Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Jakiej wersji LR i PS używasz ? Bo jestem na etapie składania kompa.

    Pozdrawiam

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez łysyxmv6 Zobacz posta
    Jakiej wersji LR i PS używasz ? Bo jestem na etapie składania kompa.

    Pozdrawiam
    Porównywałem najnowsze wersje Lightroom, Photoshop i Capture One 23. Na co dzień pracuje z Capture One tylko ze starszą wersją.

    Pozdrawiam

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Sporo osób poleca do płynnej pracy z LR i PS Apple Macbook pro z M1, Ponoć jeśli chodzi o laptopy to w Applu działa to zdecydowanie lepiej jak na Windowsie. Z laptopa którego korzystam już jakiś czas wszystko działa dobrze tylko problem jest z LR i PS. W chwili obecnej zmieniać sprzętu nie będę, natomiast już myślę, że za jakiś czas to będzie albo stacjonarny komputer na Windowsie bądź jakiś Mac Mini. Zostaje obecnie przy programie Capture One gdzie działa wszystko płynnie.
    Zależy które M1. Teraz w sumie jest już M2, to przy okazji.
    Ale tak czy owak: MacBook Pro 13 z M1 - nie nadaje się, to tylko marketing, absolutnie nie da się na tym pracować przy zdjęciach. W każdym razie nie wygodnie pracować, jest wolno, przycina, nie ta liga po prostu.
    MacBook 14/16 z M1 Ultra / M1 Max - jak najbardziej, działa znakomicie, ale cena cokolwiek inna.
    Gdyby ktoś miał wątpliwości czy aby na pewno wiem co piszę, to zaznaczam ze powyższy sprzęt mam w domu i zwyczajnie sprawdziłem...
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 22-01-2023 o 01:49
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Zależy które M1. Teraz w sumie jest już M2, to przy okazji.
    Ale tak czy owak: MacBook Pro 13 z M1 - nie nadaje się, to tylko marketing, absolutnie nie da się na tym pracować przy zdjęciach. W każdym razie nie wygodnie pracować, jest wolno, przycina, nie ta liga po prostu.
    MacBook 14/16 z M1 Ultra / M1 Max - jak najbardziej, działa znakomicie, ale cena cokolwiek inna.
    Gdyby ktoś miał wątpliwości czy aby na pewno wiem co piszę, to zaznaczam ze powyższy sprzęt mam w domu i zwyczajnie sprawdziłem...
    Tak czytam nie posiadając sprzętu Apple i zastanawiam się czy te osoby co publikują takie wiadomości na forach fotograficznych o MacBook Pro z M1 faktycznie posiadają tego laptopa, czy tylko gdzieś coś przeczytali i powielają to w nieskończoność w nawiązaniu do Twojej wypowiedzi. Można wyczytać jak MacBook Pro z i7 to nieporównywalnie słabszy od tego z chipem M1. Szukałem przyczyny wolnej pracy to okazuje się, że wszystkim chodzi to wręcz świetnie na Apple. Tak się również zastanawiam czy może to być wina Windowsa, choć Capture One chodzi super obojętnie czy stara wersja czy najnowsza.
    Czytając te zachwyty nad Apple tam myślę czy po jakimś czasie nie zakupić właśnie Mac Mini, wydaje się to lepsze jak MacBook Pro bo i tak mam zewnętrzny monitor a teraz laptopa na Windowsie. Okazuje się jak wgłębiałem się w temat o czipie M2 to też są narzekania i radzą czekać na M3, więc to co piszesz może być tym co pomoże w dobrej pracy w przyszłości gdybym zdecydował się na Maca. W tej chwili w mocniejszej wersji widzę M2 Pro do Mini lub jest jeszcze Mac Studio jeszcze bardziej rozbudowany.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Gdyby ktoś miał wątpliwości czy aby na pewno wiem co piszę, to zaznaczam ze powyższy sprzęt mam w domu i zwyczajnie sprawdziłem...
    Ja znowu na 13' Pro 16 GB 1 TB nie narzekam. Działa to dobrze zarówno w LR jak i PSie(ale nie zdarza mi się tu iść w dziesiątki warstw)

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Ja znowu na 13' Pro 16 GB 1 TB nie narzekam. Działa to dobrze zarówno w LR jak i PSie(ale nie zdarza mi się tu iść w dziesiątki warstw)
    To mnie zaskoczyłeś. No ale każdy pracuje inaczej. Mam 13 Pro M1 w tej samej konfiguracji co Ty i nie wyobrażam sobie używania tego jako podstawowego narzędzia do obróbki.
    Nie używam 10 warstw, średnio może 3 albo 4, pliki otwieram 16 bit na kanał tak że średni PSD z Z9 waży u mnie tak 1.5GB, i na kilku wyjazdach na których byłem zmuszony użyć MPB13 M1 o komfortowej pracy nie było mowy.
    Owszem, dało się. ale przeglądanie kilkuset RAWów w ACR było potwornie bolesne, a edycja tych kilku wybranych w PS też nie była jakaś płynna.
    Wiesz, ja nie twierdzę że na tym się nie da pracować, natomiast twierdzę że nie jest jest to cudowne remedium na wszystko i najtańszy MBP13 z M1 nie jest lepszy niż stacja robocza PC (wbrew temu co się pisze na forum Apple).
    Dla mnie komfortowo i wygodnie pracuje się dopiero na MPB16 z M1 Max i 32GB, wtedy sprzęt zupełnie nie odrywa Cię od pracy, powiedziałbym że ta konfiguracja wystarczy jako podstawowy i jedyny komputer do zdjęć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Tak czytam nie posiadając sprzętu Apple i zastanawiam się czy te osoby co publikują takie wiadomości na forach fotograficznych o MacBook Pro z M1 faktycznie posiadają tego laptopa, czy tylko gdzieś coś przeczytali i powielają to w nieskończoność w nawiązaniu do Twojej wypowiedzi.
    Wiele ludzi naprawdę posiada, z tym że są ewangelistami Apple i bezkrytycznie chwalą. To są tacy ludzie którzy twierdzą że stary zbrickowany iPhone jest lepszy niż najnowszy Samsung, bo Apple jest zawsze lepsze
    Fakty są takie że owszem, na M1 programy od Adobe działają, da się używać nawet w najbardziej podstawowych konfiguracjach, ale o jakimś "nieporównywalnie większej wydajności" w porównaniu z Intelem nie ma mowy.
    Mam dwa Macbooki Pro 16 - ten na M1, i poprzedni, na i9 + dedykowana grafika Radeon Pro jakiś tam.
    Na obydwu pracuje się bardzo dobrze, przeszedłem z Intela na M1 tylko ze względu na lepszy ekran w tym nowszym.
    Aha, na MBP16 z Intelem i9 pracuje się dużo, dużo wydajniej niż na MPB13 z M1. Wbrew obiegowym opiniom że każde M1 jest lepsze niż Intel, to nie prawda.

    Mac Studio na M1 szczerze polecam, bo pracowałem na tym trochę, i działa dobrze. Z tym ze 32GB RAM to minimum.
    Mac Mini w sumie również da radę, ale 32 GB RAM to minimum.
    Pamiętaj że w M1 / M2 nie ma czegoś takiego jak pamięć karty graficznej, CPU / GPU korzysta z tej samej pamięci, więc wymagania co do RAM rosną.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  7. #17

    Domyślnie

    @m_a_g Dzięki za informację.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Lightroom i Photoshop - Problem z kolorami
    By beduin17 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-08-2018, 18:00
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-10-2016, 14:06
  3. Wolna praca Lightroom-a na dość mocnym komputerze
    By ppawel232629 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 12:43
  4. Lightroom - wolna praca
    By kubamisiura in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 14:45
  5. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 17:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •