Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    W opisie sprzedający pisze o wymienionej klapce od pojemnika na baterię na zamiennik i twierdzi, że aparat jest w bardzo dobrym stanie.
    Trochę głupio mi o to prosić/pytać, czy gdyby ktoś miał możliwość sprawdzić osobiście w Warszawie? Owszem, mogę zrobić to sam, w końcu z Wyszkowa do Warszawy jest tylko ~50km, w dodatku "ósemką" to moment, ale może ktoś z forumowiczów ma bliżej (w sensie nie na drugim końcu miasta) i przede wszystkim jest w stanie lepiej ocenić stan aparatu i ew. wady, których na pierwszy rzut oka nie widać.

    Widzę, że @gaduła jest z Warszawy, ale tak jak wspominałem, to tylko pytanie bo jestem nowym użytkownikiem forum i głupio mi prosić o to.

  2. #12

    Domyślnie

    Pytanie jest czy aparat nie zaliczył gleby, z jakiego powodu tę klapkę wymieniał. Ot tak sobie klapki nie odpadają, mógł ją też zgubić jeśli używał gripa (sam nie używałem gripa i nie jestem do końca pewny, czy w d500 trzeba zdejmować klapkę do gripa, chyba nie ale niech ktoś dopowie). Dopytaj czy aparat nie jest czasem z Chin czy innych Tajwanów, czyli czy ma menu po polsku. Może to nie ma znaczenia, ale potem trudniej sprzedać.

    Jestem z Warszawy, ale we wtorek wyjeżdżam na parę dni i zwyczajnie nie znajdę czasu, bo mam masę przygotowań.

    Ps. Nik użytkownika masz powyżej określenia na ilość postów- gaduła, oszczędny w słowach

  3. #13

    Domyślnie

    Faktycznie, a przecież u siebie zwróciłem uwagę na "Oszczędny w słowach "

    No właśnie, nawet mi nie przyszło do głowy, że mógł upaść (zapytałem o przykładowe zdjęcia i ew. oględziny aparatu).

    Rozumiem i dzięki za zainteresowanie.

    Jeżeli ta cena jest taka okazją, to tak orientacyjnie ile kosztują (powinny/mogą kosztować) używane D500 z podobnym przebiegiem lub takim do 100 tys. klapnięć?
    Pytam bo na OLX jest kilka podobnych ofert, np:
    - 5100 zł, przebieg 7800, sprzedający przedsiębiorca (w ofercie ma tez kilka innych aparatów i obiektywy);
    - 4 000 zł (plus karta XQD 64GB), przebieg 61 649, osoba prywatna;
    - 5 800 zł, przebieg 42 980, osoba prywatna;
    - 4 700 zł, przebieg 40 311, osoba prywatna;

    Tak dopytuję bo do tej pory tylko raz kupowałem aparat - nowy, w sklepie przez internet i generalnie byłem wtedy zdecydowany właśnie na D90 (zachęcony opinią kogoś, kto robi zdjęcia od kilkudziesięciu lat i był wtedy świeżo po przesiadce z D80), który służy mi już ponad 12 lat. Teraz też bym chciał aparat na co najmniej kilka lat i skupiać się na dokupowaniu obiektywów. Gdyby pieniądze nie grały roli, to bym się zapewne tak nad tym nie rozwodził.
    Ostatnio edytowane przez lukaszo85 ; 25-03-2023 o 14:17

  4. #14

    Domyślnie

    Jakimś odniesieniem jest https://www.interfoto.eu/?page=subpr...t=168438&id=21
    Teoretycznie trochę wyższe ceny, dają gwarancję 3 miesiące.

    Ja swój d500 sprzedałem kilka miesięcy temu, nie czekając jakoś przesadnie długo, za 5250 z paroma dodatkami, m.in. kartą, czytnikiem i baterią zapasową. Nie był może najtańszy, nie był na pewno najdroższy w danym momencie. Bliżej wiosny prawdopodobnie sprzedałbym drożej, ale kto wie.

  5. #15

    Domyślnie

    Jaki przebieg miał Twój aparat gdy go sprzedawałeś?

  6. #16

    Domyślnie

    Niecałe 60k.

  7. #17

    Domyślnie

    Dodam, że przebiegi typu 60k są nieduże jak na d500. Robiąc seriami nietrudno przywieźć np. z jakiegoś pokazu lotniczego kilka tysięcy zdjęć dziennie. To jest trwały aparat, mój nie miał jakoś specjalnie śladów używania, jakiś luzik na włączniku, kwestia bardziej estetyczna, raczej nawet nie do zauważenia.

    Dodam także, że d7200 też da Ci sporego kopa w porównaniu z d90, jest tu na forum od lat użytkownik (mori) w fotografii lotniczej z tym zestawem i bardzo udanymi zdjęciami, możesz pooglądać.

    Mój d500 nieźle współpracował z Tamronem 100-400, może poza skrajnymi punktami af. Całkiem budżetowe rozwiązanie i znacząca różnica zakresu w stosunku do 70-300, ponadto mimo wszystko całkiem poręczny zestaw do spacerów.

  8. #18

    Domyślnie

    Z tym przebiegiem to już zauważyłem bo choćby ten z linku ma 150 tys. przebiegu a gdzieś trafiłem na informację, że deklarowana żywotność migawki w D500 to 200 tys.

    He he, czyli dochodzi kolejna opcja do rozważenia. I cenowo wychodzi korzystniej.

    Na razie skupiam się na body, nad obiektywami będę myślał gdy już będę miał aparat. No i musiałbym się chyba pozbyć mojego 70-300 bo raczej bez sensu byłoby trzymać jego i 100-400.

  9. #19

    Domyślnie

    Taka mała prośba o ocenę wizualną aparatu na podstawie zdjęć z aukcji https://allegrolokalnie.pl/oferta/nikon-d500-aparat. Sprzedający zaproponował spotkanie jutro, więc może się wybiorę.
    Wstawił takie zdjęcie przykładowe, poprosiłem o oryginał bo to raz, że kadrowane, dwa - EXIF pusty, więc nawet nie ma pewności, że to w ogóle z tego aparatu.
    Nie mogę wstawiać zdjęć, więc wklejam link https://zapodaj.net/7e1e1f31c696b.jpg.html

  10. #20

    Domyślnie

    Wygląda dobrze. Gumy się nie odklejają, nie są też powycierane. Zaślepki wyglądają dobrze. Ten przebieg wygląda na bardzo prawdopodobny. Jeszcze wiele lat przed nim.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przesiadka z DX na FX
    By Prezes241 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 16:21
  2. Przesiadka z 18-105
    By kubek1976 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 15:11
  3. Przesiadka z D80 na...
    By gustaw79 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 21:02
  4. Przesiadka z D50
    By janek668 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 13:54
  5. Przesiadka z D60 na D2h
    By kuchar504 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 23:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •