Close

Strona 2 z 45 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 449
  1. #11

    Domyślnie

    Ano stąd, że tak jak wiekszosć producentów, w Nikonach są matryce Sony. Jeśli Sony wypuszcza nową matrycę, to znajduje ona swoje miejsce (z małymi modyfikacjami) w kilku modelach aparatów róznych firm. Teraz "top-nowością" jest Sony R1 z 10 Mpx, co sugeruje, że w D200 też może być bardzo podobna matryca. Tymbardziej, że donosy mówią o matrycy CCD a nie CMOS.

  2. #12
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    D200 nie ma tej matrycy. Over. A sony R1 ma matryce CMOS

  3. #13

    Domyślnie

    Andy_O, jakbys chwile pomyslal zamiast siac panike i spojrzalbys na rozmiar matrycy w R1 to stwierdzilbys ze nie trzyma sie formatu DX - a to bylaby "lekka" paranoja...

    BTW: jest mniejsza niz matryce Canona (uzywajace cropa 1.6)
    pzdr
    Zbigniew Kruk - KrukBook

  4. #14

    Domyślnie Re: Martyca z Sony DSC-R1??

    Cytat Zamieszczone przez Andy_O
    Ale czy czasem nioe jest to ta sama matryca co w Sony DSC-R1 ??
    To nie bylaby zbyt dobra wiadomość. Wysokie szumy i słabe detale.. rzućcie okiem na testy wersji beta na DPreview. Niedobrze..
    To na pewno nie bedzie ta matryca. Ale przyzna, że nie zauwazyłem małej ilości detali ?! Szumy rzeczywiście są. I mimo ze wyglądają okropnie, to bardzo łatwo dają się odfiltrować zwłaszcza te do ISO1600. Choć nawet ISO3200 można ładnie "wygłaskać" bez utraty detali.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #15

    Domyślnie

    Tyle sie trąbi o tym, że Nikon zrobił wreszcie SWOJĄ matryce, a na forach dalej klepią mantre: "Może bedzie matryca Sony? może bedzie matryca Fuji? Dali by te Fuji bo są fajne! O, Sony wypuściło nową matryce 10MP, to pewnie bedzie w D200"... itd.

  6. #16

    Domyślnie Od Sony nie dx.

    Racja - ta od Sony nie jest DX.
    A co do "trąbi się że nikon zrobił własną nową matrycę" - to o ile wiem, nie ma żadnych wiarygodnych przecieków, a podobno jeden z anerykańskich REPów stwierdził ostatnio, że wszystkie specyfikacje i zdjęcia krążące po internecie nie są prawdziwe.

  7. #17

    Domyślnie

    Już dawno temu niejaki Goto-san (czy jakoś tak - w każdym razie japiszon, który był naonczas rzecznikiem) powiedział, że Nikon knuje nową matryce, nastepce LBCasta, tylko nie zdążył jej uknuć do d2x-a, bo sie w tajmingi prac nie zazebiły. Zdradził też, że korpus ten bedzie "pod pewnymi wzgledami lepszy od d2x-a, podobnie jak d100 był od d1x-a. Skoro zatem w Nikonie od daaawna pracowali nad nową matrycą, to do cholery cieżkiej kiedyś musieli ją opracować i nie widze lepszej okazji do jego zastosowania, niż nowy korpus semi-profi.
    A amerykański REP powiedział co musiał powiedzieć, żeby jeszcze bardziej podgrzać panującą obecnie atmosfere historycznie nerwowego i dość już niecierpliwego oczekiwania. Srali muchy - bedzie wiosna!

  8. #18

    Domyślnie

    Nie jestem "wybitnym ekspertem" od cyfry, ale z historii Nikona wiem, że zawsze ciekawsze nowosci wprowadzał w korpusach semi-pro ( FA, F 501, F-90) . Osobiscie nie przypuszczam, żeby Nikon szybko "uskutecznił" FF (a na pewno nie w D200), ale na pewno jest na c o czekać!
    NIKON forever

  9. #19

    Domyślnie

    Jakby kto pytał, to ja spadam.. Klatka pełna pikseli na wiosnę..
    Ja tez zły.. Już tak mam..
    sprzętowo pozamiatane

  10. #20
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Eee, nie prawda..na wiosnę to rosną nowe Minolty

Strona 2 z 45 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •