Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 79 z 79
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Może ślepy jestem, ale nie widzę nigdzie stwierdzenia, że to filmik z bezpośredniego porównania. Widzę tylko zdanie, że to filmik pokazujący "bezużyteczność AF w słabych warunkach A7R III".
    Darek napisał, że w takich samych warunkach Zetki II sobie radzą. No więc warunki nie były identyczne, co najwyżej zbliżone, bo identyczne to by były gdyby ten sam model został ustrzelony na tej samej imprezie w tym samym czasie oboma sprzętami. Tak być nie mogło a dlaczego to napisałem wyżej. I dlatego się dziwię skąd tak ogromne zastrzeżenia kolegi Darka co do "testu" maga. U niego faktycznie oba zestawy pracowały w tych samych warunkach, tak to przynajmniej zrozumiałem. Do obu tych "recenzji" możnaby się przyczepić, ale z dwojga wybieram test maga, bo przynajmniej nie był wirtualny. Oczywiście Darek może i przepracował oba zestawy w innych warunkach i jego opinia bazuje na większej liczbie prób, ale nic o tym nie wspomina a powołuje się na ten konkretny przykład. Tak samo mag może mieć więcej doświadczeń z oboma zestawami, zdziwiłbym się gdyby było inaczej skoro je ma na co dzień, po prostu powołał się na tę jedną konkretną scenkę, w celach ilustrujących jego doświadczenia. Zakładający wątek nie prosił o test (takie można sobie obczaić w necie) ale o jakieś opinie. I je otrzymał. Tak samo maga na tym forum proszono o jego doświadczenia i takimi się podzielił. To co się stało później niestety było niesprawiedliwe, a jak dla mnie po prostu słabe.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 18-02-2023 o 19:39

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta

    To samo się tyczy posta nr2 w tym wątku. Tylko po co ta emotka na końcu zdania?
    Jesteśmy dorośli, chyba nikt tutaj nie ma żadnego interesu w tym, aby zmyślać.
    Wiara jest jednak gorsza niż to co widzę, jakoś tak już mam.

    Czytając niektóre posty trochę wątpię w tę dorosłość, niestety. Ale i tak jest chyba pewien postęp, zauważ że mogłem napisać że użytkownik A7RIII nie zna swojego aparatu, bo w takich warunkach można przecież zrobić zdjęcia

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Warto czytać do końca:


    Mam nadzieję, że dalsza dyskusja będzie prowadzona w kulturalnym tonie.
    W sumie to pytanie nie było do ciebie...ale jak zostało powiedziane,również wierzę na słowo testujacego.. choć wolałbym info autora tych filmików,ale widać,że emocjonalnie Sony to on nie lubi i pewne odpowiedzi będą przewidywalne. Znam A7III i podejrzewam,że w tych warunkach choć uznaje sie,że ona ma lepszy AF od Rki,to i ona by miała problemy..dlatego chetnie bym zobaczył takie bezpośrednie porównanie z Nikonem,bo w sieci jest pełno filmików pokazujacych problemy N w często niby prostych sytuacjach ,a nie widziałem przykładów,że Nikon lepiej sie sprawdza od S. Chętnie czegos sie dowiem

    Choć jesli chodzi o temat i pytania autora watku,to zakładający go pytał o nowszy model...ale czy on to jeszcze czyta.. )

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    ...Znam A7III i podejrzewam,że w tych warunkach choć uznaje sie,że ona ma lepszy AF od Rki,to i ona by miała problemy..
    Mag i Darek porównywali jednak inny aparat - A7RIII, który ma zdecydowanie inny AF niż A7III.

  5. #75

    Domyślnie

    Tak,mam tego świadomość to również inny aparat niz w tytule wątku.. a7riii i na forach S uważany jest za ten ze słabszym af niz zwykła trójka. Poza tym ,że stara i nie w temacie watku to chetnie bym zobaczył N7II w takiej sytuacji i tylko tyle

    Problem zrobił sie jak mag stwierdził,że jemu ta starsza Rka lepiej łapie ostrość niż Z7II i zrobił sie ot i troche pomieszania modeli.
    Ostatnio edytowane przez g69 ; 18-02-2023 o 21:40

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Wiara jest jednak gorsza niż to co widzę, jakoś tak już mam.

    Czytając niektóre posty trochę wątpię w tę dorosłość, niestety. Ale i tak jest chyba pewien postęp, zauważ że mogłem napisać że użytkownik A7RIII nie zna swojego aparatu, bo w takich warunkach można przecież zrobić zdjęcia
    Ja jak się spytałem czy jest możliwość nagrania filmu z takiego zachowania się AF w Z7II, to ktoś napisał, że nakazałem to zrobić. Dla mnie, powtarzam, dla mnie to są łatwe warunki (ISO 100, 1/100 f5,6 i błyśnięte lampą w sufit). W takich warunkach AF nie powinien mieć problemów, jednak miał. Zaciekawiło mnie to stąd to dopytywanie, następnie jakoś dziwnie założyliście złe intencje moje i Jacka.

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Problem zrobił sie jak mag stwierdził,że jemu ta starsza Rka lepiej łapie ostrość niż Z7II i zrobił sie ot i troche pomieszania modeli.
    Było też generalizowanie:
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ale przyjmij do wiadomości że inne systemy na chwilę obecną mają po prostu lepiej.... [...] Nie napisałem że AF jest zły, tylko że odstaje na minus. AF w Nikonie dogonił konkurencję od Z9 dla mnie, tu jest że tak powiem poziom światowy.
    Czyli wychodzi na to, że Z9 dopiero dogonił A7RIII. Mam prawo się z tym nie zgodzić?

    Nie roztrząsajmy już tego co było. Było trochę emocji, atmosfera się już oczyściła. Bardzo bym prosił, aby kolejne posty nie robiły offtopu.
    Szanujmy się, bo szkoda zdrowia na kłótnie, przez Was cz4rnuch się rozchorował
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ja jak się spytałem czy jest możliwość nagrania filmu z takiego zachowania się AF w Z7II, to ktoś napisał, że nakazałem to zrobić. Dla mnie, powtarzam, dla mnie to są łatwe warunki (ISO 100, 1/100 f5,6 i błyśnięte lampą w sufit). W takich warunkach AF nie powinien mieć problemów, jednak miał. Zaciekawiło mnie to stąd to dopytywanie, następnie jakoś dziwnie założyliście złe intencje moje i Jacka.
    ...
    Pod moim postem, ale to chyba nie do mnie.

    Co do zakładania intencji to nadinterpretowujesz, najdelikatniej mówiąc. Dyskusja z Tobą i Jackiem jednocześnie raczej nie ma sensu, bo pisaliście różne rzeczy w różnym tonie. Nie ma sensu podwójnie, bo słowo przepraszam nie pojawi się jak sądzę, a mogłoby zakończyć te niepotrzebne insynuacje o nieznajomości sprzętu.

    Każdy ma prawo do swojej opinii, nie musi zawsze podpierać tego eksperymentem, filmikami i dowodami. Proponuję trochę więcej luzu.

  8. #78

    Domyślnie

    Bresson twierdził , że „ludzie myślą o wiele za dużo o technice, a za mało o widzeniu”.

  9. #79

    Domyślnie

    @me-cool, ja na Twoim miejscu bym skorzystał z możliwości wypożyczenia sprzętu, Z7II + MC 105/2.8 VR S to 300zł.

    Z7II: https://www.cyfrowe.rent/web_store/i...ation_id=36389
    MC 105/2.8 VR S: https://www.cyfrowe.rent/web_store/i...cation_id=9327

    Możesz też wypożyczyć A7RV i podpiąć to co masz z Canona: https://www.cyfrowe.rent/web_store/i...ation_id=84105
    A7RIV też oczywiście jest: https://www.cyfrowe.rent/web_store/i...cation_id=9326

    Sam wyrobisz sobie zdanie.
    AF w D600 dawał radę?
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 20-02-2023 o 12:14
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Podobne wątki

  1. Portretówka do makro, czy makro do portretu?
    By patefonik in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 22:18
  2. [ Makro ] Makro pająki - czyli dalsza nauka makro
    By Shafa in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 15:03
  3. Soczewki makro / soczewka makro ?
    By berciikk in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 21:28
  4. Soczewka makro +10 na 55mm vs Konwerter Raynox DCR-250 MAKRO
    By szelak in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-12-2007, 20:40
  5. Makro
    By Mundeczek in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-03-2006, 10:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •