dotychczas obywałem się bez zmiany aku nawet po 7 godzinach fotografowania na zimnie.

    Z8 ma być większy (podobno)
    Ostatnio edytowane przez burton ; 17-03-2023 o 12:58
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wÄ…tki

  1. Z6ii z FTZ Winietowanie
    By smoku79 in forum Obiektywy - system Z
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-11-2022, 00:18
  2. Z6II - Nikon transfer
    By mOOnlight78 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2022, 02:02
  3. AFC lepiej działa w Z6 niż w Z6II
    By kurczeblade in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2021, 18:02
  4. Nikon Z6 czy Z6II?
    By Poruczniku in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 20:43
  5. D750 czy Z6II
    By cintal in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-08-2021, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •