Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Grip D750- problem z dostępnością

    Witam, temat może wałkowany, ale nie chciałem pytać o zamienniki , który lepszy, jaki itd. nie interesują mnie, za dużo o nich złego się na czytałem.
    Jaki że nie miałem problemu z dostępnością do oryginalnego MB-D10 do D700, tak słuch na rynku
    wtórnym oryginałów do D750-tki zaginął gdzie leży problem z dostępnością jestem gotów już kupić nowe na Ali za niewielkie pieniądze doradźcie czy szukać u nas na podwórku czy zagranica.

  2. #2

    Domyślnie

    Chcesz kupić oryginał na Ali?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie licz na tani nowy oryginał na Ali. Na E-bay jest tego dość dużo: https://www.ebay.pl/sch/i.html?_from...6&_sacat=29967

  4. #4

    Domyślnie

    Zamienniki mają swoją zaletę - są tanie. Mają swoją cechę - konstrukcja jako taka prawie spełnia swoje zadanie (jeśli chodzi np. o lepszy chwyt). Cała reszta to loteria. Opisywane są (co znam z doświadczenia) problemy z baterią, zawieszanie się aparatu, brak przełączenia na drugą baterię po rozładowaniu pierwszej itp. (z innym egzemplarzem znów tego nie było, więc dalej loteria). Co do jakości to pozornie jest ona niezła ale już zagłębiając się w użyte materiały to np. odradza się wkręcanie w grip stopki statywowej i mocowanie body z jakimś cięższym szkłem. Wykonanie oryginału to inna liga, inne materiały, stopy. Zamiennik to plastik.
    Ja bym tak jak kolega wyżej poleca brał używkę/oryginał od Niemca.

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam od lat już ładnych kilka grip PIXEL, używam go tylko jako poprawę chwytu. Baterii do środka nie wkładam bo nie muszę i nie chce. Nic się nie dzieje, zdjęcia robi, spełnia oczekiwania.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Podobne wątki

  1. Grip Newell do D750
    By Patryk546 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2019, 21:26
  2. Grip Newel mb-d16 do D750
    By Ryśko in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2019, 19:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •