Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Czy kupowanie od autoryzowanego dystrybutora, czy sklepu, przynosi korzyść w przypadku takiego niszowego, amatorskiego sprzętu? Czy jakieś kalibracje, nastawy są wykonywane, ochrona serwisowa? Znalazłem korzystną ofertę, sklep ma autoryzację na inne marki, nie na Nikona.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    3x Tak.

    A poważniej. Tak, jest mikrokalibracja, Z50 też ma. I rozwiązano to inaczej, więc nie powinna być potrzebna.
    Dzięki !

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Look_asz Zobacz posta
    Czy kupowanie od autoryzowanego dystrybutora, czy sklepu, przynosi korzyść w przypadku takiego niszowego, amatorskiego sprzętu? Czy jakieś kalibracje, nastawy są wykonywane, ochrona serwisowa? Znalazłem korzystną ofertę, sklep ma autoryzację na inne marki, nie na Nikona.
    Jeśli to legalny sklep a sprzęt z pochodzi z polskiej dystrybucji to kupuj bez obaw. Masz rękojmię, gwarancję, czyli standardowo. W bezlusterkowcach nie ma potrzeby kalibrować obiektywów z body, bo układ AF jest sprzęgnięty z matrycą, więc wszelkie zmartwienia typu FF/BF odchodzą w niepamięć. Dlatego na tym nielubianym FTZ-cie stare szkła dostają drugie, lepsze życie.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Za to ma bardzo wydajną stabilizację co w połączeniu z niskoszumiącą matrycą z D500 da lepsze rezultaty niż np na APS-C typu D7100/D7200 z zoomami 2.8-4. Co do 50-250 to jest bardzo dobrze wyważony pod Z50 czego nie można powiedzieć o lustrzankowych szkłach z porównania. Duża i ciężka przednia soczewka w połączeniu z FTZ to jest słaby pomysł.
    To wszystko prawda, sęk w tym, że często przy fotografowaniu ludzi jednak potrzebujesz nie tyle stabilizacji, co krótkiego czasu ekspozycji, a tu OS nie pomoże, oczywiście dramatu nie ma: są Chińczycy, jest FTZ i starsze obiektywy

    Jeszcze chciałbym przyofftopić nieco z tematem ergonomii demonizowanego FTZ. Piszę to w odniesieniu do Twoich słów, ale pytanie kieruję do wszystkich, bo często właśnie pojawia się temat złego wyważenia, niewygodnego trzymania i ciężkiej soczewki. Jak daje się to Wam we znaki? Czy robocie zdjęcia jedną ręką, że to takie dokuczliwe albo trzymacie aparat w pozycji "do strzału" jakoś długo? Nie ironizuje, ani nie atakuję, po prostu pytam. Zastanawiam się co ze mną nie tak. Może moje obiektywy nie powodują tu dyskomfortu, ale pierwsze co mi przychodzi do głowy to AF 180/2.8... jest dość długi, waga skupiona na przedzie, a mimo wszystko po stokroć większy problem powoduje u mnie chwyt na body niż obiektywie, jest ono za małe. Ale ja jestem niegabarytowy i to może być głównie mój problem. Natomiast z obiektywem problemu nie mam. Trzymam drugą ręką i grawitacja działa nań dokładnie tak samo jak na viltroxa 85/1.8. W sensie męczy się ręką, trzymająca sprzęt, a nie mam sytuacji, że aparat z obiektywem chciałby zrobić fikołka w przód.

    Cytat Zamieszczone przez Behaviour Zobacz posta
    Może nie mam całej szklarni Z ale moje dwa pod DX są małe, lekkie i w sumie nie zrujnowały budżetu. Twój komentarz raczej odnosi się do jasnych Z z serii S.
    Fakt, te DXowe są ostre, lekkie i stosunkowo tanie. Gorzej jak chcesz jasno, ale przyjmuje wytyk niedopatrzenia

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Look_asz Zobacz posta
    zastanawia tylko mnie jak to jest, że dziesięcioletni d7100 ma 24 MPix, a nowe aps-c 20
    A 8 letni Samsung NX500 ma ich 28 i dla mnie jest to najlepsza matryca APS-C jeżeli chodzi o możliwości obróbki. No ale co z tego skoro pod względem szumów Z50 bije na głowę NX500 m.in. dlatego, że jest mniej upakowana.

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Używając wyświetlacza bateria gasła mi "w oczach", 2/3, 1/3 na wskaźniku.
    Używając wizjera gasła znacznie wolniej.
    Pomiarów (ilości klatek) do rozładowania baterii nie robiłem.
    Mnie zdziwiły porady w internetach by używać EVF ze względu na baterię, bo z tyłu głowy miałem, iż w bezlustrach wbrew pozorom to mniejszy telewizorek EVF żre bardziej niż większy telewizorek wyświetlacza, wiedza też zaczytana.

    A tu w praktyce (mojej) seprajz.
    Ale, praktyka póki co nieśmiała, jestem raczej posiadaczem niż użytkownikiem Z50.
    No i mogę mieć popsuty egzemplarz, refurbished.
    U mnie gaśnie zgodnie z instrukcją, więcej na wizjerze, a że przyzwyczajony jestem do lustrzanek to używam głównie jego. Poza tym wizjer ma większą rozdzielczość i jasność niż wyświetlacz = więcej prądu, więc jakieś teorie internetowe można sobie w buty wsadzić.

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    ale pierwsze co mi przychodzi do głowy to AF 180/2.8... jest dość długi, waga skupiona na przedzie, a mimo wszystko po stokroć większy problem powoduje u mnie chwyt na body niż obiektywie, jest ono za małe.
    No właśnie dlatego, że lekkie body + niepewny chwyt ze względu na jego gabaryty i brak gripa to murowane problemy przy używaniu FTZa z lustrzankowymi jasnymi szkłami. Stałek nie używam ale do zooma dodaj jeszcze konieczność kręcenia pierścieniem, który w Nikkorach jest bliżej body, więc siłą rzeczy nie trzymasz za koniec obiektywu tylko na początek, który nie jest środkiem ciężkości zestawu. W natywnych Zkach jest odwrócona kolejność.
    Ostatnio edytowane przez Schwefel ; 20-01-2023 o 02:15

  5. #25

    Domyślnie

    Z30 z kitowym 16-50 VR dla mnie bajka na wycieczki, wyprawy - mały, lekki wygodny. I ładuje się przez USB-C - ładuję w locie z tego samego powerbenka, który mam ze sobą do telefonu.
    Wizjer elektroniczny do dla mnie relikt - prosto po przesiadce z D750 na Z6II z przyzwyczajenia brałem aparat do oka i celowałem przez EVF. Z czasem odzwyczaiłam się od tego. Bezlusterkowiec to nie lustrzanka. Wizjer swietnie sprawdza się w lutrzankach, bo jest optyczny i nie opóźnia. W ML tylko sterczy i przeszkadza.
    Teraz mam na celowniku Nikkora Z DX 18-140 VR, czy ktoś go ma tutaj? Na zagranicznym forum spotkałem się z opinią, że coś w nim stuka, grzchocze.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Teraz mam na celowniku Nikkora Z DX 18-140 VR, czy ktoś go ma tutaj? Na zagranicznym forum spotkałem się z opinią, że coś w nim stuka, grzchocze.
    Stabilizacja?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Stabilizacja?
    Kiedyś przy serwisie Nikona na Łopuszańskiej był salon pokazowy i można było prawie każdy aparat, obiektyw wziąć do ręki, pomajdrować.
    Tego już nie ma i nie znalazłem w Warszawie żadnego miejsca w którym mógłbym wziąć do ręki Z 18-140 DX VR i pomęczyć przez kilka minut.

  8. #28

    Domyślnie

    Jedyne miejsce w Warszawie, gdzie mogłem rozpakować nowy obiektyw to Interfoto.

  9. #29

    Domyślnie

    W fotojokerze widziałem jak ktoś obiektyw podłączył i sobie sprawdzał

  10. #30

    Domyślnie

    Ja w fotojoker przed zakupem miałem możliwość podpięcia obiektywu do aparatu. Tylko nie pamiętam już, czy swojego, czy sklepowego.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-08-2017, 20:26
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-05-2016, 12:16
  3. Telekonwerter dla obiektywu Nikon ED AF Nikkor 80-200 mm
    By Brest in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 14:17
  4. rozsuwanie obiektywu - nikon D90 i obiektyw Nikkor 18-200 VR
    By yorky in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 11:46
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2007, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •