Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 54 z 54
  1. #51

    Domyślnie

    Wiadomo, bo po prostu przeciętne, nawet mierne zoomy miałeś w porównaniu ze stalką.
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  2. #52

    Domyślnie

    @antonio
    Powiedziałeś (napisałeś):
    „Jeśli już podajesz jakieś źródło do porównania, to proszę przygotuj się i nie wprowadzaj w błąd...”

    To ja Ci odpowiem dokładnie tymi samymi słowami i jeszcze dodam: NIE MANIPULUJ !!!

    1. Sprawdź dokładnie, na jakich (RÓŻNYCH!) matrycach przeprowadzane były testy tych obiektywów. Następnie sprawdź, jaki może mieć to wpływ na laboratoryjne wyniki badania zdolności rozdzielczej szkieł. Potem dopiero formułuj wnioski.

    2. Jeśli coś mówisz (piszesz), to mów do końca. Pokaż i porównaj wykresy rozdzielczości na skraju kadru. Potem dopiero przemyśl i publicznie sformułuj wnioski.

    3. Tym się różnimy, że ja równolegle przez niemal rok posiadałem oba te obiektywy. Jak sądzisz – dlaczego sprzedałem 16-80, a pozostawiłem sobie 17-55? Czy dlatego, że jestem ślepy, czy też może dlatego, że jestem idiotą?
    Zaręczam Ci, że mimo wykresów pozornie wykazujących „lepszość” 16-80, różnica była widoczna gołym okiem. Obrazek z 17-55 po prostu jest „rasowy”: posiada piękną plastykę, lepiej oddaje kontrasty, zdecydowanie lepiej oddaje kolory, szlachetniej rysuje tzw. bokeh, słowem – po prostu jest ładniejszy. Wiem że to pojęcia mało precyzyjne, ale co ja na to poradzę?

    Zapewne trudno Cię przekonać, ale nawet tego nie zamierzam czynić.
    Proszę jedynie, żebyś uszanował inne opinie i uznał, że nie masz patentu na tzw. obiektywną (nomen omen) prawdę.
    Nie możesz mi wmawiać, że widzę gorzej niż Ty albo że się nie znam. Najnormalniej w świecie byłoby to nie w porządku.
    Proponuję, żebyśmy – pozostając każdy przy swoim zdaniu – po prostu „pięknie się różnili” i nie rozpalali kolejnej wojny w tym wystarczająco już mocno umęczonym kraju...

  3. #53

    Domyślnie

    Dobra, mogę już wstać, czy będziesz mnie bił?
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  4. #54

    Domyślnie

    Ja jeszcze mogę dodać, że jako miłośnik zoomów spacerowych, a nawet mega zoomów pokroju 18-200 mam pełną świadomość, że optyka taka ma ograniczenia. Na co dzień fotografuję 24-120 f4. Uważam, że to świetne szkło, które spełnia poje oczekiwania - ale spieranie się, że obrazek jest lepszy, niż w 24-70 f2,8 jest bez sensu - bo nie jest. 16-80 jest po prostu spacerowym obiektywem do wszystkiego.
    D750 | D7100 | N80 | N 24-120/4 | N18-200 3,5-5,6 VRII| N28-105 3,5-4,5 | N 50/1,4D | T 17-35 2,8-4 | N 35/2D | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Wejście w system bezlusterkowy od zera
    By elanek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-08-2021, 18:47
  2. Zmiana systemu na bezlusterkowy - co wybrać
    By piotr_layner in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-02-2021, 19:11
  3. [ Krajobraz ] Na rozdrożu .
    By zaza67 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 21:43
  4. [ Krajobraz ] Na rozdrożu.
    By Nikonozaur in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 22:56
  5. [ Architektura ] Na rozdrożu
    By Badyl81 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2010, 11:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •