Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    @gniady Teraz ten Eizo tyle kosztuje. Z linku:

    Bezpłatna usługa kalibracji monitora przed wysyłką:
    Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę na wybrane monitory NEC serii EA. Przed wysyłką mozemy skalibrować sprzętowo monitor wg naszego standardu lub wg Państwa wytycznych.
    Te monitory wyjęte z pudełka w pełni nadają się do pracy.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Sprawdzony choć dziś nie tani Eizo
    https://graficzne.pl/p15798,nec-mult...librowany.html
    Tylko nie daj się wkręcić w żadne kalibracje, selekcje, itd. Monitor wyjęty z pudełka nadaje się do używania bez jakichkolwiek czarów
    Link prowadzi do monitora Nec EA245WMi-2-BK, a nie Eizo. Mocno bym się zastanowił czy do fotografii kupować w 2023 roku monitor 6 bitowy +2FRC
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 04-03-2023 o 18:23 Powód: czyszczonko

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Link prowadzi do monitora Nec EA245WMi-2-BK, a nie Eizo. Mocno bym się zastanowił czy do fotografii kupować w 2023 roku monitor 6 bitowy +2FRC


    Trzeba było już ten printscreen zrobić tak aby była widoczna nazwa monitora. Zresztą nie jest żadnym problemem pokazać to co się chce na takim zrzucie ekranowym.
    Przejęzyczyłem się masz rację, musiałem myśleć o Eizo
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 04-03-2023 o 18:24 Powód: czyszczonko

  4. #14

    Domyślnie

    Ogarnąłem trochę, n-tej wojenki monitorowej nie chcemy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @gniady Teraz ten Eizo tyle kosztuje. Z linku:


    Te monitory wyjęte z pudełka w pełni nadają się do pracy.

    Tak, nadają się do pracy w branżach do których były projektowane, czyli biuro, korporacja, Word, poczta itd. Pod względem jakości reprodukcji koloru co najwyżej prezentacje biznesowe w Power Poincie. Poniżej pomiary tego modelu wyjętego prosto z pudełka. Chyba komentarz jest zbędny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut_2022-01-02_14-44-55.png
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	70372



    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Ogarnąłem trochę, n-tej wojenki monitorowej nie chcemy.
    Zgadzam się, interwencja moderatora była wskazana, ale do wywalenia był tylko jeden post, zarzucający mi manipulację. Trochę słabo wywalać zawartość merytoryczną, szczególnie, że zawierała ważne informacje chroniące potencjalnego użytkownika przed fałszywymi wnioskami.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #16

    Domyślnie

    W linku jaki zamieścił kol. poste ( https://graficzne.pl/p15798,nec-mult...librowany.html ) warto skorzystać z usługi darmowej kalibracji, aby nie było takich "kwiatków" jak powyżej. Sprzedawca w ofercie pisze:
    "Bezpłatna usługa kalibracji monitora przed wysyłką:
    Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę na wybrane monitory NEC serii EA. Przed wysyłką możemy skalibrować sprzętowo monitor wg naszego standardu lub wg Państwa wytycznych.
    Monitory NEC serii EA kalibrujemy sprzętowo za pomocą oprogramowania SpectraViewII i kolorymetru NEC SpectraSensor PRO (MDSVSENSOR3). Finalnie otrzymają Państwo skalibrowany monitor z indywidualnym profilem .icc oraz certyfikatem z kalibracji.
    "
    Mimo wszystko podtrzymuję co napisałem wcześniej : "Mocno bym się zastanowił czy do fotografii kupować w 2023 roku monitor 6 bitowy +2FRC "
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 05-03-2023 o 19:17

  7. #17

    Domyślnie

    Jakbyście nie zauważyli, przeniosłem waszą dyskusję do wątku o monitorach (choć pewnie i tak poleci, prędzej niż później):
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...icie-o-tym-LCD
    Tam się spierajcie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Najepszy stosunek ceny do wydajności zapewni komputer stacjonarny... Na pewno nie tablet, odradzam.
    Jeżeli budżetowo i wydajnie to proponuję coś w stylu Ryzen 7 + 32GB RAM + dedykowana karta graficzna, nie musi być super mocna, to nie do końca prawda ze im lepsza tym lepiej. Od pewnego poziomu to bez różnicy, problem jest tylko przy używaniu tych najtańszych zintegrowanych kart.
    Najtańszy RTX z seri 3xxx / 4xxxx spokojnie da radę, ja mam w domu starego GTX 1080Ti, RTX2080Ti, i RTX 3090 - zero różnicy pomiędzy tymi kartami w PS / LR / ACR.
    Kurcze, wstukałem na allegro to co zasugerowałeś i budżetowo (jak dla mnie) nie wychodzi. Stacjonarny min 5k i jeszcze monitor. Robi się nieprzyjemnie drogo.

  9. #19

    Domyślnie

    Komputer tak naprawdę nie musi być hiper-super. Współczesny soft z powodzeniem chodzi praktycznie na wszystkim. Proszę zauważyć, że ludzie powszechnie pracują na laptopach, które tradycyjnie mają znacznie niższą wydajność niż stacjonarny. Może zainteresować się poleasingowymi, albo korporacyjnymi "gotowcami"? Np taki DELL Optiplex. Całkowite przeciwieństwo "blaszaka". Małe, estetyczne, ciche, niezawodne. Wysiłek finansowy natomiast włożyć w to co ważne, czyli np dobry dysk, który nie zwalnia od samego patrzenia. O monitorze nie mówiąc.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. coolpix l820 zdjęcia i filmy na koncertach
    By agathos87 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-12-2019, 11:45
  2. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 08-06-2016, 18:18
  3. Jak zrobić zdjęcia i filmy bardziej wyostrzone
    By grzegorz3981 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 19:19
  4. Filmy poklatkowe - czym łączyć zdjecia
    By Radosso in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •