Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Nie twórzcie jakichś mitów. Aparat działa prawidłowo, wykrywa błąd karty, żeby zapobiec problemom. Trzeba zmienić kartę i tyle. Dwa sloty, dobre karty po kilkadziesiąt złotych, o czym tu dyskutować? Nie poniewieraj karty byle gdzie, formatuj w aparacie, unikaj przepełnienia (w nowszych nie ma to już znaczenia), co tu ma nie działać? Oczywiście mechanicznie można wszystko uszkodzić, są tacy co wiele potrafią

    Co do trwałości. Mam Sandiski sprzed kilkunastu lat kilkunastu lat o pojemności 2 i 4 GB. Używane długo i intensywnie, dziś odtwarzam jeszcze z większej muzykę w aucie. Nigdy nic mi się nie zepsuło, mam czy miałem pewnie kilkanaście różnych kart Sandisk w kilku aparatach.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zielonka Zobacz posta
    Ja kupiłem nową, wczoraj zrobiłem ok 100 zdjęć i nic się nie wysypało.. aż się boje teraz
    Spokojnie, nie będzie się sypać

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    Spokojnie, nie będzie się sypać
    po każdej sesji i zgraniu zdjęć formatować kartę z pozycji aparatu? co to daje?

  4. #14

    Domyślnie

    Formatujesz kartę kiedy chcesz lub potrzebujesz, nie koniecznie po każdym zgraniu zdjęć. Dlaczego w aparacie? Skoro tak piszą w instrukcjach większości chyba aparatów to coś musi być na rzeczy, np.
    https://onlinemanual.nikonimglib.com...ide_06_01.html

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zielonka Zobacz posta
    po każdej sesji i zgraniu zdjęć formatować kartę z pozycji aparatu? co to daje?
    Szybciej usuwasz zawartość i masz pewność, że aparat po sformatowaniu kartę zobaczy. Kiedyś np. miałem problemy z kartami formatowanymi w komputerze.

  6. #16

    Domyślnie

    Formatowanie poza aparatem, w komputerze, może być przyczyną wadliwego działania karty:
    1. Aparaty, szczególnie te starsze, mają/miały limit obsługiwanej pojemności kart. Formatujesz kartę np. 64 GB w komputerze na pełną pojemność i wkładasz do aparatu, który limitował pojemność karty do np. 32 GB. I wtedy w najlepszym razie aparat zażąda formatowania, a w gorszym będzie zapisywał w sektorach poza limitem. To może prowadzić do uszkodzenia tych sektorów, a nawet cały system FAT może ulec uszkodzeniu.
    2. Dane zapisywane na karcie są segmentowane i przechowywane w blokach. W komputerze można sprecyzować wielkość tych bloków, w aparacie są one standaryzowane i zależne od konkretnego aparatu. Jeśli w komputerze nie dopasujesz wielkości tych bloków do ich wielkości w aparacie, czyli będą się różnić wielkością, to znowu będzie to źródłem co najmniej spowolnienia działania karty, a może też skutkować błędami w zapisie.

  7. #17

    Domyślnie

    Wczoraj zrobiłem około 100 zdjęć, i wszystko było ok.
    Podłączyłem aparat do komputera poprzez KABEL, zgrałem zdjęcia i je usunąłem z pozycji komputera, i później pustą kartę sformatowałem. Mówicie że lepiej zawsze usuwać zdjęcia z pozycji aparatu ?

  8. #18

    Domyślnie

    Formatować kartę z pozycji aparatu warto. Co do usuwania z niej zdjęć to nie mam zdania.

  9. #19

    Domyślnie

    Jak nie planujesz np. dalszego wyjazdu na zdjęcia i potrzebne jest miejsce na karcie,, to nie usuwaj z karty zdjęć, bo to zawsze jest dodatkowy backup. Jak już trzeba to formatowanie karty to najszybsza forma zrobienia miejsca na nowe zdjęcia i przygotowanie karty do pracy.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Jak nie planujesz np. dalszego wyjazdu na zdjęcia i potrzebne jest miejsce na karcie,, to nie usuwaj z karty zdjęć, bo to zawsze jest dodatkowy backup. Jak już trzeba to formatowanie karty to najszybsza forma zrobienia miejsca na nowe zdjęcia i przygotowanie karty do pracy.

    Zgadza się, ale wiesz jak robiłe wczoraj test i robiłem zdjęcia chodnika to nie potrzebuje kopi haha ale reasumując zdjęcia usuwać z pozycji aparatu tylko, nie z pozycji kompa ?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 error card
    By inkom in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-04-2021, 21:40
  2. D7000 card error
    By montere in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-02-2013, 21:37
  3. D7000-Card Err ??
    By cocodrillo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-11-2011, 14:58
  4. problem THIS CARD CAN NOT BE USED (coolpix l1)
    By tomek z in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-03-2007, 20:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •