Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Góry - buty zimowe

    Cześć

    Szukam butów na górskie wyjścia zimowe, typowe zimowe buty. Jako but letni, uniwersalny posiadam Meindl Jersey - otok do wymiany, odkleja się. Poza tym to pierońsko wygodne buty.

    Kilka lat temu przymierzałem się do tematu i wybór był ogromny - w tym Meindle. Obecnie to większość modeli jest niedostępne, jakieś niedobitki rozmiarowe. Oferta Meindla jest co najmniej dziwna....

    Założenia:
    - PL zimą, w tym Tatry, marzą się Alpy....
    - myślę, że raki półautomatyczne wystarczą
    - mam dość szeroką stopę z wysokim podbiciem
    - lubię zimno, ale lata lecą i stopy zaczynają marznąć....
    - budżet ok. 1000 zł

    Przeszukałem NGT itp., ale efekt podobny jakbym zapytał u nas jaki aparat polecacie do portretu

  2. #2

    Domyślnie

    Szukałbym czegoś z oferty Haix - bardzo dobre buciory. Obecnie używam Haix XVENTURE, ale nie wiem czy ten typ współpracuje z rakami. Jak się dobrze poszuka to za 9 stówek da się ten model kupić.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja chodzę trochę zimną, ale raczej w niskich górach. Cały rok używam Hanwag Tatra II. Buty ze skóry, bez membrany. Zaimpregnowane woskiem całkiem trzymają nieprzemakalność. Zimą zakładam do nich najgrubsze skarpety merino ze Smartwoola i wystarcza. Ten model akurat obsłuży tylko raki koszykowe. Miałem wcześniej Salewy Mtn Trainer. Wygodne i lekkie, ale bieżnik zniknął w mgnieniu oka. Hanwag to zupełnie inna liga.
    Żona nosiła parę lat Meindl Jersey Pro i rzeczywiście wygodne, tylko dość szybko zaczęły się rozpadać. Podeszwa się trochę odklejała i kawałeczki bieżnika odpadały.
    Hanwag robi też modele na szerszą stopę i na haluksy, więc powinno się coś dobrać
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.

    Rafaello66 - pisząc posta przyznam, że myślałem o Twoich ostatnich zdjęciach, a na boso przecież nie byłeś Jednym z kandydatów jest Hanwag Ferrata.

    Na okres wiosna - jesień naprawię Meindle.

    Szukam jakiejś tańszej alternatywy dla np. Zamberlan Expert Pro. Po pierwsze raczej nie jest mi potrzebny but aż tej klasy, z rozmiarem może być różnie (szeroka stopa) i z trwałością również, więc nie chce przepłacić. Jako, że szukam butów typowo zimowych to nie powinien zbyt szybko zeżreć podeszwy - przynajmniej tak mi się wydaje

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikkay Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi.

    Rafaello66 - pisząc posta przyznam, że myślałem o Twoich ostatnich zdjęciach, a na boso przecież nie byłeś Jednym z kandydatów jest Hanwag Ferrata.

    Na okres wiosna - jesień naprawię Meindle.

    Szukam jakiejś tańszej alternatywy dla np. Zamberlan Expert Pro. Po pierwsze raczej nie jest mi potrzebny but aż tej klasy, z rozmiarem może być różnie (szeroka stopa) i z trwałością również, więc nie chce przepłacić. Jako, że szukam butów typowo zimowych to nie powinien zbyt szybko zeżreć podeszwy - przynajmniej tak mi się wydaje
    Mam też Zamberlany, model Civetta. Już nie produkowany. Kupiłem kiedyś, ale dobrałem ciut za małe, bez zapasu z przodu. Używam do szwendania po lasach, czy innych krzaczorach. Buty nie do zajechania. Nie wiem jak inne modele tej firmy.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Buty nie do zajechania. Nie wiem jak inne modele tej firmy.
    Dokładnie tak samo. Nie do zajechania. Swoje wysokie Zamberlany kupiłem w 2010. Nic się z nimi nie dzieje.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam Zamberlany Expert Pro GTX - na zimę i duże góry ocieplenie dodatkowe jest po prostu konieczne.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Podobne wątki

  1. Zimowe wyjście w góry (małopolska)
    By Ymanuel in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 19:27
  2. Zimowe buty? Trekking
    By wosik in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 09:43
  3. [ Pozostałe ] Buty, buty, buty.. [maaati]
    By maaati in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 22:20
  4. [ Krajobraz ] Zimowe góry......
    By harb in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 14:31
  5. Buty
    By zebrantez in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 19:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •