Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie Pasek do cięższego aparatu

    Długie lata miałem do swojego D700 pasek Aircell (z takimi kwadracikami wypełnionymi gazem). Solidny był, fakt i wygodny w używaniu.

    Już jakiś czas temu widziałem, że kilka tych kwadracików rozlazło się ze starości a teraz jak patrzę na niego dokładniej to prawie wszystkie padły. Z wierzchu pasek jak nowy ale skoro wiem, że "niedomaga" spód to psuje mi to humor

    Co teraz jest warte polecenia? Nie będę ukrywał, że cena też jest ważna, szkoda mi wydać dużo do aparatu, który i tak większość czasu leży w torbie.

  2. #2

    Domyślnie

    Polecam Peak Design pasek SLIDE LITE V3. Nie podałeś ile to dla Ciebie dużo złotówek więc jeśli mieści się w budżecie warto.
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  3. #3

    Domyślnie

    Nie Lite. Może być za wąski dla sporego DSLRa. Zwykły.
    Urwać się nie urwie, ale komfort nie ten.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie Lite. Może być za wąski dla sporego DSLRa. Zwykły.
    Urwać się nie urwie, ale komfort nie ten.
    Do D700, który pytający posiada będzie w sam raz. Co prawda nie pisze z jakimi obiektywami ale mi nawet z 70-200/2,8 siedzi dobrze. Zobaczę latem
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  5. #5

    Domyślnie

    Najczęściej podpiętą mam Tokinę 24-70 2.8. Też swoje waży

  6. #6

    Domyślnie

    Najwygodniejszy pasek, jaki miałem i mam do nadal, to Matin neoprenowy. Najszersza wersja, bodajże 40 mm. Używam od dobrych 10 lat, już z trzecia puszką i nic się nie dzieje. Pasek wygląda jak nowy. Przyznam, że nie mam porównania z chwalonymi paskami PD, ale jest przyjemnie elastyczny i nie wrzyna się w kark. Nie W większości sytuacji plenerowych i tak używam uchwytu PD capture, ale kiedy aparat musi wisieć na pasku, to nie narzekam.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  7. #7

    Domyślnie

    Zerknąłem wstępnie na to co proponujecie. Peak Design pewnie jest świetny ale jednak nie mój zakres cenowy. Szkoda by mi było prawie 200-300 zł na coś co nie będę używał. Sprzęt raczej już leżakuje, sporadycznie go używam i nie potrzebuję już np. chodzić cały dzień z aparatem.

    Bardziej celuję w zakres do 100 zł i tu ten Matin wygląda zachęcająco.

    Na tą chwilę zawiesiłem D700 na oldschoolowym pasku Nikona jaki kiedyś kupiłem do D2x (skoro jego wytrzymywał to i D700 da radę). Czekam na inne, ewentualne propozycje, zakupy po weekendzie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Polecam Peak Design pasek SLIDE LITE V3. Nie podałeś ile to dla Ciebie dużo złotówek więc jeśli mieści się w budżecie warto.
    Tak jak kolega piszę. Kupiłem go do zestawu d500+300/2.8 i tc (łącznie około 4 kg). Co prawda chodziłem z nim dopiero dwa razy, ale sam fakt dożywotniej gwarancji i deklarowany udźwig 90 kg robią dobre wrażenie. Jedyne co to brakuje mi możliwości szybkiego odpięcia paska od stopki/aparatu, ale pewnie wynika to z odejścia producenta od elementów mogących wpływać na osłabienie zestawu.
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Zerknąłem wstępnie na to co proponujecie. Peak Design pewnie jest świetny ale jednak nie mój zakres cenowy. Szkoda by mi było prawie 200-300 zł na coś co nie będę używał. Sprzęt raczej już leżakuje, sporadycznie go używam i nie potrzebuję już np. chodzić cały dzień z aparatem.

    Bardziej celuję w zakres do 100 zł i tu ten Matin wygląda zachęcająco.

    Na tą chwilę zawiesiłem D700 na oldschoolowym pasku Nikona jaki kiedyś kupiłem do D2x (skoro jego wytrzymywał to i D700 da radę). Czekam na inne, ewentualne propozycje, zakupy po weekendzie
    Nie wiem jak trzymają jakość teraz, ale jeśli nie zeszli na psy, to mogę śmiało polecić. Pasek Matin lekko "sprężynuje" i jest na prawdę wygodny.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  10. #10

    Domyślnie

    @Rafaello666
    Jak w Matinie wygląda zmiana długości paska, w sensie jej wygoda / szybkość?
    W PD na klamerce jest dźwignia zwalniająca blokadę, przeciągam i zamykam klamrę.
    Często tego używam, jadąc rowerem i mając pstrykoaparat na pasku, do przejazdu "zaciaśniam" pasek, pstrykoaparat nie majta mi się wtedy; na postoju / zejściu z roweru szybko go luzuję, wygodniej wtedy operować aparatem.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pasek czy sznurek do aparatu
    By anakin11295 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2020, 15:59
  2. Pasek do aparatu - założenie
    By kilkazzłotych in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 17:17
  3. bezpieczny pasek do aparatu - opinie
    By tekk in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 15:14
  4. Pasek 'reporterski' do aparatu
    By Slon in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 16:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •