Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Nikon D300S

  1. #11

    Domyślnie

    "Nic innego nie przychodzi mi do głowy "
    To wiem nie musisz pisać , o czym napisałem powyżej. Takie podpowiedzi jak twoja doprowadzają mnie do "szewskiej pasji" Porada udania się do serwisu jest poniżej pasa i obraźliwa, sugerująca totalnego idioty, który nie jest wstanie wpaść na tak genialne rozwiązanie jakim jest udanie się do serwisu.. W opublikowanym problemie jasno określiłem oczekiwaną pomoc i nie musi być to rozwiązanie wystarczy trafna sugestia. Może z podobnym przypadkiem ktoś z forumowiczów się zetknął i niekoniecznie musi to dotyczyło to tego modelu.
    Z demontażem aparatu wymianą części, podzespołów nie mam żądnych problemów ale trzeba znać przyczynę, źródło aby dokonywać naprawy. Gdyby chodziło o typowe usterki, awarię ( wymiana migawki, lustra itd) nie zakładał bym tematu. Z takim problemem nie spotykam się , a w Internecie brak konkretnego rozwiązania. dlatego założyłem ten wątek. Na pewno naprawię ten aparat, ponieważ jest tego wart, ale zajmie mnie to więcej czasu niż z pomocą forumowiczów.

  2. #12

    Domyślnie

    Widzę, że niepotrzebnie wypowiadałem się.
    Skoro nie masz problemów z demontażem to jest dostępna instrukcja serwisowa do D300s i wg mnie da się sprawdzić co jest uszkodzone.
    Rozbierałem już ponad sto aparatów cyfrowych (głównie lustrzanki NIKON) w celu przeróbki na podczerwień i nie jest to nic strasznego.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  3. #13

    Domyślnie

    Nie wszyscy forumowicze są laikami foto, należy brać to pod uwagę przy wypowiedziach.
    Ostatnio edytowane przez evo3dmsz ; 25-02-2023 o 00:27

  4. #14

    Domyślnie

    To wygląda raczej na awarię płyty głównej / sterowania. Przy problemie z zasilaniem (słaba bateria ) aparat reaguje inaczej. A może to kwestia baterii podtrzymującej zegar? Aparat miał przez dłuższą chwilę włożony naładowany akumulator?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A po wizycie w tym aparacie akumulator rozładowuje się?
    D750 | D7100 | N80 | N 24-120/4 | N18-200 3,5-5,6 VRII| N28-105 3,5-4,5 | N 50/1,4D | T 17-35 2,8-4 | N 35/2D | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


  5. #15

    Domyślnie

    Ciekawe czy z gripa by ciągnął prąd, to by jakoś zawęziło obszar poszukiwań

  6. #16

    Domyślnie

    Instrukcja serwisowa Nikon_D300S_repair_manual.pdf

    Lista części Nikon_D300S_Parts-List.pdf
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  7. #17

    Domyślnie

    Tak zapytam jeszcze - a może body jest przełączone na zasilanie z gripa??
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez evo3dmsz Zobacz posta
    Załącznik 70182

    Powód?, przyczyna?, źródło?.
    Ikona rozładowania baterii wyświetla się także w wizjerze. Baterie zmieniane, naładowane.
    Oczywiście nie włącz się.
    Aż wyciągnąłem z torby swój D300S - po 10 latach. No jak martwy był, bateria zresztą też.
    Naładowałem baterię, włożyłem do aparatu, ustawiłem datę i godzinę, włożyłem kartę,
    przykręciłem obiektyw (50 1,8 D - o co niech się rozrusza). Włączyłem i... działa!
    Akumulator jak nowy, obiektyw się kręci, zdjęcia robi.
    Myślę więc, że Twój, niestety, musiałby do specjalisty trafić.
    Tylko czy "skórka jest warta wyprawki"?

  9. #19

    Domyślnie

    Jak przypuszczałem tak się stało, że na forum znajdę odpowiedź.
    Oczywiście sprawdzałem płytki zasilające, wymieniłem akumulatorek na płycie głównej ponieważ już był słaby. Zmyliły mnie insynuacje na forach zagranicznych co do starszych firmware dla tego aparatu powodujące właśnie takie zachowanie body ale miało to miejsce z podpiętym obiektywem.
    Aparat kupiłem już ponad rok temu i nie pamiętam za ile, co było uszkodzone (kupuję tylko niesprawne, uszkodzone ) i co było w komplecie z aparatem. Nie mogłem doszukać się pokrywy baterii. Wczoraj wieczorem zobaczyłem podpowiedź #antonio i doznałem olśnienia. Skoro nie ma klapki baterii, to sprzedający zapewne zagubił ją, ponieważ używał gripa i ustawiony jest priorytet zasilania z niego. Ja gripa nie używałem i nie wpadł mnie taki pomysł do głowy. Zapewne #antonio używa gripa i szybciej skojarzył taką sytuację.
    Brawo #antonio !!!
    W takiej sytuacji stanę się gripowcem , gdyż bez niego aparat się nie uruchomi.
    Wszystkim piszący w temacie bardzo dziękuję za sugestie doprowadzające do rozwiązania mojego problemu, który okazał się być banalny.
    Ostatnio edytowane przez evo3dmsz ; 26-02-2023 o 23:21

  10. #20

    Domyślnie

    No to się cieszę, że pomogłem. Większość moich body używam z gripami, więc zasugerowałem sprawdzić

    Tylko tak czy inaczej klapka baterii i tak powinna być - nawet przy używaniu gripa.

    A z innej beczki - jak byś chciał kupić d300s w idealnym stanie z gripem to wal do mnie!
    Ostatnio edytowane przez antonio ; 27-02-2023 o 09:26
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. nikon d300s
    By marsjanek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2017, 08:46
  2. Nikon D300s - kilka pytan (+ D300s vs D7200)
    By kubatron in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 10:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •