Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Są takie paski bez klamerek, przynajmniej mam jeden taki. Krótszy, bo te klamerki to przedłużenie Mattina.
    Używam tych pasków od 2015, wisiał na nich wielokrotnie na spacerach d500 plus 100-400 i nigdy nic się nie stało.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Są takie paski bez klamerek, przynajmniej mam jeden taki. Krótszy, bo te klamerki to przedłużenie Mattina.
    Używam tych pasków od 2015, wisiał na nich wielokrotnie na spacerach d500 plus 100-400 i nigdy nic się nie stało.
    Mi w neoprenowym Matinie przeszkadzała ta sprężystość. Teraz z PD to jest TO!
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  3. #23

    Domyślnie

    Też używam Matina bez szybkozłączek. Prawdę mówiąc, miałbym spory stres, gdyby tak wisiał aparat na tych plastikach
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  4. #24

    Domyślnie

    Sprężystość to dla mnie największa zaleta tego paska Aparat wydaje się lżejszy.

    Po noszeniu przez kilka godzin aparatu na zwykłym pasku w letni, gorący dzień, moja szyja wyglądałaby jak po próbie samobójczej

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Sprężystość to dla mnie największa zaleta tego paska Aparat wydaje się lżejszy.

    Po noszeniu przez kilka godzin aparatu na zwykłym pasku w letni, gorący dzień, moja szyja wyglądałaby jak po próbie samobójczej
    Ta sprężystość jest bardzo przyjemna. Sprzęt wydaje się lekki i jest zdecydowanie miękko w szyję
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  6. #26

    Domyślnie

    Te klamerki naprawdę trzymają dobrze. Plus, że np. na statywie można szybko odpiąć dyndający pasek.
    Najlepsze jest pierwsze wrażenie po zmianie ze zwykłego paska

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Sprężystość to dla mnie największa zaleta tego paska Aparat wydaje się lżejszy.

    Po noszeniu przez kilka godzin aparatu na zwykłym pasku w letni, gorący dzień, moja szyja wyglądałaby jak po próbie samobójczej
    Zgadzam się, że miękkość jest zaletą. Kołysanie już nie A poci się tak samo jak w każdym Dlatego paski Peak Design, których teraz używam są najlepsze jakie miałem. Aparat przewieszony przez ramię a nie na szyi. Dopóki nie spróbowałem też wydawało się mi to mało praktyczne. A jest genialne. Odczepianie paska od body jest świetne. Plastikowym klamrą nie zaufałem a linkom w PD tak. Jeśli pasek na szyje to neoprenowy mimo wszystko lepszy niż klasyczne i firmowe Cena Matina bardzo dobra względem PD. Co kto lubi
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  8. #28

    Domyślnie

    Nie chodzi o pocenie, ale o obcieranie. Też noszę aparat przewieszony przez ramię, ale do zdjęć przesuwam na szyję i czasem chwilę tak zostaje. Co kto lubi.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie chodzi o pocenie, ale o obcieranie. Też noszę aparat przewieszony przez ramię, ale do zdjęć przesuwam na szyję i czasem chwilę tak zostaje. Co kto lubi.
    Tak?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B5A29A6D-330F-4E78-AE1F-38CE32CD6CBF.jpeg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	207,6 KB
ID:	70291
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  10. #30

    Domyślnie

    Na początku używałem paska Nikona (jeszcze z D70s), który szybko wymieniłem na neoprenowego Matina i to był strzał w dziesiątkę. Ale po kupnie Peak Design kilka lat temu (zwykły, nie lite) nigdy nie wróciłbym już do zwykłego paska. Jest super, opcja noszenia przez ramię to komfort na innym poziomie. Używałem z D700, a teraz z Z6.
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Pasek czy sznurek do aparatu
    By anakin11295 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2020, 15:59
  2. Pasek do aparatu - założenie
    By kilkazzłotych in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 17:17
  3. bezpieczny pasek do aparatu - opinie
    By tekk in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 15:14
  4. Pasek 'reporterski' do aparatu
    By Slon in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 16:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •