Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Jakby to powiedzieć, te dwa zdjęcia to jedne z tych "lepszych" w sensie nie skasowałem ich od razu w aparacie bo miałem nadzieję coś zrobić w obróbce. Ilość tych "gorszych" skasowanych tylko na podstawie podglądu w aparacie była znacznia.
    Ja wiem że pewnie można było inaczej kadrować czy coś aby minimalizować flary, z drugiej strony - jak masz przed sobą widok, pierwszy plan, drugi plan, i podoba się kompozycja, to kurde chodzi o to aby jednak być w stanie zrobić to zdjęcie
    No i flary to jedna rzecz, a spadek kontrastu to druga, ogólny efekt jest nieciekawy jak dla mnie.
    Co jest irytujące bo wystarczy się obrócić tak aby mieć słońce za plecami i Tamron zmienia się w rewelacyjne szkło.
    @paparapa 35mm faktycznie trochę ogranicza nie przeczę, ale to już kwestia indywidualnych preferencji, jakoś mogę z tym żyć. Wiadomo, 24mm jest lepiej. Ale co zrobić
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  2. #12

    Domyślnie

    Jak to dobrze że są jeszcze firmy które cenią ładne flary.
    Niestety ten tamron stanął w pół drogi. Chciał zrobić pewnie szkło z minimalnymi flarami a wyszło nijako

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Pokaż te lepsze zdjęcia z prawdziwymi flarami

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Jak to dobrze że są jeszcze firmy które cenią ładne flary.
    Niestety ten tamron stanął w pół drogi. Chciał zrobić pewnie szkło z minimalnymi flarami a wyszło nijako

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Pokaż te lepsze zdjęcia z prawdziwymi flarami
    Dla miłośników tego gatunku wersja MK II tego szkła, będzie miała włączane flary w menu aparatu.

  4. #14

    Domyślnie

    Powłoki Tamrona sporo obiecują (chwalą się tym chyba od czasów takich obiektywów jak lustrzankowy 15-30), ale w praktyce wychodzi to średnio. To jeszcze nie poziom topowych szkieł od Canona czy Nikona.

  5. #15

    Domyślnie

    Sam lubię flary, choć bardziej ciekawe sunstars, ale nie sądzę żeby w tym szkiełku coś było projektowane pod kątem uzyskania flary. Raczej wypadek przy pracy i kwestia powłok. O efekcie halo pisał Marc Alhadeff https://sonyalpha.blog/2021/11/02/ta...-8-di-iii-vxd/
    Zastanawiam się, czy dobry filtr na przedniej soczewce mógłby trochę pomóc w ograniczeniu tych przypadkowych duszków. Miałem takie wrażenie kiedyś z jednym z moich obiektywów, choć może zwyczajnie uległem autosugestii lub pomagała jedynie minimalna grubość filtra. Przy filtrze 82 mm może to być kosztowny eksperyment, o ile nie da się tego np. zwrócić do sprzedawcy

  6. #16

    Domyślnie

    Ja myślę tak - to jest świetny obiektyw ale nie do tego do czego ja go używałem. Skomplikowana konstrukcja optyczna no i światło robi swoje.
    Myślę że bez tych powłok o których pisze Tamron byłoby jeszcze gorzej
    Miałem kiedyś podobny problem z innym jasnym zoomem pod MFT - Panasonic Leica 10-25 f1.7 - też wielkie, jasne szkło, mimo to że kryło tylko MFT to dużo większe niż zoom 24-70 f2.8 na FF, i sytuacja z flarami była ta sama, że o spadku kontrastu nie wspomnę.
    Czasami tak jest, że prostsza, ciemniejsza konstrukcja jest po prostu lepsza.
    Dlatego jak pisałem na wstępie - moja opinia do tego szkła i negatywne uwagi odnoszą się tylko do zastosowań turystycznych, krajobrazowych.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Sam lubię flary, choć bardziej ciekawe sunstars, ale nie sądzę żeby w tym szkiełku coś było projektowane pod kątem uzyskania flary. Raczej wypadek przy pracy i kwestia powłok. O efekcie halo pisał Marc Alhadeff https://sonyalpha.blog/2021/11/02/ta...-8-di-iii-vxd/
    Zastanawiam się, czy dobry filtr na przedniej soczewce mógłby trochę pomóc w ograniczeniu tych przypadkowych duszków. Miałem takie wrażenie kiedyś z jednym z moich obiektywów, choć może zwyczajnie uległem autosugestii lub pomagała jedynie minimalna grubość filtra. Przy filtrze 82 mm może to być kosztowny eksperyment, o ile nie da się tego np. zwrócić do sprzedawcy
    Filtr może pomóc ale zmniejszając tylko troszkę efekt fary. Czasem tylko nasycenie barw we flarze. Tak przynajmniej wynika z moich doświadczeń i szkieł voigtlandera ( to po prostu najświeższe doświadczenia)

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    @cz4rnuch, nie rozumiem tego "nie ma dramatu" - znaczy te zdjęcia są dla Ciebie akceptowalne i do użytku?
    w chodzisz w obszar ocen/odczuć subiektywnych - ja na przykład nie lubię w ogóle na zdjęciach słońca jako takiej rozmytej plamy za to flary dodają mi na zdjęciach głębi.

    znaczy imho bez sensu pytanie ...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mr.Pietrek Zobacz posta
    w chodzisz w obszar ocen/odczuć subiektywnych - ja na przykład nie lubię w ogóle na zdjęciach słońca jako takiej rozmytej plamy za to flary dodają mi na zdjęciach głębi.

    znaczy imho bez sensu pytanie ...
    Dlaczego bez sensu? No właśnie o subiektywne odczucia się pytałem, byłem ciekawy czy kolega byłby z takich zdjęć zadowolony.
    Moja ocena pracy tego szkła pod światło też jest przecież subiektywna
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Dlaczego bez sensu? No właśnie o subiektywne odczucia się pytałem
    bez sensu bo jeżeli zadajesz takie pytania to znaczy, że sam nie wiesz co lubisz i co Ci się podoba.

    A powinieneś

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tamron 28-75/2.8 XR Di - moja prywatna opinia
    By admin in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 19:12
  2. Soligor 100/3,5 macro - moja opinia
    By <| MICHAŁ |> in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-09-2004, 20:45
  3. Nikkor 28-105 D 3.5-4.5 moja pywatna opinia
    By Gamling in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-08-2004, 17:59
  4. Nikkor 80-200/2.8 ED v. 1 - moja prywatna opinia
    By admin in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-07-2004, 10:22
  5. Af Nikkor 50 1.8 - moja prywatna opinia
    By Gamling in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 30-06-2004, 00:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •