Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    @Rafaello666
    Jak w Matinie wygląda zmiana długości paska, w sensie jej wygoda / szybkość?
    W PD na klamerce jest dźwignia zwalniająca blokadę, przeciągam i zamykam klamrę.
    Często tego używam, jadąc rowerem i mając pstrykoaparat na pasku, do przejazdu "zaciaśniam" pasek, pstrykoaparat nie majta mi się wtedy; na postoju / zejściu z roweru szybko go luzuję, wygodniej wtedy operować aparatem.
    Którą wersję paska masz, że ta dźwignia cokolwiek zwalnia? W slide lite v3 (czy jakoś tak) dźwignia ta ma tylko zatrzaski, żeby się nie majtały. Jeśli by rzeczywiście coś luzowały i pozwały bez oporu zmieniać długość paska, to by było super. Natomiast jako użytkownik poza wieloma zaletami samego paska, mogę też podać parę wad, o których nie pisze się w necie:
    - styl ponad funkcjonalność, a mianowicie wspomniana dźwigienka jest metalowa, a przy ustawieniu "na długo" zawsze ląduje w torbie/plecaku na wyświetlaczu aparatu, łatwo sobie można poharatać ekran,
    - przy ustawieniu "na długo" na końcu paska robi się dość sztywna pętla, która irytująco daje się we znaki,
    - "łapki" w które wkłada się kotwiczki są za krótkie. W sytuacji opisanej punkt wyżej, przy wypinaniu kotwiczki z uchwytu (trzeba ja przesunąć po właściwie całej długości mocnowania) twarda końcówka paska utrudnia szybkie wypięcie.
    - strona "antypoślizgowa" jest niewiele warta, na większości materiałów ślizga się tak samo, jak ta druga.

    Wiem, że @RMC raczej nie zdecyduje się na to rozwiązanie, ale jeśli ma jakieś wątpliwości to pomogę mu je rozwiać Ogólnie pasek jest spoko, wymienione wady nie zabraniają z niego korzystać, po prostu trochę irytujące, a wydając spore pieniądze na pasek chciałbym, żeby takich problemów nie było

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    @Rafaello666
    Jak w Matinie wygląda zmiana długości paska, w sensie jej wygoda / szybkość?
    W PD na klamerce jest dźwignia zwalniająca blokadę, przeciągam i zamykam klamrę.
    Często tego używam, jadąc rowerem i mając pstrykoaparat na pasku, do przejazdu "zaciaśniam" pasek, pstrykoaparat nie majta mi się wtedy; na postoju / zejściu z roweru szybko go luzuję, wygodniej wtedy operować aparatem.
    Ten Matin nie jest tak zaawansowany jak pasek PD. To pasek na szyje i nie ma regulacji długości. W sensie, wygląda jak pasek oryginalny, tylko nie ma logo i jest wykonany z przyjemniejszego, elastycznego materiału. Jeśli zależy Ci na takiej regulacji, to nie jest ten produkt.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Którą wersję paska masz, że ta dźwignia cokolwiek zwalnia? W slide lite v3 (czy jakoś tak) dźwignia ta ma tylko zatrzaski, żeby się nie majtały. Jeśli by rzeczywiście coś luzowały i pozwały bez oporu zmieniać długość paska, to by było super. Natomiast jako użytkownik poza wieloma zaletami samego paska, mogę też podać parę wad, o których nie pisze się w necie:
    - styl ponad funkcjonalność, a mianowicie wspomniana dźwigienka jest metalowa, a przy ustawieniu "na długo" zawsze ląduje w torbie/plecaku na wyświetlaczu aparatu, łatwo sobie można poharatać ekran,
    - przy ustawieniu "na długo" na końcu paska robi się dość sztywna pętla, która irytująco daje się we znaki,
    - "łapki" w które wkłada się kotwiczki są za krótkie. W sytuacji opisanej punkt wyżej, przy wypinaniu kotwiczki z uchwytu (trzeba ja przesunąć po właściwie całej długości mocnowania) twarda końcówka paska utrudnia szybkie wypięcie.
    - strona "antypoślizgowa" jest niewiele warta, na większości materiałów ślizga się tak samo, jak ta druga....
    Nie pamiętam, kupowałem stacjonarnie więc nie sprawdzę na mailu - chyba Slide. Jak wrócę z tyrlandii to sprawdzę.
    Działa to tak jak na filmie - link do 147sek. https://youtu.be/qaqCEkHfJ78?t=147

    Ja staram się transportować zestaw (w plecaku) z odpiętym paskiem, właśnie by czymś nie przyfastrygować w wyświetlacz.
    Z odpinaniem też nie jest tak łatwo, jak pamiętam szczególnie pstrykoaparatu (D7500). Sigmę 60-600 chyba łatwiej. Nie wiem też, czy to nie jest kwestia nabycia wprawy - używam tego zbyt rzadko.
    Od czasu odpięcia paska Nikona i przypięcia kotwiczek, bardzo często nie zapinam w ogóle paska, nawet jeśli jest on w plecaku - zależnie od foto okoliczności.
    Co do (anty) poślizgu - na beton nie trzymał, ale nie miałem też wrażenia badziewiastości.

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Ten Matin nie jest tak zaawansowany jak pasek PD. To pasek na szyje i nie ma regulacji długości. W sensie, wygląda jak pasek oryginalny, tylko nie ma logo i jest wykonany z przyjemniejszego, elastycznego materiału. Jeśli zależy Ci na takiej regulacji, to nie jest ten produkt.
    Dzięki, tak z obrazka można było przypuszczać, ale lepiej zapytać.
    Zastanawiam się, czy do Z50 tego by nie zanabyć, zapiąć na stałe zamiast kotwiczek PD.
    Ostatnio edytowane przez Wind Mill ; 15-02-2023 o 15:52
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta

    Dzięki, tak z obrazka można było przypuszczać, ale lepiej zapytać.
    Zastanawiam się, czy do Z50 tego by nie zanabyć, zapiąć na stałe zamiast kotwiczek PD.
    Generalnie, da się go przełożyć przez ramię, żeby mieć aparat "pod pachę". Jest trochę za krótki żeby z tej pozycji robić zdjęcia, ale wtedy całkiem dobrze przylega do ciała. Rzadko noszę aparat na pasku, częściej na uchwycie PD, aczkolwiek mam zasadę, że nawet wtedy mam pasek przerzucony przez szyję luźno. Jak ustawiam na statywie, w dyskusyjnych warunkach, to też asekuruję aparat, trzymając pasek. Może to fobia, ale zdarzyło mi się, że na mrozie nie dokręciłem i sprzęt wyjechał ze statywu. Gdybym nie miał paska na szyi, to lepiej nie mówić. A ten pasek świetnie się sprawdza. Nawet, jak czasem trzeba ponosić chwilę sprzęt na szyi, to nic się nie wrzyna, ani nie uciska. No i przy okazji, cena też jest bardzo atrakcyjna. Przekładam go z puszki, do puszki i nic mu nie dolega
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Którą wersję paska masz...
    Slide Lite, a skoro SLL-BK-3 to zapewne V3.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RMC Zobacz posta
    Zerknąłem wstępnie na to co proponujecie. Peak Design pewnie jest świetny ale jednak nie mój zakres cenowy. Szkoda by mi było prawie 200-300 zł na coś co nie będę używał. Sprzęt raczej już leżakuje, sporadycznie go używam i nie potrzebuję już np. chodzić cały dzień z aparatem.

    Bardziej celuję w zakres do 100 zł i tu ten Matin wygląda zachęcająco.

    Na tą chwilę zawiesiłem D700 na oldschoolowym pasku Nikona jaki kiedyś kupiłem do D2x (skoro jego wytrzymywał to i D700 da radę). Czekam na inne, ewentualne propozycje, zakupy po weekendzie
    Myślę, że ten Matin zupełnie wystarczy do sporadycznego użytkowania. Jest jeszcze tańszy, podobny Funsports: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/funsp...e-i-szyje.html

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Myślę, że ten Matin zupełnie wystarczy do sporadycznego użytkowania. Jest jeszcze tańszy, podobny Funsports: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/funsp...e-i-szyje.html
    Mój wystarcza od prawie 10 lat
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    Którą wersję paska masz, że ta dźwignia cokolwiek zwalnia? W slide lite v3 (czy jakoś tak) dźwignia ta ma tylko zatrzaski, żeby się nie majtały. Jeśli by rzeczywiście coś luzowały i pozwały bez oporu zmieniać długość paska, to by było super. Natomiast jako użytkownik poza wieloma zaletami samego paska, mogę też podać parę wad, o których nie pisze się w necie:
    - styl ponad funkcjonalność, a mianowicie wspomniana dźwigienka jest metalowa, a przy ustawieniu "na długo" zawsze ląduje w torbie/plecaku na wyświetlaczu aparatu, łatwo sobie można poharatać ekran,
    - przy ustawieniu "na długo" na końcu paska robi się dość sztywna pętla, która irytująco daje się we znaki,
    - "łapki" w które wkłada się kotwiczki są za krótkie. W sytuacji opisanej punkt wyżej, przy wypinaniu kotwiczki z uchwytu (trzeba ja przesunąć po właściwie całej długości mocnowania) twarda końcówka paska utrudnia szybkie wypięcie.
    - strona "antypoślizgowa" jest niewiele warta, na większości materiałów ślizga się tak samo, jak ta druga.

    Wiem, że @RMC raczej nie zdecyduje się na to rozwiązanie, ale jeśli ma jakieś wątpliwości to pomogę mu je rozwiać Ogólnie pasek jest spoko, wymienione wady nie zabraniają z niego korzystać, po prostu trochę irytujące, a wydając spore pieniądze na pasek chciałbym, żeby takich problemów nie było
    Zapewne piszesz o LEASH v3, bo slide v3 lub slide lite v3 mają regulację i to bardzo wygodną.

  9. #19

    Domyślnie

    nie no, pomylić leash i slide, to już wyczyn piszę o tym, że ta regulacja nie ma żadnej blokady/zwalniania poza siłą tarcia, filmiki nieco to sugerują, dlatego się zastanawiałem, czy może w innych wersjach ta dźwignia działa jako blokada. I fakt, jest wygodna, dopóki nie dojeżdżasz do granic długości paska, a przy moim wzroście właśnie tam kończę wydłużanie, żeby aparat nosić na biodrze.

  10. #20

    Domyślnie

    Zamówiony pasek Matina (Neoprene Joint Strap NJS43) przybył i założyłem go już do aparatu.

    Pierwsze wrażenie jest pozytywne. Solidnie wykonany, widać że to lepsza jakość niż te najtańsze. Ciekawą sprawą dla mnie jest fakt, że lekko się rozciąga (w rękach). Chyba w żadnym wcześniej tak nie miałem

    Z rzeczy na plus to podoba mi się, że w komplecie były 2 kółeczka (grube, solidne) którymi można go podłączyć do aparatu jak ktoś nie ma oryginalnych. Fajnie też, że jego końcówki są zalane tworzywem tak, że nie powinien się strzępić.

    Szukając minusów to na obu ramionach jest plastikowa klamra. Niby solidna, trzyma bdb ale nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Mam zawsze obawę, że plastik może pęknąć, rozłączyć się sama lub z moją (nieplanowaną) pomocą. Nie spodziewałem się tego bo na niektórych zdjęciach w necie klamr nie ma. Widać ten typ tak jednak ma więc trzeba z tym żyć

    Finalnie pasek założyłem do D600, na której miałem jakiś no name, a D700 zostawiłem już z vintageowym oryginałem Nikona.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pasek czy sznurek do aparatu
    By anakin11295 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2020, 15:59
  2. Pasek do aparatu - założenie
    By kilkazzłotych in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 17:17
  3. bezpieczny pasek do aparatu - opinie
    By tekk in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 15:14
  4. Pasek 'reporterski' do aparatu
    By Slon in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 16:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •