Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD (moja opinia do zastosowań turystycznych)

    Chciałem się na luzie podzielić moją opinią o tym swoją drogą znakomitym obiektywie, bo miałem okazję go intensywnie testować na wojażach ostatnie dwa tygodnie.
    Moje subiektywne wnioski są takie:
    - obiektyw jest rewelacyjnie ostry nawet na A7R5 i w całym zakresie ogniskowych, od f2 do f11. W zasadzie prawie jakby mieć zestaw stałek.
    - AF działa tak jak powinien, szybko i celnie.
    - Kolory bardzo mi się podobają, a dystorsje są pod kontrolą (no i jest profil w ACR / LR).
    - Rozmiar - no jest duży, ale nie za duży (dla mnie).

    Natomiast jest jedna rzecz którą zostawiłem na koniec - która to rzecz moim zdaniem sprawia że nie jest to dobry obiektyw na wyjazdy.
    Praca pod światło, czy też w zasadzie jakiekolwiek zdjęcia ze słońcem w kadrze.
    Flary są takie że zdjęcia lądują w koszu, chyba że ktoś lubi tego typu efekty.
    To chyba najgorszy pod tym względem obiektyw zoom jaki kiedykolwiek używałem.
    Efekt tego był taki że wszelkie wschody / zachody słońca czy inne zdjęcia gdzie było nisko na niebie byłem zmuszony robić kieszonkowym E-M5 z 12-45f4 PRO
    Tak więc moje odczucia co do Tamrona 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD są cokolwiek ambiwalentne, a na następny wyjazd zabiorę inny obiektyw zoom.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  2. #2

    Domyślnie

    Ofkoz za karę powinieneś wrzucić kilka zdjęć (tak, jedno widziałem). Fajna, konkretna opinia.
    Swoją drogą, to czy w ogóle jasne zoomy (2-2. powinny być traktowane/rozpatrywane jako szkła turystyczne?
    Pozostaje zazdrościć użytkownikom Sony wyboru obiektywów.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Swoją drogą, to czy w ogóle jasne zoomy (2-2. powinny być traktowane/rozpatrywane jako szkła turystyczne?
    No wiesz, szkło turystyczne to w zasadzie każde jakie zabierasz na wyjazd w celu turystycznym
    Dla mnie ten zakres i światło były interesujące bo zazwyczaj na wyjazdy z rodziną biorę jakiś zoom + stałkę do portretów w stylu 85mm f1.4, a ten Tamron - w teorii - pozwalał mi ogarnąć wszystko jednym, trochę ciemniejszym, ale dłuższym w razie potrzeby obiektywem, co jest wygodne.
    Gdyby nie kiepska praca pod słońce to byłoby to dla mnie szkło idealne. No ale...
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie, oprócz zdjęć udanych także było by dobrze zobaczyć owe nieudane, z flarą.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #5

    Domyślnie

    Proszę bardzo... wystarczająco nieudane?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00304.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	1,71 MB
ID:	70262

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00309.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,87 MB
ID:	70263
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  6. #6

    Domyślnie

    Dramatu nie ma z tymi flarami. Chwalić za co też nie ma. To jest cena jaką często się płaci za tak skomplikowaną budowę optyczną. Czytam, że wsadzili tam aż 21 soczewek. Nie jest to może rekord, ale nie jest też tego mało. Ale i tak bym tego nie wziął na wyjazd jako jedyne szkło. 35mm na szerokim? Przydałoby się jednak coś na dokładkę.

  7. #7

    Domyślnie

    @cz4rnuch, nie rozumiem tego "nie ma dramatu" - znaczy te zdjęcia są dla Ciebie akceptowalne i do użytku?
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  8. #8

    Domyślnie

    Jedynka kosz, bo horyzont, skoro w sofcie nie dało się wyprostować.
    Zawsze lepiej flarę zobaczyć, niż o niej czytać.
    Akceptowalność - de gustibus i zależy od kadru; pomijając lubienie "efektu", czasem da radę zaakceptować, innym razem nie.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    @cz4rnuch, nie rozumiem tego "nie ma dramatu" - znaczy te zdjęcia są dla Ciebie akceptowalne i do użytku?
    Po prostu po wstępie "pisemnym" myślałem, że będzie to gorzej wyglądać. Spodziewałem się jakichś monstrualnych anomalii. Oczywiście widać i spadek kontrastu oraz flary. Ale przy skomplikowanych optycznie obiektywach takie widoki to nie jest rzadkość. Jeśli szkło generalnie odpowiada potrzebom to trzeba nauczyć się z tym żyć, czasami trochę zmienić kadr jeśli to coś pomoże, założyć osłonę (jeśli jej nie było), poczarować w pp. Tylko tyle miałem na myśli. Samych zdjęć nie oceniam, ale mi już aż tak bardzo nie zależy na nieskazitelnym obrazku. Jako pamiątka z wakacji nie ma to większego znaczenia. Przynajmniej dla mnie. Wiadomo, że jeśli dla kogoś flary skreślają zdjęcie to takie fotki będą nieakceptowalne i tyle.

  10. #10

    Domyślnie

    Też spodziewałem się większego bałaganu...
    Drugie to żaden problem, ale pierwsze z tą zieleniną... Niezbyt fajne.
    Bardziej mi się nie podoba taki spadek kontrastu.

    Dla mnie też 35mm na szerokim to mało. Wolałbym 24mm.
    Niestety trzeba do niego "dobierać" inne szersze szkło.

    Rozpuściłem się po używaniu 24-200.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tamron 28-75/2.8 XR Di - moja prywatna opinia
    By admin in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 19:12
  2. Soligor 100/3,5 macro - moja opinia
    By <| MICHAŁ |> in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-09-2004, 20:45
  3. Nikkor 28-105 D 3.5-4.5 moja pywatna opinia
    By Gamling in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-08-2004, 17:59
  4. Nikkor 80-200/2.8 ED v. 1 - moja prywatna opinia
    By admin in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-07-2004, 10:22
  5. Af Nikkor 50 1.8 - moja prywatna opinia
    By Gamling in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 00:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •