Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Problem z wolną pracą z Lightroom i Photoshop

    Ściągnąłem na próbę Lightroom i Photoshop, programy dostają zadyszki nawet przy jednym zdjęciu, co może być powodem ?
    Wydaje mi się, że mój laptop nie jest aż tak słabo wyposażony.

    Procesor Intel(R) Core(TM) i7-8750H CPU @ 2.20GHz 2.21 GHz
    Grafika:NVIDIA GeForceGTX 1050 + Intel UHD Graphics 630
    Pamięć 32 GB
    Dysk Patriot 512GB M.2 PCIe NVMe Scorch
    Windows 11 22h2

  2. #2

    Domyślnie

    Zdefiniuj zadyszkę, bo sprzęt masz OK, co prawda starszy ale RAM i dysk jest dobry, dedykowana grafika, powinno śmigać.
    Napisz dokładnie co wolno działa Twoim zdaniem.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Zdefiniuj zadyszkę, bo sprzęt masz OK, co prawda starszy ale RAM i dysk jest dobry, dedykowana grafika, powinno śmigać.
    Napisz dokładnie co wolno działa Twoim zdaniem.
    Kopiuje Rawy w niedużej ilości do testów i tu jakoś idzie bez problemu, problemem leży praca na maskach. Otwieram powiedzmy 3,4 maski zaczynam stawiać suwaczkami światła, ekspozycje i mieli, czasem dłuższy czas i w tym czasie niewiele mogę zrobić tylko czekać. Menedżer zadań wskazuje mi na pomarańczowo Pamięć 30% było znacznie więcej. Trudno tu mówić o w miarę komfortowej pracy. Przeglądam yt i próbuje coś zmieniać w ustawieniu LR jest ciut lepiej, ale i tak daleko od tego co być powinno.

  4. #4

    Domyślnie

    To jest w LR czy w PS?
    Mam na myśli tą pracę na warstwach.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    To jest w LR czy w PS?
    Mam na myśli tą pracę na warstwach.
    LR ale na Camera Raw też jakoś słabo to idzie

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem co Ci powiedzieć.
    Ja pracuję na bardzo mocnym komputerze, w zasadzie stacji roboczej (Xeon W, Radeon Vega II, 112 GB RAM) i przy pracy na warstwach w ACR też są drobne opóźnienia w sytuacji którą opisałeś - to znaczy ruszasz suwakami i efekty zmian pojawiają się z pewnym opóźnieniem, tak około sekundy, czasami dwóch, zwłaszcza jeżeli mam kilka masek na danym zdjęciu jednocześnie.
    No i u mnie w tym czasie nic nie "mieli" mogę swobodnie robić inne rzeczy, system nie jest jakoś obciążony.
    Niestety ACR / LR/ PS nie za bardzo obsługuje wielowątkowość i liczy sie jak bardzo masz wydajny pojedynczy rdzeń w procesorze, im szybciej taktowany tym lepiej.
    Sprawdź czy na pewno masz włączoną akcelerację sprzętową GPU, czy czy jest włączona na max.
    Jednak wydaje mi się że problemem może być po prostu procesor.. Obróbka RAW jednak wymaga mocy obliczeniowej.

    PS. Sprawdź jak masz ustawiony procesor moze jakis tryb oszczędzania energii, no i rozumiem z to wszystko co piszesz to przy laptopie podłączonym do zasilacza?
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 17-01-2023 o 01:00
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, laptop podłączony do zasilania.
    Zrobiłem porównanie tego samego zdjęcia tylko w Capture One i żadnej zadyszki, procesor w pewnym momencie wskoczył nawet koło 50% i spadał, natomiast pamięć na podobnym zakresie jak w pracy w Lightroom lub nawet więcej a bez problemu wszystko chodzi idealnie.
    Zastanawiam się czy ostatnia aktualizacja w Windowsie coś nie namieszała, ale porównując prace LR i C1 to nawet nie ma porównania. Szkoda tylko, że wersja testowa na LR, PS jest 7 dni i już mi się kończy.

  8. #8

    Domyślnie

    Popatrz na wymagania sprzętowe dla aktualnych wersji Lr i PS-a na stronie Adobe. Procesor lapkowy 2,2 GHz to raczej będzie miał ciężko to pociągnąć. Aktualne wersje Lr i Ps mają duże wymagania odnośnie mocy procesorów i kart graficznych. Na starszych GPU i procesorach nawet ich nie można zainstalować. Taka jest chyba niestety aktualna polityka Adobe, która zakłada że ich oprogramowanie jest dla użytkowników dysponujących odpowiednio mocnym sprzętem. Ja od lat uzywam Lr i Ps-a ale pomimo abonamentu nie mogę już używać ich najnowszej wersji ponieważ mam starego Mac Pro 5.1 z CPU 3,4 GHz i GPU GeForce GTX 780 3 GB. Moc mojego kompa wystarcza do płynnej pracy z tymi programami, ale najnowszych wersji programów zainstalować się nie da. Z PC i Win jest podobnie, bo mam starszego Pc o podobnych parametrach, a zgodnie z licencją Adobe moge tam instalować te programy jednak do instalacji najnowszych wersji tych programów też są potrzebne w miarę mocne CPU i GPU.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  9. #9

    Domyślnie

    Pracuję na deweloperskim laptopie z i7 (10 tej generacji) - wersja nie niskonapięciowa, bazowo 2,7GHz, bez GPU i nie odczuwam żadnego dyskomfortu w pracy LR.
    Dwa lata temu obrabiałem rawy z D850 na niskonapięciowym i7 i był pewien dyskomfort, ale pracować się dało.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Popatrz na wymagania sprzętowe dla aktualnych wersji Lr i PS-a na stronie Adobe. Procesor lapkowy 2,2 GHz to raczej będzie miał ciężko to pociągnąć. Aktualne wersje Lr i Ps mają duże wymagania odnośnie mocy procesorów i kart graficznych. Na starszych GPU i procesorach nawet ich nie można zainstalować. Taka jest chyba niestety aktualna polityka Adobe, która zakłada że ich oprogramowanie jest dla użytkowników dysponujących odpowiednio mocnym sprzętem. Ja od lat uzywam Lr i Ps-a ale pomimo abonamentu nie mogę już używać ich najnowszej wersji ponieważ mam starego Mac Pro 5.1 z CPU 3,4 GHz i GPU GeForce GTX 780 3 GB. Moc mojego kompa wystarcza do płynnej pracy z tymi programami, ale najnowszych wersji programów zainstalować się nie da. Z PC i Win jest podobnie, bo mam starszego Pc o podobnych parametrach, a zgodnie z licencją Adobe moge tam instalować te programy jednak do instalacji najnowszych wersji tych programów też są potrzebne w miarę mocne CPU i GPU.
    Sporo osób poleca do płynnej pracy z LR i PS Apple Macbook pro z M1, Ponoć jeśli chodzi o laptopy to w Applu działa to zdecydowanie lepiej jak na Windowsie. Z laptopa którego korzystam już jakiś czas wszystko działa dobrze tylko problem jest z LR i PS. W chwili obecnej zmieniać sprzętu nie będę, natomiast już myślę, że za jakiś czas to będzie albo stacjonarny komputer na Windowsie bądź jakiś Mac Mini. Zostaje obecnie przy programie Capture One gdzie działa wszystko płynnie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Pracuję na deweloperskim laptopie z i7 (10 tej generacji) - wersja nie niskonapięciowa, bazowo 2,7GHz, bez GPU i nie odczuwam żadnego dyskomfortu w pracy LR.
    Dwa lata temu obrabiałem rawy z D850 na niskonapięciowym i7 i był pewien dyskomfort, ale pracować się dało.
    Zmieniłem trochę ustawień w LR, zaktualizowałem kartę grafiki i jakoś to zaczęło chodzić, ale do ideału wciąż daleko. Niestety wersja testowa na siedem dni jest zbyt krótka, aby wszystko ustawić i sprawdzić.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lightroom i Photoshop - Problem z kolorami
    By beduin17 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-08-2018, 18:00
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-10-2016, 14:06
  3. Wolna praca Lightroom-a na dość mocnym komputerze
    By ppawel232629 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 12:43
  4. Lightroom - wolna praca
    By kubamisiura in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 14:45
  5. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 17:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •