Close

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 83
  1. #31
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Ba, niektóre mają podświetlane okienko przysłon. To duża wygoda.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #32
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    103

    Domyślnie

    Czyli się potwierdziło moje przypuszczenie, iż można ale nie należy stosować.
    I kolekne pytanie odnośnie F80 - już dotarł - zrobiłem dzisiaj w tylko domu, z uwagi na pogodę, sprawdziłem działanie wszystkich trybów, działanie AF, ogólny stan - bez uwag, wszystko działa poprawnie, naświetlony film klatka w klatkę, jednakowy po wywołaniu. Ale czy jest możliwość, aby ustawić którąś pozycję, żeby nie było możliwości zrobienia zdjęcia jak jest niedoświetlenie lub prześwietlenie, bo przy braku ostrości blokuje zrobienie zdjęcia, czy taka istnieje ?

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wlodek Zobacz posta
    ... czy jest możliwość, aby ustawić którąś pozycję, żeby nie było możliwości zrobienia zdjęcia jak jest niedoświetlenie lub prześwietlenie,
    ??? nie rozumiem pytania. W każdym trybie automatycznym aparat robi wyłącznie takie zdjęcia, które są poprawnie, wg niego naświetlone. Analogowy czy cyfrowy - to jest tak samo.
    Jedynie gdy się jest poza możliwościami ustawienia przysłony gdy pracujemy w trybie S (bo obiektyw np ma jasność 2.8 i bardziej nie otworzy, albo a f 16 i bardziej nie przymknie) (to samo dotyczy trybu A i przekroczenia zakresu na skali czasów, ale to rzadsze) to aparat komunikuje mruganiem albo napisem niedoświetlenie lub prześwietlenie. Nie wiem jaka opcja jest w F80 sprawdź, ustaw tryb S, 1/4000 i zobaczymy co ci wyświetli w miejscu przysłony.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 30-01-2023 o 23:51
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wlodek Zobacz posta
    powiększalnik Opemus i jego obiektyw, zauważyłem nalot od wewnętrznej strony szkła ( czyli wewnątrz)
    To pewnie efekt przechowywania w zawilgoconej piwnicy. Dlatego, jak ktoś szuka jakiegoś starocia np. na US eBay'u, to wyłącznie z suchego klimatu. A konkretnie, to mogę podpowiedzieć...


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Aparat marzenie czyli Fuji GX680, z pokłonami. Ale wielkie i ciężkie bydle.
    Piękny i bardzo nieporęczny. Ostatnio coraz częściej zaczynam myśleć nad zamianą swojego Hasska na GSW680, bo mój zaczął już mnie wkurzać...


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na emeryta sie jeszcze nie łapię, może założymy wątek dla 50+
    Bardzo dobry pomysł.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FnklK71XEAEKXHv.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	69740

  5. #35
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    103

    Domyślnie

    To ostatnie - bardzo dobre.
    Jacku_Z - mam na myśli to aby aparat nie robił, ogólnie rzecz ujmując, złego zdjęcia, film to 36 klatek, na cyfrze, nie ma problemu, zły to usuwam, ograniczenie to tylko karta pamięci. I od razu mogę odpowiedzieć, niedoświetlenie to "Lo", prześwietlenie to "Hi".
    Ostatnio edytowane przez Wlodek ; 31-01-2023 o 08:50

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wlodek Zobacz posta
    To ostatnie - bardzo dobre.
    Jacku_Z - mam na myśli to aby aparat nie robił, ogólnie rzecz ujmując, złego zdjęcia, film to 36 klatek, na cyfrze, nie ma problemu, zły to usuwam, ograniczenie to tylko karta pamięci. I od razu mogę odpowiedzieć, niedoświetlenie to "Lo", prześwietlenie to "Hi".
    Nie da się. Aparat nie wie, że zrobił złe zdjęcie
    Z AF podobnie. Nie nastawia nie dlatego, że wie iż będzie nieostre a dlatego, że nie daje rady. Zdarzy Ci się jeszcze pewnie nie raz, że nastawi ostrość tam gdzie nie powinien.

  7. #37

    Domyślnie

    W Fuji X- nawet nie ma takich funkcji a może?

  8. #38

    Domyślnie

    Ja kupiłem Fuji Instax WIDE 300 i wszystkie zdjęcia są dobre, są natychmiast. Nie potrzebuje kart pamięci, photoshopa, filmów, wywoływaczy, ciemni itd.
    Mam gotowe zdjęcia. A o to przecież chodzi w fotografii.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  9. #39
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    103

    Domyślnie

    A teraz mogę już coś powiedzieć na temat F80. Aparat mnie się podoba, rozwiązania techniczne w aparacie poprawne, obsługa również, ale to tylko jeden dzień i 36 klatek negatywu, mogę tylko żałować, iż w 90 latach ubiegłego wieku ( ale ten czas leci - "ubiegłego wieku") na zdjęciach, ani na żywo nie spotkał człowiek takiego typu aparatu, a jeszcze wcześniej, w 80 latach jak kupił Practice MTL to "piał w zachwycie". Ogólnie jestem zadowolony, że nie wyszło z Pentax ist, jest ich mało dostępnych na polskim rynku, ale F65, F70, F75, F80 a nawet F100 można kupić samo "body" za niewielkie pieniądze i nie martwić się jak padnie to kupić drugie "body", a nie szukać serwisu bo wyjdzie to drożej, i dla mnie ważne, instrukcje są dostępne w języku polskim.
    Ostatnio edytowane przez Wlodek ; 31-01-2023 o 15:09

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Ja kupiłem Fuji Instax WIDE 300 i wszystkie zdjęcia są dobre, są natychmiast. Nie potrzebuje kart pamięci, photoshopa, filmów, wywoływaczy, ciemni itd.
    Mam gotowe zdjęcia. A o to przecież chodzi w fotografii.
    I podobają Ci się? Bo to robi na takim wielowarstwowym plastiku?

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wybór lustrzanki
    By ptak in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 08:31
  2. wybór lustrzanki
    By meedzia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 00:40
  3. wybór lustrzanki
    By igoras1997 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 12:33
  4. 2 w 1 statyw do lustrzanki i małej kamery
    By piotereks in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 11:50
  5. Wybór lustrzanki
    By Jessica in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 23-01-2009, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •