Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Cześć, podłączę się pod pytanie.
    Na przywitanie trochę o mnie - najpierw miałem dslr Sony a200 + zoom natywny + KM 50 mm f/1.8, następnie (obecnie) jest to Panasonic GX80 + naleśnik 12-32 mm f 3.5-5.6 + 25 mm f/1.7. Jak widać nigdy nie korzystałem z FF, ani ze sprzętu semi-pro - zawsze był to entry level. Moje fotografie to głównie podróże, bliższe i dalsze wycieczki, ludzie - a więc krajobrazy/pejzaże, architektura, street itp.
    GX80 odnajduje się świetnie w torebce żony i na różnych wyjazdach... ale to by było na tyle z jego zalet. Panasonic jest i będzie, waży tyle co nic, po prostu go sobie zostawiamy.
    Planuję jednak przed wakacjami zakup dobrego i ergonomicznego bezlustra FF na kolejnych x lat (może nawet na dożywotkę). Początkowo zafascynowałem się Canonem, którego ofertę oglądałem, rozważałem i odpuściłem, jako że większość sprzętu w bagnecie RF jest dla mnie zasadniczo droga.
    Swego czasu byłem o włos od zakupu d7200, tak więc marka Nikon jest mi poniekąd znana Nie wiem dlaczego, ale bezlusterkowy Nikon był u mnie tak głęboko zakopany w pod/świadomości, że praktycznie nie brałem go teraz pod uwagę. Przypadkowo zgadałem się jednak z kolegą, który napomknął mi o swoim Z5, co okazało się dla mnie przełomem w procesie poszukiwań nowego systemu. Body Nikona i natywne obiektywy wydają się mi atrakcyjne pod każdym względem.
    Zatem jakie są moje priorytety względem zastosowania i oczekiwań - dużo zdjęć przyrody w dobrych/bardzo dobrych warunkach - np. krajobrazy i miasteczka we Włoszech, od wczesnych godzin przedpołudniowych do zmierzchu. Jakoś tak się napaliłem na Z6 II ze względu na niższe szumy na wyższym ISO względem Z7 II, jednak dużo więcej zdjęć robię w ciągu dnia niż o zmierzchu więc chyba warto postawić na niskie natywne ISO Z7 II i na jego lepszą matrycę. Do tego dwa obiektywy - Z 24-120 f/4 S i jakaś jasna stałka 35 mm właśnie do fotek o zmierzchu (nie wiem czy natywna S, czy coś spoza stajni producenta).
    Koledzy, co możecie doradzić i zasugerować? Różnica cenowa pomiędzy zestawem Z6 II + 24-120 f/4 (S) a Z7 II + 24-120 f/4 (S) to ok. 3000 zł, a zakup na lata, więc cena nie stanowi dla mnie głównego kryterium wyboru. Ponadto wydaje mi się, że w opisanych przypadkach użycia obiektyw 24-120 f/4 będzie dużo bardziej uniwersalny od nikkora 14-30 f/4. Tym bardziej, że na naleśniku Panasonica nie brakuje mi szerokiego kąta.
    Fuji i Olympusowi podziękuję.

  2. #22

    Domyślnie

    Nie przejmuj się szumami na wysokim ISO. Po pierwsze to pełna klatka. Po drugie, szumy Z7 po zresamplowaniu do 24Mpix będą podobne do Z6. Po trzecie, obecnie nawet ISO 51200 jest używalne. Zapraszam do tego wątku https://forum.nikoniarze.pl/threads/...e-AI-w-PS-i-LR

    Do tego typu fotografii w zupełności wystarczy Z5. Używałem przez 2 lata. Z6 daje więcej fps i filmowanie 4K bez cropa. Z7 daje większą matrycę, co przydaje się w dwóch przypadkach: robienia ogromnych odbitek i mocnego cropowania. AF we wszystkich trzech jest prawie identyczny.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Z6 daje więcej fps i filmowanie 4K bez cropa.
    Zapomniałem napisać o filmowaniu, że jednak jakieś krótkie ujęcia w 4K będą.

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Z7 daje większą matrycę, co przydaje się w dwóch przypadkach: robienia ogromnych odbitek i mocnego cropowania. AF we wszystkich trzech jest prawie identyczny.
    Nie będę robił ogromnych odbitek. Co do mocnego cropowania to żadnego nigdy nie robiłem, więc raczej bez znaczenia. Nie będę poświęcał czasu na czasochłonną postprodukcję, aczkolwiek przeproszę się z rawami.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Nikon Z7II + FTZ a Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM wersja bez ART
    By SebNik in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-10-2022, 09:29
  2. Nikon Z6II + adapter FTX czy Nikon D500 - Do reportażu i przyrody (???)
    By Fanky in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 12:34
  3. Czy warto przepłacać czyli różnice między Z6II a Z7II
    By Paapaj in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-08-2021, 00:03
  4. Z7II, z6II czy może d850
    By Nysiu1337 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10-12-2020, 13:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •