Close

Strona 3 z 45 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 449
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Eee, nie prawda..na wiosnę to rosną nowe Minolty
    He, heee... Chyba chciales napisac; male koniki...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Czytałem niedawno o testach aparatów na dokładność pomiaru światła. Najdokładniejszy okazał się 3-polowy Nikona a zaraz za nim 5-polowy Nikona.
    To przypomne Wam troche prehistorii (czasy Nikona FE2). FE2 mozna traktowac jako poligon zastosowanych rozwiazan do przyszlego produktu (tytanowa migawka, czas synchro 1/250, TTL blysku w aparacie dla amatora). Ale do rzeczy. Nikon w tym czasie prowadzil prace nad pomiarem matrycowym. W FE2 zamiast plytki dociskowej film wsadzono matryce pelnoklatkowa o 25 polach. Zrobiono analize ponad 20 tys ujec (rozklady pomiarow) i co wyszlo ... ze matryca 5 polowa da taki sam efekt jak 25 polowa.Oczywiscie wczesne lata 80-te XXw oraz marne jak na terazniejsze czasy procesory, oraz ich pradozernosc byly tez przyczynkiem do wsadznia w FA matrycy 5 polowej (protopaste pozniejszego AIM).
    Nikon wyskoczyl ze slawetna matyca 1005 polowa RGB w F5 (potem wsadzona w D70)(w 1995 albo 1996 r). W latach 90-tych dlugo smiano sie z Nikona za konserwatyzm i wpakowanie w F100 matrycy 10 polowej. Canon tutaj dawal bobu. Canon poszedl w polke niska i w EOSa 300 wcisnal 35 pol pomiarowych. Jak sie okazalo dobrze oprogramowane 10 pol w F100 radzi sobie niegorzej od super-hiper-wielopolwej matrycy starszego brata F5 czy EOSa 3.

    Tyle historii o OT. Ale nie dajcie sie swiesc specom od marketingu. Nic nie zastapi doswiadczenia i dobrego swiatlomierza, nawet wiele pol. Kazda matryca wyprowadzi Cie w pole w scenie niestandardowej albo o b. duzym kontrascie.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    nowy pomiar światła do d50 gdzie zmniejszyli o połowe ilość punktów w matrycy pomiaru światła, to nazwali to szumnie NOWY, ULEPSZONY "3D MATRIX METERING II"
    Ulepszenia w 3D Color Matrix II to sprawa oprogramowania, a nie liczby pól matrycy. D2Hs i D2X mają "II" przy liczbie pól wynoszącej 1005.
    Pozdrawiam
    Lolek

  4. #24

    Domyślnie

    d200 juz musi schodzic z tasm.. na szwedzkiej strnie nikona... w opisie pictureproject dla maca sypneli sie ze jest support dla d200 nef files.. wiec potwierdza to tak i nazwe jak i to ze aparat istnieje
    http://nikoneurope-se.custhelp.com/c...i=&p_topview=1
    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  5. #25

    Domyślnie nowy Nikos D200zma..;d

    To jest to samo zdjecie co jedno z komorkowych ale lepsza jakosc... na stronie szwedzkiej nikona w opisie makintoszowego picture project ktos sypnal z pracownikow " obsluga d200nef files" 1 wszy juz blisko

    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  6. #26

    Domyślnie

    moglibyscie sobie darowac??tak was to podnieca?ochloncie troche...co wejde na jakies forum to D200 D200 jaki bedzie po co bedzie jak bedzie wygadal...oswiecie wszytkich jak aparat...po wiecej czekajcie do premiery...bo zaraz pod spodem zacznie sie bezsensowan polemika
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  7. #27

    Domyślnie

    no to co ty tu robisz pod tym postem nie rozumiem, jak cie nie interesuje to jazda od komputera pofocic.. ja akurat mam wolne i znalazlem taka o sobie fotke. Jak cie boli to nie patrz.
    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  8. #28

    Domyślnie

    dla mnie to nie ma zadnego sensu...takie zdjecie zrobic komorkom to naprawde gratuluje...tylko gdzie jest napisane ze to rzeczywiscie d200?bo ja widze jakies body nikona z jakims obiektywem...

    poczekaj ten tydzien a nie sobie psujesz oczy w patrywanie sei w taka fotke bez urazy
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  9. #29

    Domyślnie

    no tak najprosciej z ludzia zrobic zniecierpliwionego rzucajacego slina z geby onaniste haha. No wiesz... mnie sie wydaje ze zrobic komorka taka fote to sztuka.. szpiegostwa przemyslowego a co dopiero jeszcze ja wyniesc z budynku nikona by cie nikt nie zlapal.
    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  10. #30

    Domyślnie

    a gdzie bo chyba mam coś ze wzrokiem

Strona 3 z 45 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •