Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Nikon D300S

  1. #1

    Domyślnie Nikon D300S

    obraz_2023-02-23_231840170.png

    Powód?, przyczyna?, źródło?.
    Ikona rozładowania baterii wyświetla się także w wizjerze. Baterie zmieniane, naładowane.
    Oczywiście nie włącz się.

  2. #2

    Domyślnie

    Skąd wiesz że baterie naładowane? Sprawdzałeś je gdzie indziej? Może ładowarka walnięta lub same baterie zużyte?
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  3. #3

    Domyślnie

    W innym aparacie działają bez problemu, poza tym sprawdzone miernikiem. Odpada bateria. Z informacji uzyskanych w Internecie prawdopodobna jest opcja z firmware. Nie wiem, która wersja jest na nim zainstalowana. Myślałem o użyciu zasilacza ale tylko tego podłączanego do gniazda z boku aparatu. Czy to przyniosło by oczekiwany skutek?, nie wiem, dlatego chciałem najpierw się upewnić zanim przejdę do inwestycji.
    Na razie nie mogę uruchomić (jeden raz) aparatu by poczynić stosowne zmiany. Pomocne będą podpowiedzi typu:
    "Mój znajomy miał rower, który krzywo jeździł. Oddał do serwisu coś tam pomajstrowali przy szprychach i teraz nie jedzie jak pijany"

  4. #4

    Domyślnie

    Czy obiektyw i karta pamięci są w aparacie?

    https://www.flickr.com/groups/116953...7674578004897/
    Ostatnio edytowane przez andystar ; 24-02-2023 o 20:26
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  5. #5

    Domyślnie

    Obiektywu nie podłączałem by bardziej nie obciążać prądowo baterii. Kartę włożyłem by sprawdzić czy jest odczytywana i tak jest wskazuje to migająca dioda. Ogólnie wygląda to tak jakby system był uruchamiany(częściowo) lecz z jakiś powodów zostaje zatrzymany i wskazuje tylko tę ikonę rozładowania. W wizjerze po naciśnięciu spustu migawki do połowy widać reakcję AF.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy przemywałeś spirytusem styki w aparacie i w akumulatorze?
    Sporo ludzi pisze o podkładce dociskającej akumulator.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  7. #7

    Domyślnie

    Tak styki baterii i aparatu były czyszczone. Sprawdzałem na czterech bateriach, które na innym body wskazują pełne naładowanie i jak pisałem powyżej mierzyłem miernikiem. Oczywiście przeglądałem powyższe strony i inne w których prawdopodobną przyczyną jest oprogramowanie. Problem jest z uruchomieniem by wgrać firmware.

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba powinieneś skontaktować się z TOP67 lub Studio5s (https://studio5s.pl/)
    Najlepsze serwisy na forum.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  9. #9

    Domyślnie

    #andystar
    To kiepska porada.

  10. #10

    Domyślnie

    Wycena jest darmowa. Nic innego nie przychodzi mi do głowy (zdalnie).
    Wygląda jakby było zwarcie, ale to trzeba zajrzeć do środka i mieć trochę doświadczenia.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. nikon d300s
    By marsjanek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2017, 08:46
  2. Nikon D300s - kilka pytan (+ D300s vs D7200)
    By kubatron in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 10:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •