Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Fotografia Enduro

    Dzień dobry
    Chciałem pokazać i oddać pod ocenę ewentualne wskazówki co poprawić w moich zdjęciach.
    Pozdrawiam
    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1803.JPG
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	3,69 MB
ID:	69548
    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1787.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	1,89 MB
ID:	69550
    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1882.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	7,24 MB
ID:	69551

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szOk Zobacz posta
    Dzień dobry
    ewentualne wskazówki co poprawić w moich zdjęciach.
    jest nieźle, na pierwszym usunął bym druty energetyczne no i oczywiście do poprawy kadrowanie, przed osobą ma być więcej miejsca niż za, popatrz w którą stronę jedzie oraz w ogóle bym odszedł kilka metrów w tył, więcej oddechu wokół bohatera zdjęcia
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3

    Domyślnie

    Akurat wykadrować mogę aby przód było widać, jednak zawsze kadrowałem z myślą aby było widać piach.
    Chociaż fakt 1 nie wiem dlaczego tak wykadrowałem, być może żeby było widać jak najwiecej detali
    Dziękuje za komentarz !

  4. #4

    Domyślnie

    Tak samo pomyślałem o jedynce: fatalne kadrowanie, pewnie żeby pokazać fruwający grunt... No właśnie... Gdzie ten piach? Zdjęcie jest świetne jesli chodzi o ostrość, aż miło patrzeć ale wg mnie czas naświetlania jest po prostu za długi. Efekt ten spotęgowałes na 3. Dzieki fontannie fota niby dynamiczna, ale tak naprawdę to nic się nie dzieje i - mam nadzieję, że tylko dla mnie - jest po prostu nudna. Choć nie do końca umiem powiedzieć, co mi w niej nie leży.... Na pewno dam kadr i zupełne unieruchomienie motoru dwójka mi się podoba poza kolorami, jakieś takie zdziczałe. Choć gdyby było coś, na do jeździec patrzy, byłoby o niebo lepiej.

    Ogólnie rzecz biorąc wyszło mi zbytnio krytycznie, za co przepraszam. Bo foty ogląda się bardzo przyjemnie, technicznie super, tylko to kadrowanie jakoś nie siadło

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ma za co przepraszać, o to właśnie chodzi żeby poznać punkt widzenia i poprawiać swój warsztat.
    Dziękuje za opinie.
    Co do zamrażania ruchu, lubię ruch na zdjęciu, natomiast zauważyłem po rozmowach i opiniach kolegów którzy jeżdżą skłaniam się ku 80-90% bardziej preferują zdjęcia zamrożone. Muszę pogrzebać trochę i kilka zdjęć oczywiście jeszcze wrzucę pod opinie

  6. #6

    Domyślnie

    Druty są nieodłącznym elementem na torach crossowych. Taka nasza polityka wykorzystywania nieużytków.
    Zadbaj o "dynamikę". Dłuższy czas + panning. Druga ważna rzecz to wyodrębnienie obiektu głównego z tła, może być w post produkcji. Chłopaki RedBullowe dorzucają z reguły małego hdr-a, widać to zwłaszcza na zdjęciach z Dakaru.
    Żeby nie zaśmiecać Ci wątku zrobie obok szuflandię mojej żony, z czasów jak jej się jeszcze chciało ze mną pojechać i popstrykać

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szOk Zobacz posta
    Akurat wykadrować mogę aby przód było widać, jednak zawsze kadrowałem z myślą aby było widać piach.
    Chociaż fakt 1 nie wiem dlaczego tak wykadrowałem, być może żeby było widać jak najwiecej detali
    Dziękuje za komentarz !
    piach owszem, w tego typu fotkach jak najbardziej, ale to masz na 3, a na 1 słabo wyszło, dlatego radziłem żeby odejść z aparatem, zostawić więcej miejsca z przodu i z tył, więcej oddechu na zdjęciu a nie tak ciasno
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze dwa zdjęcia pozwolę sobie wrzucić i zapytać jak w odbiorze.

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0586.JPG
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	8,11 MB
ID:	69652
    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0779-2.JPG
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	7,21 MB
ID:	69653

  9. #9

    Domyślnie

    Na ostatnim zaczyna się robić ciekawie ale brakło kadru. Szerzej i z akcentem na przód bądź tył. I będzie dobrze. Musisz obiekt jakoś ciekawie w planie umieścić.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patronat Zobacz posta
    Szerzej i z akcentem na przód bądź tył. I będzie dobrze. Musisz obiekt jakoś ciekawie w planie umieścić.
    potwierdzam, szerzej do tego więcej tyłu (rozrzut piachu) i jeszcze więcej przodu
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Podobne wątki

  1. [ Sport ] [mtb] mtb enduro
    By sruba in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-07-2018, 23:02
  2. [ Sport ] Enduro MTB
    By wolnyslimak in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:49
  3. [ Sport ] Enduro
    By Ozborn in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-03-2010, 23:52
  4. [ Sport ] Enduro
    By farizer in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 23:56
  5. [ Sport ] MŚ Enduro - Kwidzyn
    By Poochini in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 12:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •