Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Pierwsza wersja Nikkor f. 2.8 24-70 - czy jeszcze produkują?

    Szanowni Forumowicze

    Tak jak w temacie. Czy pierwsza wersja Nikkor f. 2.8 24-70 , ta bez VR jest jeszcze produkowana, albo w sprzedaży? Pytam bo na wiosnę, jak przyjdzie jakaś kasa w portfel, to chciałbym ją wyhaczyć.
    Naczytałem się pewnych opinii, że nowszy model gorzej ostrzy w centrum, ale autofocus jest szybszy, że w nowym jest więcej plastiku, jest większy a przewagą starszego modelu jest metalowa pancerność i mniejszy rozmiar.
    Zapytam jeszcze na forum. Obiektyw będzie służył pod D850. Czy jest tak wielka różnica między ostrością obrazka, że lepiej zapolować na wersję bez VR?
    Bardzo do mnie przemawia pancerność starego typu, bo mam 17-55 2.8 DX i diabelnie z niego jestem zadowolony, natomiast mając pełną klatkę chciałbym mieć 24-70.
    Gdybym miał do wyboru starą wersję nie używaną i nową wersję nieużywaną, pewnie skłaniałbym się do starej, ale właśnie. Czy pierwszą da się jeszcze gdzieś kupić nówkę w sklepie. Zależy mi na nowym sprzęcie z gwarancją. Temat jest dopiero na wiosnę w okolicach maja, lub czerwca ale już chcę zrobić rozeznanie i poznać trochę opinii niezależnych praktyków.

    Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez GarfieldPL ; 17-01-2023 o 12:33

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli piszesz o pierwszej wersji AF-S 24-70 2.8G, to była do kupienia wersja refurbished w okolicy Black Friday i to w promocji, za niecałe 5000, z rokiem gwarancji. Dość szybko się rozeszły, udało mi się załapać (ma działać z tradycyjnym lustrem, wersja E odpadała).

    Nie wiem co masz na myśli pisząc o pancerności starego typu, jak dla mnie ten obiektyw jest plastikowy i nowego typu. Nie to, że narzekam, jest solidny. Nie pomyliłeś z AF-S 28-70 2.8D? Albo AF 35-70/2.8D?

    Na nikon.pl ten obiektyw jest w sekcji discontinued (patrz na link: https://www.nikon.pl/pl_PL/product/d...70mm-f-2-8g-ed), więc albo już kompletnie wyszedł z produkcji, albo co najmniej nie jest sprowadzany do Polski (albo pewnie i całej Europy). Zostają Ci używki, albo poszukanie, może jeszcze gdzieś ktoś ma nówkę na magazynie / zapleczu.

    PS: Jest na B&H Photo Video, wygląda na oficjalny amerykański import. Ale nie wiem, czy dużo ugrasz w Polsce z amerykańską gwarancją.
    Ostatnio edytowane przez tomkep ; 17-01-2023 o 18:20
    D850 | D750 | D70 | N18-35/3.5-4.5G | N24-70/2.8G | N24-120/4G | N70-300/4.5-5.6E | N105/2.8G Micro | N85/1.8G | N50/1.4G | N35/1.8G | N20/1.8G | SB-800
    F6 | F100 | F90x | F80 | F50 | N20-35/2.8D | N35-70/2.8D | N85/1.8D | N50/1.8 | N35/2D | N20/2.8D | SB-80DX

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomkep Zobacz posta

    Nie wiem co masz na myśli pisząc o pancerności starego typu, jak dla mnie ten obiektyw jest plastikowy i nowego typu. Nie to, że narzekam, jest solidny. Nie pomyliłeś z AF-S 28-70 2.8D? Albo AF 35-70/2.8D?

    Na nikon.pl ten obiektyw jest w sekcji discontinued (patrz na link: https://www.nikon.pl/pl_PL/product/d...70mm-f-2-8g-ed), więc albo już kompletnie wyszedł z produkcji, albo co najmniej nie jest sprowadzany do Polski (albo pewnie i całej Europy). Zostają Ci używki, albo poszukanie, może jeszcze gdzieś ktoś ma nówkę na magazynie / zapleczu.

    PS: Jest na B&H Photo Video, wygląda na oficjalny amerykański import. Ale nie wiem, czy dużo ugrasz w Polsce z amerykańską gwarancją.
    Pisząc o pancerności opieram się na jakiejś recenzji, którą przeczytałem gdzie było napisane, że wersja bez VR jest mniejsza i sprawia wrażenie solidniejszej, z większą ilością elementów metalowych, natomiast wersja z VR jest bardziej plastik fantastik. Nie miałem okazji dotknąć ani jednego ani drugiego.
    Generalnie pytanie brzmi. Czy dużo stracę(prócz kasy oczywiście) jeśli kupię nówkę z VR a nie kupię wersji pierwszej? Chodzi mi o właściwości optyki. Kluczowe jest to, że gdzieś tam znów pisali, że w wersja druga gorzej ostrzy w centrum.
    Nie wiem, czy polować na jakiegoś zabłąkany na półce sklepowej egzemplarz pierwszej wersji, czy po prostu iść w dwójkę i nie zastanawiać się, czy dobrze, czy źle zrobiłem.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak chcesz dobry obrazek, kup sobie Tamrona, w wersji G2 najlepiej.

    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 17-01-2023 o 21:41
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to prosty chłop jestem i nie znam się na tych wykresach. A jak z szybkością i celnością autofocusa w trudnych warunkach świetlnych. Szkło będzie musiało sprawdzić się w warunkach koncertowych. Po Nikkorach wiem czego się spodziewać. Tamron jest dla mnie totalną zagadką.

  6. #6

    Domyślnie

    Wykres to po prostu cała klatka. Ogniskowa i przysłona na górze, pod nazwą obiektywu.
    Im bardziej w zieleń, tym ostrzej. Żółty, pomarańczowy, czerwony - przeciwnie.

    Z AF nie jest źle. Choć N może mieć lepszy.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    No to na chłopski rozum N w pierwszej wersji wypada najlepiej.

  8. #8

    Domyślnie

    Może kup używkę z komisu? Jakaś gwarancja zawsze będzie.
    Bo nówki to już raczej nie dostaniesz.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    No i pewnie tak trzeba mi będzie zrobić. Spóźniłem się o rok, ale nie sposób mieć kasę na wszystko.

  10. #10

    Domyślnie

    To ja jeszcze zapytam. Gdzie szukać, gdybym już był z kasą i szukał. Jakie są godne zaufania, uczciwe komisy foto w Polsce? Które? Nigdy nie brałem sprzętu z drugiej ręki i trochę się boję. Temat dla mnie zupełnie nowy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-10-2018, 13:40
  2. Produkują jeszcze D3 ?
    By eskimos in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 19:50
  3. EN-EL1 czy jeszcze produkuja?
    By k_sko in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-06-2008, 16:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •