Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jak zdeaktywować propozycje uaktualnienia do win11?

    Od czasu do czasu, a ostatnio coraz częściej wyskakuje mi propozycja uaktualnienia do w11, także często przy włączaniu kompa od razu jest ekran kreatora instalacji. Klikam pomiń, ale staje się to coraz bardzie upierdliwe. Nie mogę uaktualnić, bo sprzęt który działa pod w10, nie działa pod w11, czyli musi zostać win10. Na dwóch komputerach przestawiłem w biosie wersję TPM z 2.0 na starszą i nie mam już takich propozycji, a na trzecim nie mam takiej opcji w biosie. I tu pytanie jak w tytule: czy jest jakakolwiek możliwość zablokowania propozycji uaktualnienia do win11?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Schowek01.png
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	118,2 KB
ID:	70101
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki bardzo, super pomogło
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  4. #4

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna metoda zablokowania Win11 która ma 100% skuteczności i nie trzeba nic zmieniać w systemie - nie trzeba edytować żadnych rejestrów i zasad grupowych.
    Microsoft wie o metodach bazujących na rejestrach i zasadach grupowych i je omija. Ja miałem poustawiane odpowiednio zasady grupowe a i tak któraś aktualizacja Win10, bez mojej wiedzy je przywróciła i Win11 chciał się zainstalować.
    Mam też poustawiane żeby Windows sam nie pobierał aktualizacji tylko sprawdzał że są i powiadamiał, ale często pobiera bez mojej wiedzy i instaluje.
    Właśnie z tego powodu na tej stronie ubackup.com podają żeby zrobić kopię systemu Win10 na wypadek gdyby jednak się Win11 zainstalował. Normalnie paranoja.

    Takie działanie Microsoftu trochę mnie denerwowało i zastanawiając się nad tym co mogę zrobić, uświadomiłem sobie że Win11 w jednym z wymagań zgodności ma moduł TPM 2.0. I ja ten moduł TPM 2.0 wyłączyłem w BIOSie.
    Od teraz Win11 nie ma szans się zainstalować a Microsoft niech sobie kombinuje co tam chce. Dodam jeszcze że gdyby nie dało się wyłączyć TPM to często można zmienić jego wersję na starszą niż 2.0 i wtedy też Win11 nie się "od....".

  5. #5

    Domyślnie

    Trza powyższe se gdzieś zapisać. Googłem co to tepeem dwa, i pierwszy wynik:

    "Włączanie modułu TPM 2.0 na komputerze

    Opublikowano: sierpień 2021 r.

    Ten artykuł jest przeznaczony dla użytkowników, którzy nie mogą przeprowadzić uaktualnienia do Windows 11 ponieważ ich komputer nie jest obecnie włączony z modułem TPM 2.0 lub ich komputer może korzystać z modułu TPM 2.0, ale nie jest w tym celu skonfigurowany. "

    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #6

    Domyślnie

    Jak pisałem wcześniej na dwóch komputerach moduł TPM ustawiłem na wersję starszą niż 2.0 i to pomogło, ale na trzecim nie mam takiej opcji w biosie, więc to nie przejdzie.

    Co do kopii systemu to od niepamiętnych czasów zawsze były u mnie co najmniej dwa dyski. Dyski fizyczne, nie partycje. Dysk pierwszy 60-80GB ostatnio 120GB, na nim tylko i wyłącznie zainstalowane oprogramowanie, po zainstalowaniu zrobiona kopia całego dysku, (kiedyś Norton Ghost, teraz Macrium). Na tym dysku nie są zapisywane żadne pliki użytkowe, te są zapisywane na dysku drugim lub zewnętrznym. Dodatkowo jest robione kopia dysku drugiego i zewnętrznego na kolejnym dysku.
    Co to daje? W każdej chwili bez żalu i żadnych strat rozstaję się z dyskiem C:. Odtworzenie dysku C: z kopii to ok. 15 minut plus aktualizacje systemu. Oczywiście można korzystać z chmury, tylko w moim przypadku jest to zbyt drogie i zbyt czasochłonne rozwiązanie.
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

Podobne wątki

  1. D5300 i inne nowe uaktualnienia sprzętowe
    By Nikkoś in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 00:39
  2. Propozycje obiektywów
    By pingwin87 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:19
  3. 9 tys. do wydania - propozycje (d90)?
    By sha81 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 22:03
  4. Propozycje
    By frugo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •