Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nieeee. Zobaczcie jak ona trzyma aparat. To są jakieś jaja. Przy poziomach już trzyma źle, podtrzymuje albo drugą ręką grip, albo trzyma nasadę obiektywu. To co robi przy pionach to już paranoja. Obiektyw waży blisko 1,2 kg. Ma grip ze spustem do kadrów pionowych, ale ona przekręca aparat w drugą stronę, uchwytem w dół zamiast w górę i korzysta ze spustu w uchwycie, ręce powykręcane, brak stabilności, obiektyw bez podparcia. No ale teraz takie są dostarczane ludziom wzorce na YT i to Nikon USA.
    Przestaje sie dziwić że niektórzy piszą czasami o złym wyważeniu bo źle sie trzyma aparat jedną ręką. Fotografujecie mając sprzęt w jednej ręce?
    Biedna kobieta, co ona teraz zrobi, kiedy Nikon przeczyta posty na Nikoniarzach i dowie się, że ona całe życie żle trzyma aparat? Pewnie pozbawią ją tytułu ambasadora

  2. #12

    Domyślnie

    Jest jeszcze coś takiego jak lateralizacja niejednorodna, sam jestem takim ułomkiem, gdy trafiony tą przypadłością jest np. leworęczny z dominującym prawym okiem lub odwrotnie (jak pani z wideo). Dla takich osób nie wymyślono specjalnego wariantu Z9 więc muszą sobie jakoś radzić. Ważne, że z uśmiechem na ustach.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nikkor 85 ma kosztować tam 2800 USD, czyli u nas x5 daje 14 tysięcy.


    ¯\_(ツ)_/¯
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14

    Domyślnie

    też się smiałem z tego chwytu, wręcz w głos. Laska pewnie wychowana na pierwszej generacji Zetek, gdzie nie było gripa, tylko debilny battery pack dla głupców, nie mających wymagań wobec aparatu. Nikt biedaczce nie pokazał, że tam jest drugi spust :/ trochę mi to przypomina premierę któregoś supertele, gdzie babka niosła na grzbiecie potężną lufę trzymając za osłonę przeciwsłoneczną :P

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ma grip ze spustem do kadrów pionowych, ale ona przekręca aparat w drugą stronę, uchwytem w dół zamiast w górę i korzysta ze spustu w uchwycie, ręce powykręcane, brak stabilności, obiektyw bez podparcia.
    Bo wtedy widać logo Nikona na zdjęciu reklamowym
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #16

    Domyślnie

    Im nowsze wypusty tym 'lepsze' ceny... Nikkor 82/1.2 15999zł , Canon rf 85/1.2 12200zł , Sony 85/1.2 10500zł ...

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Operator może stanąć z drugiej strony, wtedy byłoby widać. Można jej też bronic tetheringiem (kabel) ale są uchwyty do kabla by sie nie wypinał.

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Jest jeszcze coś takiego jak lateralizacja niejednorodna, sam jestem takim ułomkiem, gdy trafiony tą przypadłością jest np. leworęczny z dominującym prawym okiem lub odwrotnie (jak pani z wideo). Dla takich osób nie wymyślono specjalnego wariantu Z9 więc muszą sobie jakoś radzić.
    Bardzo często osoby praworęczne są lewooczne, ale potrafią przykładać zarówno lewe jak i prawe oko. Ale nawet gdyby, to i tak nie usprawiedliwia braku podtrzymywania obiektywu.

    Robię sobie OT, choc bardzo mi na tym obiektywie zależy (jesli będzie porównywalny do ARTa). Na testy trzeba będzie poczekać z miesiąc. Pomijam youtuberów chwalących wszystko co im wpadnie w ręce (jak nie będą chwalili to nie dostana następny raz sprzętu danej firmy i co biedny zrobi, nie będzie miał contentu).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Bardzo często osoby praworęczne są lewooczne, ale potrafią przykładać zarówno lewe jak i prawe oko. Ale nawet gdyby, to i tak nie usprawiedliwia braku podtrzymywania obiektywu...
    Pomijając kwestię tego czy tego typu "schorzenie" jest spotykane bardzo często, często czy może jednak rzadko to ja też potrafię przyłożyć wizjer do obu oczu. Nie jest to dla mnie wyzwanie Ale tylko dla jednego oka jest to dla mnie wygodne. A dla osób, które mają silnie zaznaczoną różnicę między oczami przyłożenie wizjera do tego lepszego może być wygodniejsze niż złapanie za drugi grip. Na filmie widać albo przynajmniej można się domyślać, że mamy do czynienia z dominacją krzyżową i takiej osobie może być wygodniej w pozycji w której tobie, o ile jesteś normalsem, może być niewygodnie. Albo raczej takiej osobie może być mniej niewygodnie w pozycji którą tu obśmiewacie, bo aparat zaprojektowano dla większości a ta Dixie jak widać do tej większości nie należy.

  9. #19

    Domyślnie

    Irene Rudnyk w ten sam sposób trzyma. Tylko co z tego?
    Aparat to nie karabin, gdzie można celownik pod kątem zamontować.

    Ciekawe, jak wypadnie w porównaniu z Canonem RF.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Irene Rudnyk w ten sam sposób trzyma. Tylko co z tego?
    Aparat to nie karabin, gdzie można celownik pod kątem zamontować.

    Ciekawe, jak wypadnie w porównaniu z Canonem RF.
    Ta Irene nie ma body z gripem, a o to tu chodzi. Body bez gripa połowa ludzi trzyma tak jak ona. Ja sam trzymam na oba sposoby, gdy mam lampę błyskową na aparacie.
    Są celowniki kątowe, w każdym razie kiedyś były.
    Zdecydowałem się zostać w Nikonie, porównanie OK, ale to nie ono wpłynie na (moją, ewentualną) decyzje zakupową.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •