Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1

    Cool Nikon Z9 vs Sony A1 vs Canon R5 vs Sony A7R5 z punktu widzenia fotoamatora hobbysty.

    No dobra, zgodnie z prośbą użytkownika @cybulski i po zapewnieniu od @Jacek_Z że nikt mnie nie zabije, zakładam ten temat.
    W sumie nie wiem o czym pisać, więc może tak - jak ktoś ma konkretne pytanie, to chętnie odpowiem.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  2. #2

    Domyślnie

    Czy hobby fotograficznego nie obsłużyłby jeden najlepszy korpus i np. 5 obiektywów do niego?
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  3. #3

    Domyślnie

    @andystar - nie ma najlepszego korpusu, sam korpus wszakże zdjęć nie robi - potrzebny jeszcze obiektyw.
    Niestety aby kupić szkła które były mi potrzebne musiałem również kupować aparaty.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #4

    Domyślnie

    Ale jakbyś musiał się ograniczyć ze sprzętem z jakiegoś powodu do jednego korpusu i pięciu obiektywów to co byś zostawił?
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  5. #5

    Domyślnie

    Sony A1. Tym aparatem da się fotografować dosłownie wszystko, genialny AF i matryca, gdybym musiał wybierać szkła tylko w jednym systemie to w Sony jest wszystko czego mi potrzeba (i chyba każdemu), od UWA, po wybór zoomów, stałek do portretu, i telefoto. Sony zdaje się nie ma szkieł 800mm ale mnie takie nie są potrzebne.
    Uprzedzając pytanie dlaczego nie Z9 - ze względu na ograniczoną ilość szkieł z bagnetem Z, no i jednak A1 ma w moim odczuciu lepszy AF. Z9 ma lepszą ergonomię i podoba mi się podświetlenie przycisków bardzo mi się przydaje.
    A7R5 to znakomity aparatu ale nie do akcji bo ja potrzebuję elektronicznej migawki bez rolling shutter. Dla osoby która tego nie potrzebuje to może być aparat idealny. Znakomity wizjer tak dużego EVF nigdzie nie widziałem.
    R5 zamyka stawkę, to znakomity aparat bardzo go lubię, jednak Nikon Z9 i w/w Sony oferują lepszy obrazek, no i ten sam problem z rolling shutter bo czas odczytu matrycy jest 1/60s. Denerwuje też brak jakiejkolwiek możliwości regulacji FPS przy migawce elektronicznej, albo 1fps, albo 20fps, nic pomiędzy.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  6. #6

    Domyślnie

    A Z9 z którym FM sprawdzałeś ? Ostatni ma numer 3.01 i jest duża poprawa. Ciekawi mnie tylko ile jeszcze brakuje do A1. Ostatnio na Y... Steve Perry dosyć rozsądnie opisał
    drobiazgi które mają wpływ na skuteczność AF (śledzenie, wykrywanie oka itp.):
    https://www.youtube.com/watch?v=oKE1f_oA__g
    Podejrzewam że wielu użytkowników Z9 (i pozostałych marek) nie zwraca na to uwagi oczekując
    od AF wszystkiego co naj, w myśl zasady jak w instr. jest napisane np. wykrywanie oka to powinno to działać nawet jak się odwrócę tyłem .
    Ostatnio edytowane przez tomgol ; 16-01-2023 o 23:14

  7. #7

    Domyślnie

    Firmware mam zawsze najnowszy jaki jest dostępny na stronie producenta, w każdym aparacie, w tym Z9 (aktualnie 3.01).
    Co do reszty, to wierz mi, wiem jak się używa aparatu i czego oczekiwać, fotografuję 20+ lat a pierwszego bezlusterkowca Sony kupiłem 10 lat temu kiedy jeszcze mocno siedziałem w lustrzankach Canona, więc wykrywanie oka i inne bajery nie są mi obce.
    Fajnie było obserwować progres od pierwszego Nex'a 5 który był niemiłosiernie wolny i zarzekałem się że w życiu nie zrezgygnuję z lustrzanek do obecnych A1/A9/A7
    W sumie to nawet mnie nie oburza takie "oczekiwanie od AF wszystkiego co naj", skoro producent reklamuje że działa to ma działać I w sumie na A1 możmna powiedzieć żę tak jest - po prostu działa.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Zapytam więc po co kupowałeś Z9, skoro A1 ma troszeczkę lepszy AF i do Sony jest więcej natywnych szkieł?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Firmware mam zawsze najnowszy jaki jest dostępny na stronie producenta, w każdym aparacie, w tym Z9 (aktualnie 3.01).
    Co do reszty, to wierz mi, wiem jak się używa aparatu i czego oczekiwać, fotografuję 20+ lat a pierwszego bezlusterkowca Sony kupiłem 10 lat temu kiedy jeszcze mocno siedziałem w lustrzankach Canona, więc wykrywanie oka i inne bajery nie są mi obce.
    Fajnie było obserwować progres od pierwszego Nex'a 5 który był niemiłosiernie wolny i zarzekałem się że w życiu nie zrezgygnuję z lustrzanek do obecnych A1/A9/A7
    W sumie to nawet mnie nie oburza takie "oczekiwanie od AF wszystkiego co naj", skoro producent reklamuje że działa to ma działać I w sumie na A1 możmna powiedzieć żę tak jest - po prostu działa.
    m_a_g pisząc "oczekiwanie ...." nie miałem na myśli Twojej osoby, tylko ogólne komentarze w necie z którymi się spotykam i ich autorów. Solidnych testów jest naprawdę mało. Wiem że masz doświadczenie, dlatego pytałem o szczegóły bez "podtekstów" .
    Tak więc czekam na kolejne wnioski i oceny.
    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez tomgol ; 16-01-2023 o 23:41

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zapytam więc po co kupowałeś Z9, skoro A1 ma troszeczkę lepszy AF i do Sony jest więcej natywnych szkieł?
    Bo Z9 + 500 f5.6 PF to rewelacyjnie mały zestaw i takiego nie ma w żadnym innym systemie.
    Aktualnie rozważam wymianę 500 f5.6 pf na Nikora Z 400 f4.5S - jeszcze mniejszy zestaw bo odpada adapter.
    Do tego dochodzi też ekonomia - nie chcę wydawać fortuny na zakup obiektywów o których wiem że będę ich używał tylko sporadycznie.
    Tutaj głównie chodzi mi o bardzo drogie, jasne teleobiektywy, nie o standardy typu 24-70 f2.8, czy inne stałki do portretu, bo tego rodzaju szkła wolę jednak natywne - są mniejsze.
    No i nie kosztują po $14,000 jak telefoto.
    Z9 daje mi możliwość używania bardzo dobrych szkieł F, chociażby ostatnio zakupionego Nikkora 400 f2.8 G VR, przez adapter. I mam elektroniczna migawkę i 20 fps.
    W Canonie w ogóle nie mam opcji na coś takiego bo jak pisałem - rolling shutter - a w Sony musiałbym zapłacić 3 razy tyle za obiektyw.
    Jak pisałem wyżej, naprawde nie chciałbym zostać z tylko jednym aparatem, bo one się znakomicie uzupełniają.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez tomgol Zobacz posta
    m_a_g pisząc "oczekiwanie ...." nie miałem na myśli Twojej osoby, tylko ogólne komentarze w necie z którymi się spotykam i ich autorów. Solidnych testów jest naprawdę mało. Wiem że masz doświadczenie, dlatego pytałem o szczegóły bez "podtekstów" .
    Tak więc czekam na kolejne wnioski i oceny.
    Pozdr.
    Wszystko jasne dzięki.
    Wszystkie moje opinie w tym wątku są wysoce subiektywne na co wszystkich uczulam
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 16-01-2023 o 23:44
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kolory zdjęć z body - Canon, Sony, Fuji, Nikon?
    By MstrG in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-12-2018, 23:01
  2. Pierwsza używana lustrzanka: Nikon Sony Canon Panasonic ?
    By moriat in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-01-2017, 21:32
  3. Nikon D7000 vs Canon EOS 60D vs Sony A65
    By Ofafluniec in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 22:25
  4. sony alpha 100/nikon d50/ 70s/canon 400?
    By Rookie in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28-10-2006, 03:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •