Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kraska Zobacz posta
    Bardzo dziękuję za podpowiedzi - widzę, że nikt nawet nie sugeruje opcji lustra... Naprawdę nie warto?
    Był kiedyś obiektyw 18-300 - "spacerówka", jak określa go wiele osób, ale był uniwersalny i całkiem przyzwoity. Czy obecnie porzuca się taką uniwersalność na rzecz dwóch obiektywów?
    Na rzecz dwóch zoomów + stałka do Twojego "ulubionego" tematu.
    18-200 miałem. Taki spacerniak, ale jakość obrazu normalna, z nóg nie zwala.

    Określ budżet, bo ciężko bez tego radzić.
    Nowe? Nowych lustrzanek ze średnio - niskiej półki już nie ma. To co jest to na allegro z Chin. Nie chodzi nawet o czas dostawy, ale o serwis. To oznacza brak gwarancji w PL. Tu kupisz najwyżej D7500, ale popatrz na cenę. To świetny aparat.
    Kupić możesz używki. D7200, D5300 - on już jest bardzo tani.

    Natomiast jak raz na 100 lat zmieniasz sprzęt to może jednak wejdź w bezlustra. Jak cie stac to Z5 (FF) a jak nie to Z50 (DX). Z50 z 16-5 i 50-250 można kupić poniżej 6 tys.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 16-02-2023 o 01:55
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    Przy polecaniu Ztki DX pasuje też wziąć pod uwagę, że trochę słabo ze szklarnią jest: 2 standardy i 1 telezoom. No i 4 jasne stałki Viltroxa. I tyle. Brak choćby (chwilowo) UWA. Jeśli to wystarczy, to git. Jeśli nie, trzeba rozglądnąć się w innych systemach.
    U Canona z tym niewiele lepiej. Zostają Sony i Fuji.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #23

    Domyślnie

    Jeśli chcesz to samo, tylko lepiej pod istotnym względem i nie wydawać dużo hajsu.
    To zmienić DX na FX i szukać używanego D700 niezajechanego.
    Da się znaleźć.
    Body pancerne tak samo jak D300, to ta sama półka. Ale zyskasz sporo zmieniając na FX.
    I do tego jakiś jeden uniwersalny główny obiektyw używka.
    Przejrzyj swoje zdjęcia jakich najczęściej ogniskowych używasz, czy może chcesz coś że stałym światłem.
    Może 24-70 ci wszystko ogarnie. A może jakieś 24-120.
    Do bagnetu F jest dostępne zylion używanych, fajnych szkieł, że można przebierać jak w ulegalkach.

    A.do tego może jakaś stalką z f1.8 czy co tam wg ciebie dobrze uzupełniło by zestaw. Nawet jakby maiło być używane od święta.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Przy polecaniu Ztki DX pasuje też wziąć pod uwagę, że trochę słabo ze szklarnią jest: 2 standardy i 1 telezoom. No i 4 jasne stałki Viltroxa. I tyle. Brak choćby (chwilowo) UWA. Jeśli to wystarczy, to git. Jeśli nie, trzeba rozglądnąć się w innych systemach.
    U Canona z tym niewiele lepiej. Zostają Sony i Fuji.
    @OjTam zrobił to pierwszy, @OjTam zrobił to pierwszy!

    Poważniej, to jest jedna "wada" tych systemów, mianowicie fotografowie często oczekują od aps-c niższych cen. W tych systemach niestety tak nie ma. Sytuację trochę ratuje spory rynek używanych aparatów i trochę budżetowych szkieł. Niestety te jasne, topowe, będą niewiele tańsze i mniejsze od tych do ff. Szkoda się rozpisywać, bo koleżanka nic nie wspomniała o zmianie systemu

  5. #25

    Domyślnie

    Przy polecaniu Ztki DX pasuje też wziąć pod uwagę, że trochę słabo ze szklarnią jest: 2 standardy i 1 telezoom. No i 4 jasne stałki Viltroxa.
    Po pierwsze co więcej do amatorskiego używania potrzeba?

    Po drugie to nie prawda. Każdy obiektyw Z można podłączyć pod zetkę, kwestia czy potrzebujemy VR. Pomijając Viltroxy (i jeszcze trochę szklarni innych producentów) to Nikon Z oferuje sporo obiektywów do celów do których VR nie jest potrzebne (astro, krajobraz), a poza tym mamy kilka bardzo fajnych obiektywów z VR (105, 70-200, 100-400 czy 400 - kwestia budżetu i potrzeb).


    Tak więc nie wiem jakie wyobrażenie musi mieć osoba która pisze, że słabo ze szklarnią pod Z50 do _amatorskich_ zastosowań. Szczególnie, że autor wątku napisał:

    Nie jestem profesjonalistą i być nim nie zamierzam - fotografia to moje hobby, więc wydawanie na sprzęt milionów monet nie jest moim zamiarem, choć wiem, że i tak tanio nie będzie. Fotografuję architekturę, przyrodę, ludzi, wydarzenia - bez szczególnej specjalizacji.
    Ja jestem też takim amatorem i w sumie poza 200-600 niczego mi nie brakuje w Z50. Mam zakres który chciałem mieć. Jakość i możliwości w porównaniu do mojego poprzedniego zestawu są o lata świetlne do przodu. Tak więc dla autora wątku na początek polecałbym kupić albo zestaw Z50 z 16-50 i 50-250 albo Z50 z 18-140 i po użytkowaniu wyjdzie czego brakuje.
    Z50 + Z DX 18-140 + Z DX 50-250 + V13 + T150-500 | D80 + N70-300 VR AF-S + T90

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Behaviour Zobacz posta
    Po drugie to nie prawda.
    Nie? To pokaż mi proszę UWA pod DX na Ztkę. No, słucham.
    Jest tylko Vitek 13/1.4.
    Bawić się przez FTZ? To też opcja, tylko upierdliwa. Na ile cierpliwości wystarczy?
    Cytat Zamieszczone przez Behaviour Zobacz posta
    Po pierwsze co więcej do amatorskiego używania potrzeba?
    No przecież wyraźnie napisałem: Jeśli to wystarczy, to git.

    No i polecać 70-200 czy 100-400, szkła za 12-15k, kiedy ktoś o sprzęt amatorski pyta...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Behaviour Zobacz posta

    Ja jestem też takim amatorem i w sumie poza 200-600 niczego mi nie brakuje w Z50. Mam zakres który chciałem mieć. Jakość i możliwości w porównaniu do mojego poprzedniego zestawu są o lata świetlne do przodu. Tak więc dla autora wątku na początek polecałbym kupić albo zestaw Z50 z 16-50 i 50-250 albo Z50 z 18-140 i po użytkowaniu wyjdzie czego brakuje.
    Wyjdzie np. że potrzebuje czegoś, czego nie ma w systemie. Ups...

  8. #28

    Domyślnie

    Tak, tylko jeśli komuś nie pasuje zestaw 16-50 + 50-250 bo trza szkła przepinać, 18-140 jest mile widziane, czy jakieś 18-200, to po co zaprzątać sobie głowę UWA?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #29

    Domyślnie

    Jak ma być jedno szkiełko to dość sensownie wygląda
    https://www.ephotozine.com/article/t...98/performance

    Do tego jakąś puszkę Fuji albo Sony... pełna funkcjonalność, cyfrowa korekcja w puszce, może to jest droga?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie? To pokaż mi proszę UWA pod DX na Ztkę. No, słucham.
    Jest tylko Vitek 13/1.4.
    Jest V13, jest Laowa 9mm f/2.8, jest TTArtisan 11mm f/2.8. Ma być Z12-28. Poza tym są droższe Z-tki więc jak ktoś myśli później o przejściu na ff to tym bardziej brak problemu.

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Bawić się przez FTZ? To też opcja, tylko upierdliwa. Na ile cierpliwości wystarczy?
    Nigdzie nie pisałem o zabawie przez FTZ, choć to też jakieś rozwiązanie, bo używane obiektywy pod bagnet F są obecnie relatywnie tanie.

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    No i polecać 70-200 czy 100-400, szkła za 12-15k, kiedy ktoś o sprzęt amatorski pyta...
    No przecież wyraźnie napisałem: kwestia budżetu i potrzeb.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Wyjdzie np. że potrzebuje czegoś, czego nie ma w systemie. Ups...
    Powiedziały sobie osoby kupując Z6 czy Z7 parę lat temu
    Ostatnio edytowane przez Behaviour ; 16-02-2023 o 14:39
    Z50 + Z DX 18-140 + Z DX 50-250 + V13 + T150-500 | D80 + N70-300 VR AF-S + T90

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wejście w system bezlusterkowy od zera
    By elanek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-08-2021, 18:47
  2. Zmiana systemu na bezlusterkowy - co wybrać
    By piotr_layner in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-02-2021, 19:11
  3. [ Krajobraz ] Na rozdrożu .
    By zaza67 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 21:43
  4. [ Krajobraz ] Na rozdrożu.
    By Nikonozaur in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 22:56
  5. [ Architektura ] Na rozdrożu
    By Badyl81 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2010, 11:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •