Close

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 243
  1. #1

    Domyślnie Obrazy generowane przez AI

    Cześć wszystkim, bardzo dawno mnie tu nie było.
    Chciałbym poruszyć temat możliwości sztucznej inteligencji, jakiś czas temu zacząłem zagłębiać się w temacie i korzystać z możliwości midjourney.
    Jakie widzicie potencjalne zagrożenia i korzyści tym związane.
    Chwilowa moda czy jednak coś więcej?
    Zapraszam do dyskusji na temat możliwości związanych z AI generującą obrazy.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nimnull_photorealistic_natural_look_beautiful_woman_delicate_ma_1ba0f88b-5997-46a8-b5af-f885cb49.png
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	1,65 MB
ID:	70011

    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  2. #2
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Musiałem doczytać, bo nie pamiętałem ale pierwsza cyfrowa pełna klatka powstała zaledwie w 2005r. 18 lat temu. Dzisiaj aparaty analogowe to margines marginesu. Od jakichś 10 lat mamy praktycznie zastój w matrycach, bo obrazek z D600 nie różni się specjalnie od tego z Z6II. A komórki dają już jakość na poziomie kompaktów.
    Spodziewam się, że za 20 lat pokażemy palcem co chcemy ująć na obrazku, a AI nam go wygeneruje, ze wszystkim co tam jest, pewnie jeszcze w trójwymiarze. Ciekawe tylko czy Lightroom 3D dalej będzie na abonament
    A nasze dzisiejsze puszki i słoiki będą mieć jedynie wartość sentymentalną.
    Ale na razie to pewnie czekają nas nowe, lepsze narzędzia do obróbki tego co jest, bo tu postęp jest cały czas.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  4. #4

    Domyślnie

    AI zrobi obrazek. Są w internecie różne strony, gdzie z opisu tekstowego tzw. sztuczna inteligencja zrobi obrazek wg tego, co jej do głowy wtłoczono z dostępnych danych. Na swoją modłę, oczywiście. Obecnie często deformuje twarze. AI jest jeszcze zbyt głupia i w sumie odtwórcza. Na przykładzie chatu gpt widać, że przeczy sama sobie i kłamie.
    Przekładając to na obraz, nie ustrzeże się przed błędami w tworzeniu bardziej skomplikowanych 'dzieł'
    ai będzie się uczyć sama od siebie i zglupieje. Będzie bazować na swoich własnych wytworach. Sztuczna inteligencja - ale o niskim IQ.
    Boje się, że wprowadzenie ai to internetowych wyszukiwarek spowoduje utrwalenie błędów i złych danych, gdyż wyniki będą tym, co sama ai wprowadzi, i takie błędne koło powstanie i będzie obrastać w coraz to nowe fałszerstwa.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 14-02-2023 o 23:37

  5. #5

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    Musiałem doczytać, bo nie pamiętałem ale pierwsza cyfrowa pełna klatka powstała zaledwie w 2005r. 18 lat temu.
    Wcześniej, wiele wcześniej. Ba, nawet Nikon miał wcześniej, choć to było firmowane przez Kodaka, jako producenta matrycy. Korpus dał Nikon, obiektywy Nikon. Kodak DCS Pro 14n https://www.fotopolis.pl/testy/apara...ak-dcs-pro-14n
    Nie wiadomo dlaczego pisano, że Nikon nie będzie miał FF bo ma za mały bagnet.

    @nimnull - czytałeś? https://thomasvoland.com/blog/dall-e...afiki-zdjecia/
    To nie moda, to przyszłość. Tylko czy sie z tego cieszyć to nie jestem pewien. Robiącym na stocki spadną przychody. Adobe w swoim stocku zaczęło umieszczać takie wygenerowane obrazki.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-02-2023 o 11:03
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Mnie ciekawi inna koncepcja. Jeśli weźmiemy jakiś obrazek o jakiejś tam rozdzielczości, powiedzmy fullhd, czyli 2mln pixeli. Coś widać, jest czytelne. Każdy z pixeli to kolejne miliony kombinacji kolorów. Jest tego "trochę" dużo ale liczba wszystkich możliwości jest skończona. Co się stanie jak zaczniemy generować obrazki, nie metodą losową, albo na dany temat tylko brute force? Dostaniemy KAŻDY MOŻLIWY OBRAZEK, choć większość bez sensu. Jeśli AI dałaby radę odfiltrować to co ma sens, to pomijając zdjęcia kotów do internetu, moglibyśmy tam znaleźć całą przyszłą wiedzę z dowolnego zakresu, np. zdjęcia książki do fizyki, która normalnie zostałaby napisana dopiero za 200 lat. A jak to zrobić, żeby takie wyszukiwanie zajęło 2 lata, a nie 2 tysiące to już tam detale
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    Mnie ciekawi inna koncepcja. Jeśli weźmiemy jakiś obrazek o jakiejś tam rozdzielczości, powiedzmy fullhd, czyli 2mln pixeli. Coś widać, jest czytelne. Każdy z pixeli to kolejne miliony kombinacji kolorów. Jest tego "trochę" dużo ale liczba wszystkich możliwości jest skończona. Co się stanie jak zaczniemy generować obrazki, nie metodą losową, albo na dany temat tylko brute force? Dostaniemy KAŻDY MOŻLIWY OBRAZEK, choć większość bez sensu. Jeśli AI dałaby radę odfiltrować to co ma sens, to pomijając zdjęcia kotów do internetu, moglibyśmy tam znaleźć całą przyszłą wiedzę z dowolnego zakresu, np. zdjęcia książki do fizyki, która normalnie zostałaby napisana dopiero za 200 lat. A jak to zrobić, żeby takie wyszukiwanie zajęło 2 lata, a nie 2 tysiące to już tam detale
    super, tylko skąd AI ma wiedzieć, co odrzucić? Skąd my ludzie będziemy wiedzieć, że jakiś obrazek, wzór, opis będzie przyszłym odkryciem z fizyki czy chemii, skoro będzie to dla nas niezrozumiałe?
    AI musi się uczyć na jakimś zbiorze danych, a te dane pochodzą od nas, my je wygenerowaliśmy, więc AI nie nauczy się niczego nowego, bo nie ma myślenia abstrakcyjnego, nie ma wyobraźni

    zresztą teoria małpy, która uderzając chaotycznie w klawisze, napisze każdą możliwą książkę, nie jest nowa
    inna sprawa, że brakło by nam życia, żeby przeczytać to wszystko co powstanie w takim stylu i żeby to ocenić jako przydatne
    Ostatnio edytowane przez notdot ; 15-02-2023 o 09:56
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #9

    Domyślnie

    Generowanie i filtrowanie każdego potencjalnego obrazu jest raczej mało praktyczne i czasochłonne, ale w teorii pewnie wykonalne.
    Lepszą strategią może się okazać celowe zbieranie i analizowanie, aby odkryć wzorce i poznać nowe informacje w sposób ukierunkowany na daną dziedzinę.
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  10. #10

    Domyślnie

    A ja myślę, że mocno wszyscy się zdziwimy jak szybko AI wyeliminuje z użytku człowieka. Coś co dzisiaj wydaje nam się SCI-FI jutro stanie się realne. Pamiętajcie, że mówimy o dostępnej dla nas wszystkich technologii, a co jest ukrywane i rozwijane dla wojska? Terminator to, film z roku 1984. Dzisiaj technologia pędzi o wiele szybciej, a T1000 został już zaprezentowany

    _______
    listkiewicz.eu

Strona 1 z 25 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Obrazy
    By mydlo93 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 22:08
  2. Obrazy
    By eagis in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 12:01
  3. [ Pozostałe ] Obrazy
    By desid in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 19:36
  4. [ Krajobraz ] K-RAJU Obrazy
    By Guancho in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 15:42
  5. Z pixowane obrazy.
    By Kaziu666 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2007, 22:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •