Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Usuwanie cienia ze zdjecia - sprawdzone tutoriale

    Co tu dużo wymyślać - robiłem ostatnio zdjęcia osoby i poległem trochę na oświetleniu. W niektórych kadrach mam dość brzydki, ostry cień na szyi. Nie podoba mi się to i chciałbym trochę sytuację uratować obróbką.

    Po haśle w google stron milion ale może żeby się nie przebijać przez mało wartościowe - poleci ktoś jakiś prosty, dobry tutorial? Pewnie bardziej Photoshop niż Lightroom?

    Wybrzydzając finalnie, najlepiej coś "starszego" bo Photoshopa mam w dość wiekowej wersji

  2. #2

    Domyślnie

    A moze zrób z tego walor - pogłęb wyrazistość cieni/kontrast

  3. #3

    Domyślnie

    Wrzucę wieczorem przykładowe zdjęcie o co mi chodzi. W artystycznym ujęciu pewnie można by iść w tą stronę ale to miały być takie "polaroidy" dla chłopaka. Wolałbym więc bardziej "czyste" bez takich przeszkadzajek

  4. #4

    Domyślnie

    Coś takiego mam na myśli - ten cień na twarzy/szyi. Wypadałoby chyba powalczyć by to zniwelować?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	test1.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	513,9 KB
ID:	70149

  5. #5

    Domyślnie

    Proponuję jednak zrobić nowe zdjęcia niż rzeźbić w post-procesie.

  6. #6

    Domyślnie

    Wiadomo, było by najlepiej ale to ostateczność.

    Oglądałem tutoriale, da się to ogarnąć chociaż zastanawiam się czy warto. Cienie wyszły w sumie na kilku pod takim kątem, reszta jest ok. Sporo zdjęć dostanie, spokojnie sobie wybierze akceptowalne. To może szkoda siedzenia nad tym.

    Niemniej jako twórca czuję niezadowolenie. By tak nie mieć w przyszłości dokupiłem sobie druga lampę z softboxem. Liczę, że jak jeszcze kiedyś coś będę robił to się przyda.

  7. #7

    Domyślnie

    Kiedy używałem AffinityPhoto stosowałem metodę wg jakiegoś tutoriala yt do usuwania cieni z twarzy. Może na kompie w domu mam jeszcze zapisany link. Metoda ta w niektórych moich przypadkach dawała dość zadowalające efekty. Ale w zdjęciu powyżej raczej nie wróżę satysfakcjonującego rezultatu.

Podobne wątki

  1. Przemek Walasik - Zdjęcia, tutoriale
    By Umbra in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-09-2017, 13:29
  2. Usuwanie faktury papieru ze skanu zdjęcia
    By grissley in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2016, 16:24
  3. Usuwanie cienia
    By zebrantez in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-05-2010, 15:12
  4. Usuwanie zbędnych detali ze zdjęcia
    By Pabloo in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 20:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •