Close

Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 243
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Jak widać ludzie nie rozumieją, czego używają
    - ChatGPT nie korzysta w czasie działania z danych dostępnych w internecie
    Korzysta, ale wiedza ta zamyka się na 2021 roku.
    Natomiast faktycznie gromadzi też dane z zapytań, stąd np wiedział że Musk przejął Twittera.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Jnajwiększy aplauz zbierały foty które z rzeczywistością nie miały nic wspólnego. Krajobrazy tak piękne i słodkie że aż... kobiety wyszopowane do granic możliwości.
    fafniak ja wiem ze ty jestes z fotoszopem na bakier i wszystko co kolorowe jest zle ale nie przesadzaj. Idac ta droga co ma wiecej wspolnego z rzeczywostoscia - obrazek z wygladzona skora* (ktora mozna uzyskac za pomoca makijazu i do ktorej kobiety daza od czasow kleopatry) czy czarno-bialy ziarnisty przekontrastowiony portet? Idac dalej - swiat jest kolorowy a nie czarnobialy (chyba ze zima na slasku), czarnobiala fotografia powstala dlatego ze nie bylo innych mozliwosci technicznych, a nei ze ktos mial taki kaprys dokumentowania rzeczywistosci. podobnie ziarno ktore bylo konieczna konsekwencja stosowanych materialow, a niekoniecznie zamierzeniem. Od dawien dawna twierdze ze 80% fotografii czarnobialej to ucieczka z nieudanych zdjec. oczywiscie pozostale swiadome 20% to zupelnie inna bajka. Ale nie oszukujmy sie - ziarnista czarnobiala fotografia jest tak samo (a nawet bardziej) nienaturalna niz szpachla z fotoszopa.
    *wygladzona skora - mam na mysl profesjonalny retusz utzymujacy fakture skory twarzy a nie robiacy z niej gumowa maske.

    z jednym sie zgodze - szkoda miejsc pracy, ale fotografowie fotografom zgotowali ten los
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #23
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    fotografow (jak zreszta pare innych zawodow) wykonczyla ...brak umiejetnosci dbania o branze. .... A najlatwiej to zrobic robiac taniej bo po co walczyc jakoscia skoro mozna cena. Banki foto byly tylko poklosiem i kolejnym strzalem w kolano.
    ..
    nigdy nie slyszalem zeby mechanicy naprawiali auta za wpis do portfolio, tak samo jak nie slyszalem by prawnicy bili sie kto taniej zaoferuje swe uslugi. Po prostu od wielu lat pracujemy w branzy idiotow dazacych do autodestrukcji i trzeba do tego przywyknac. Tehchnika w tej destrukcji pomaga ale pomaga tez przetrwac - kwestia na ktora droge sie czlowie zdecyduje.
    Jest jeszcze gorzej. Fotografowie robią sesje do dobrych czasopism za darmo. Po to by móc w portfolio podać dla kogo robili, gdzie byli publikowani itp. Ba, podobno bywa, że decydują się zapłacić by to właśnie ich zdjęcia poszły do numeru.
    Portfolio dla modelki dla agencji - gratis, by mieć dobry kontakt, układy z agencją. Asystowanie w sesjach studyjnych, gratis to jeszcze po części zrozumiem, można podpatrzyć mistrza a to coś jest warte. Ba, fotografowie robią jeszcze casting kto może być ich asystentem, oglądają portfolio pomocników. Swoją drogą jestem ciekawy czy wybierają tych co mają dobre portfolio czy wręcz przeciwnie, nie chcą takich podszkolić by nie powiększać konkurencji

    Ale .. pamiętamy jednak, że nie tylko fotografowie pozwalają sobie na pracę za darmo. Bo taki Vogue nie płaci modelkom za okładki. I nawet to tym topowym, a nie nowicjuszkom. Nasz Playboy modelkom za sesje płacił bardzo mało (za cały edytorial i wszystkie zdjęcia z sesji z opcja publikowania w wersjach obcojęzycznych płacił tyle co dobrzy klienci płacili za jedno aktowe zdjęcie do kalendarza.

    Wniosek - jak się da, to sytuacja pod tytułem większy i silniejszy, nawet bogaty (a bogaty często tym bardziej) w przypadku nadpodaży wykorzysta sytuacje i nie daje zarobić innym. nam fotografom, modelkom i zapewne innym też.

    Sailor jak chcesz to ci na PW napiszę kogo m.in ta sytuacja dotyczy, bo te osobę znasz.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-02-2023 o 22:14
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    fafniak ja wiem ze ty jestes z fotoszopem na bakier i wszystko co kolorowe jest zle ale nie przesadzaj. Idac ta droga co ma wiecej wspolnego z rzeczywostoscia - obrazek z wygladzona skora* (ktora mozna uzyskac za pomoca makijazu i do ktorej kobiety daza od czasow kleopatry) czy czarno-bialy ziarnisty przekontrastowiony portet? Idac dalej - swiat jest kolorowy a nie czarnobialy (chyba ze zima na slasku), czarnobiala fotografia powstala dlatego ze nie bylo innych mozliwosci technicznych, a nei ze ktos mial taki kaprys dokumentowania rzeczywistosci. podobnie ziarno ktore bylo konieczna konsekwencja stosowanych materialow, a niekoniecznie zamierzeniem. Od dawien dawna twierdze ze 80% fotografii czarnobialej to ucieczka z nieudanych zdjec. oczywiscie pozostale swiadome 20% to zupelnie inna bajka. Ale nie oszukujmy sie - ziarnista czarnobiala fotografia jest tak samo (a nawet bardziej) nienaturalna niz szpachla z fotoszopa.
    *wygladzona skora - mam na mysl profesjonalny retusz utzymujacy fakture skory twarzy a nie robiacy z niej gumowa maske.

    z jednym sie zgodze - szkoda miejsc pracy, ale fotografowie fotografom zgotowali ten los
    Ładnie pojechałeś ale jednak chyba nie zrozumieliśmy się i mówimy o 2 różnych sprawach. kluczem jest to co napisałeś "profesjonalny retusz utzymujacy fakture skory twarzy" łącznie z pewnymi niedoskonałościami. Tu jestem za.
    Co do wytworów inżyniera od AI i samej AI - oglądałem juz dziesiątki róznych projektów i 100% z nich idzie stronę wyśnionego ideału, przy kobiecych portretach. Ludziska tego chcą i będą chcieć. Po prostu. Chyba że zmieni się moda. Choć przyznam że oglądajać voga i jakieś jeszcze czasopismo widzę ze zdjęcia zaczynaja być coraz mniej lukrowane
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 16-02-2023 o 23:22

  5. #25

    Domyślnie

    Obawiam się, że tego nikt już nie zatrzyma. Wyobraźcie sobie, że na zdjęciu z komunii możecie mieć nawet zmarłą już rodzinę i to w klimacie posapo Czad
    Zobaczcie pokolenie TikToka. Ma być dużo, szybko, kolorowo.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Sailor jak chcesz to ci na PW napiszę kogo m.in ta sytuacja dotyczy, bo te osobę znasz.
    nie wiem czy chce chociaz w sumie to dawaj.

    niestety wszystko co napisalas to prawda i ciezko sie na to patrzy z perspektywy czasu. bo co z tego ze czlowiek powie "a nie mowilem" skoro rynek jest w proszku. Ale jak mowilem ze nie bede robil fot do ckmu czy plaboya za pol darmo lub darmo to wszyscy sie ze mnie smiali ze mi odbilo.
    najwiekszym przekretem byly ostatnie lata fotoerotici playboya dzieki ktorej magazyn mial publikacje na kilka najblizyszch miesiecy w zamian za nagrode w postaci zestawu dezodorantow

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Ładnie pojechałeś ale jednak chyba nie zrozumieliśmy się i mówimy o 2 różnych sprawach.
    pojechanie nie bylo moim zamiarem. jak si epocuzles urazony to sorry. chodzilo mi o zestawienie twierdzen ze foto po photoshopie jest be ale juz czarnobiale z mega ziarnem juz cacy

    kluczem jest to co napisałeś "profesjonalny retusz utzymujacy fakture skory twarzy" łącznie z pewnymi niedoskonałościami. Tu jestem za.
    ale ja mowiac obrobka w PS zawsze mam na mysli takiego rodzaju retusz. Dobrze ze w tym sie zgadzamy. skora ma fakture, ma zmarszczki, ktore owszem mozna lekko wygladzac ale trzeba je pozostawic zeby nie bylo gumowej lalki.
    to jest tez problem oceniania zdjec na ekranie komputera. wielokrotnie czytalem komentarze ze "szpachla, plastik" w odniesieniu do obrazka 800px po dluzszym boku bo takie tu kiedys trafialy. Tyle tylko ze na wydruku albo chociaz w normalnym powiekszeniu wygladalo to zupelnie inaczej.
    zobacz jak piekne zdjecia wychodza z telefonow. tyle tylko ze one sa fajne na instagrama. po powiekszeniu tego do normlanego obrazka nagle okazuje sie ze krol jest nagi a optyka wielkosci lepka od szpilki cudow nie zdziala.
    Co do wytworów inżyniera od AI i samej AI - oglądałem juz dziesiątki róznych projektów i 100% z nich idzie stronę wyśnionego ideału, przy kobiecych portretach. Ludziska tego chcą i będą chcieć. Po prostu. Chyba że zmieni się moda. Choć przyznam że oglądajać voga i jakieś jeszcze czasopismo widzę ze zdjęcia zaczynaja być coraz mniej lukrowane
    ludzkosc zawsze chaiala idealow i to sie nie zmieni. kwestia tego co w danej epoce bedize idealem. Osobiscie wole wyyidealiowane portrety niz oszpecane swiatlem i obrobka modelki. Uwazam ze jest wystarczajaco duzo brzydoty wokol i nie trzeba jej dodatkowo produkowac
    Zdjecia w magaznach moze z jednej strony poszly w dobrym kierunku pod wzgledem mniejszej ilosci obrobki z drugiej strony staly sie po prostu niedbale. I nie wiem czy wynika to z olewactwa ekipy foto, braku umiejetnosci czy po prostu przywyczajenia do tandety. szlag moze trafic ale taki kierunek to chyba przyszlosc.
    ps. nawet nie wiesz ile razy uslyszalem od Klienta ze trzeba zrobic nowe zdjecie to potrawa na zdjeciu zbyt dobrze wyglada. nigdy nie potrafilem tego zrozumiec
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Obawiam się, że tego nikt już nie zatrzyma. Wyobraźcie sobie, że na zdjęciu z komunii możecie mieć nawet zmarłą już rodzinę i to w klimacie posapo Czad
    Zobaczcie pokolenie TikToka. Ma być dużo, szybko, kolorowo.
    No nie, mz absolutnie tak akurat nie bedzie w przypadku tego typu fotografi.
    Juz wyjasniam.
    O ile przy fotografi modowej czy produktowej, ogolnie komercyjnej. To po prostu bedzie prosciej i lepiej zaprzac do roboty AI i tylko zmyslny "operator jakiejs wersj PS z przyszlosci wbierze typ modelki, jej mine, poze ciala i ubranie ktore ma prezentowac itd.

    Ale w przypadku fotografi nazwijmy to okolicznosciowej, czyli utrwalajacej jakies momenty z zycia. To raczej ludzie beda woleli robic zdjecia.
    Komunia ze zmarla rodzina??? Chciabys miec cos takiego z komuni swojej (hipotetecznej ) corki?
    Albo zdjecie ze slubu. To ktos musi przyjsc i zrobic reportaz z tego zdarzenia. I ofc mozna to potem przepuscic przez AI zeby Para Mloda mogla sie chwalic ze brala slub w palacu zamiast sali weselnej w Koziej Wolce (i to bedzie sie dzialo na media spolecznosciowe ).
    Ale zakladam ze jednak ludzie beda chcieli miec autentyczna pamiatke a nie wygenerowana, bo kogos mozna oszukac. Ale siebie to juz nie bardzo.
    A zdjecia dzieci? Jest to jeden z glownych powodow ze ludzie kupuja aparaty. Zeby robic zdjecia swoich dzieci. Dokumentowac jak dorastaja, utrwalac wspomnienia.
    Jest roznica miedzy wspomnienieniem a wymyslona historyjka...

    Takze spokojnie. Malarstwo przetrwalo po wejsciu fotografi. Mysle ze fotografia takze przetrwa (choc sie zmieni, czesc jej galezi przestani miec sens.) po wejsciu AI.
    Nadal ludzie beda chcieli utwalac wspomnienia. Choc komercyjna foto, moze sie naprawde zmienic bardzo.
    Moze to i nawet lepiej, fotografia przetrwa jako reportaz, dokumentacja wspomnien i w rekach ludzi ktorzy wola samemu cyknac fotke
    A zawodowa fotografia komercyjna, no coz...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #28

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna sprawa o której pierwotnie nie chciałem wspominać bo zbyt wiele aspektów wiąże sie z tym. Ale trzeba pamietać ze taka fotografia modowa, nawet ta szopowana tak aby pozostawić fakturę skóry sprzedaje marzenia o wyglądzie. Wyglądzie który nie jest prawdziwy. Doskonałościach które nie istnieją. I to jest zasadnicza różnica pomiędzy "beauty" zdjęciami a taką "moją" fotografią. I tu Sailor jest różnica która jest dla mnie najistotniejsza. Przechodzimy na następny etap oszustwa i mącenia w głowie odbiorcom.
    Kosmonauta na koniu na księżycu to pikuś bo może ze 2% uwierzy Ale wygenerowane piękności - kupione zostaną na 100%. Automaty z AI przerobią zdjęcie danej osoby w postać"idealną"

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    O tym idealiźmie zaczyna się coraz więcej mówić w kontekście szkód jakie powodują na psyche nastolatek i pań.
    I tak sobie nikt nic z tego nie robi, poza psychologami.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    No nie, mz absolutnie tak akurat nie bedzie w przypadku tego typu fotografi.
    Juz wyjasniam.
    O ile przy fotografi modowej czy produktowej, ogolnie komercyjnej. To po prostu bedzie prosciej i lepiej zaprzac do roboty AI i tylko zmyslny "operator jakiejs wersj PS z przyszlosci wbierze typ modelki, jej mine, poze ciala i ubranie ktore ma prezentowac itd.

    Ale w przypadku fotografi nazwijmy to okolicznosciowej, czyli utrwalajacej jakies momenty z zycia. To raczej ludzie beda woleli robic zdjecia.
    Komunia ze zmarla rodzina??? Chciabys miec cos takiego z komuni swojej (hipotetecznej ) corki?
    Albo zdjecie ze slubu. To ktos musi przyjsc i zrobic reportaz z tego zdarzenia. I ofc mozna to potem przepuscic przez AI zeby Para Mloda mogla sie chwalic ze brala slub w palacu zamiast sali weselnej w Koziej Wolce (i to bedzie sie dzialo na media spolecznosciowe ).
    Ale zakladam ze jednak ludzie beda chcieli miec autentyczna pamiatke a nie wygenerowana, bo kogos mozna oszukac. Ale siebie to juz nie bardzo.
    A zdjecia dzieci? Jest to jeden z glownych powodow ze ludzie kupuja aparaty. Zeby robic zdjecia swoich dzieci. Dokumentowac jak dorastaja, utrwalac wspomnienia.
    Jest roznica miedzy wspomnienieniem a wymyslona historyjka...

    Takze spokojnie. Malarstwo przetrwalo po wejsciu fotografi. Mysle ze fotografia takze przetrwa (choc sie zmieni, czesc jej galezi przestani miec sens.) po wejsciu AI.
    Nadal ludzie beda chcieli utwalac wspomnienia. Choc komercyjna foto, moze sie naprawde zmienic bardzo.
    Moze to i nawet lepiej, fotografia przetrwa jako reportaz, dokumentacja wspomnien i w rekach ludzi ktorzy wola samemu cyknac fotke
    A zawodowa fotografia komercyjna, no coz...
    Dodałem emotkę "" w mojej wypowiedzi.
    oczywiście, że ja bym nie chciał mieć takich zdjęć i mam nadzieję, że żaden mój potomek nie wpadnie na szatański pomysł użycia mnie w takim zdjęciu Choć zdaję sobie sprawę, że znajdzie się jakiś procent ludzi, którzy by takie coś chcieli.

    Fotograf ten "okolicznościowy" jak na razie jeszcze będzie miał pracę, ale ilustrator książek, bajek, projektant logo/wizytówek/banerów, retuszer może mieć już jej znacznie mniej i to w niedługim czasie.
    ChatGPT pokazał też swój potencjał. Zagrożony jest copywriter, tłumacz, programista, content manager, obsługa konsumenta/klienta, logistyk, księgowy, agent SEO... i dziesiątki innych zawodów.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Obrazy
    By mydlo93 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-06-2013, 22:08
  2. Obrazy
    By eagis in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 12:01
  3. [ Pozostałe ] Obrazy
    By desid in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 19:36
  4. [ Krajobraz ] K-RAJU Obrazy
    By Guancho in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 15:42
  5. Z pixowane obrazy.
    By Kaziu666 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-07-2007, 22:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •