Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie mamy na sali doktora ?

    Cześć Wam,

    Ciekawy przypadek dość, bliska mi osóbka chce wyskoczyć na 3 miesięczną psychoterapie. Dodam ze zajęcia maja być codziennie i lekarz twierdzi, ze najlepiej by było nie pracować
    No i tu jest problem, bo średnio chce mówić w robocie dlaczego jej tyle nie będzie, natomiast ma tak spoko robotę i szefa, ze nie chce robić angielskiego wyjścia i nie mówić nic.
    Pytanie zatem jak to rozegrać, żeby nie wyszło, ze leczy się "na głowę" ale żeby szef nie myślał ze ściemnia zarazem.
    Szkopuł w tym, ze robota całkiem niezła jak i firma, wiec głupio tak znikać na tak długie zwolnienie chorobowe bez solidnego wytłumaczenia.

    Tak powiecie, co za problem, żeby powiedzieć jak jest - ano jest , gadanie ludziom (szczególnie w na wyższych stanowiskach w porządnej robocie), ze masz problemy natury psychicznej to nie jest najlepszy możliwy pomysł. Zeby bylo jasne, osobka ta ogarnia robote, natomiast czuje, ze musi poprawic swoj komfort psychiczny, jest po wywiadzie u psychologa, który zakwalifikował ja na zajęcia.

    Jakieś pomysły ?
    Ostatnio edytowane przez locos ; 13-01-2023 o 18:40

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    żeby nie wyszło, ze leczy się "na głowę"
    A to jakiś wstyd?

    Kłamstwo ma krótkie nogi, a skoro praca i szef w porządku, to warto zagrać w otwarte karty moim zdaniem.

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    W obecnych czasach tylko ameba nie zrozumie, że choroba umysłu, mózgu, kolana czy wątroby to taka sama przypadłość jak każda inna. Doradzam powiedzieć jak jest.

    P.S. Psycholog nie może wystawić L4, do tego uprawniony jest jedynie psychiatra, czyli lekarz po studiach medycznych.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #4
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 166

    Domyślnie

    Jest po wywiadzie u psychologa i to psycholog stwierdził? To może warto iść wyżej i jeszcze do psychiatry. Może sie okazać, że psychiatra ogarnie sprawę szybciej i bardziej fachowo.

    A co do reszty, to za kolegami wyżej. Jak szef wporzo, to być też wporzo wobec niego.

  5. #5

    Domyślnie

    Problemy wymagające psychologa są teraz powszechne. Jak firma spoko, to tylko szczerość IMO. Zwłaszcza że problem "psychologiczny" zwykle oznacza depresję, wypalenie, załamanie nerwowe, etc. a nie bycie wariatem.
    Mam córkę w trakcie terapii u psychologa i pod nadzorem psychiatry. I normą jest, że np. w szkole wszyscy są o tym poinformowani.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #6

    Domyślnie

    Nie jest norma, ze "wszyscy są o tym informowani"- norma jest ochrona danych osobowych. Wszyscy lekarze są zobowiązani do zachowania tajemnicy lekarskiej- wszystko jedno, czy jest to cukrzyca, choroba afektywna dwubiegunowa czy burn out syndrome. "Osóbka, która chce wyskoczyć na trzymiesięczną terapie" nie może zapominać, ze podlega prawu pracy i jej pracodawca zainteresowany jest przede wszystkim jej praca. Jeśli po terapii, będzie w stanie dalej pracować to wszystko jest ok. Atesty psychologa nie są brane całkiem na serio. Atesty psychiatry natomiast bardzo na serio. Bardzo wiele jednostek chorobowych uniemożliwia normalna prace i nawet najbardziej przyjacielski szef przestaje być przyjacielski. Z cukrzyca można pracować, z choroba afektywna dwubiegunowa jest bardzo trudno i jeśli nie "wporzo" szef to koledzy i koleżanki z pracy dość szybko przestaną być mili musząc prace za "osóbkę na terapii" wykonywać. Sposób na wypowiedzenie lub dotkliwe uciazenie życia pracownika przewlekle na zwolnieniach przebywającego znajdzie się zawsze.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 13-01-2023 o 20:43
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  7. #7

    Domyślnie

    Dear Sufenta...
    "choroba afektywna dwubiegunowa" - to nie jest trzymiesięczna terapia... A o takiej kolega napisał
    "wszyscy są informowani" - informuje zainteresowany... A w naszym przypadku my (rodzice), w ścisłej współpracy ze szkolnym psychologiem
    A z zawodowych doświadczeń - Jak jeden z moich pracowników miał tego typu problem, to sami go wypchnęliśmy do psychologa i daliśmy na zwolnieniu spokojnie dojść do siebie...
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    ...No i tu jest problem, bo średnio chce mówić w robocie dlaczego jej tyle nie będzie, natomiast ma tak spoko robotę i szefa, ze nie chce robić angielskiego wyjścia i nie mówić nic.
    Pytanie zatem jak to rozegrać, żeby nie wyszło, ze leczy się "na głowę" ale żeby szef nie myślał ze ściemnia zarazem...
    - Szefie, niestety ale kiepsko ze mną i na trzy miesiące muszę iść na L4
    - A co Ci jest?
    - Niestety, ale nie mogę / nie chcę tego upubliczniać.

    Łatwo mi się tu mądrować, ale to chyba jedyna opcja przy przedstawionych warunkach.
    Lege artis pracodawca nie ma prawa wnikać jaka to choroba.

    https://poradnikpracownika.pl/-przyc...dawca-ja-widzi

    Przyczyna choroby, czyli numer statystyczny choroby na zwolnieniu lekarskim

    Zwolnienie lekarskie nie zawiera słownej informacji na temat rodzaju choroby pracownika. Dzieje się tak z tego względu, że pracodawca nie jest uprawniony, by wiedzieć, na co konkretnie choruje pracownik i nie ma obowiązku, by mu taką wiedzę przekazywać.

    Jednak na zwolnieniu lekarskim lekarz wpisuje także numer statystyczny choroby. Kod ten odpowiada zdiagnozowanej u pacjenta dolegliwości na liście Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Numer ten co do zasady nie powinien być widoczny na zwolnieniu lekarskim, które przekazywane jest do pracodawcy. Numery statystyczne wpisuje się na zwolnieniu lekarskim, ponieważ:

    umożliwiają określenie rodzaju niezdolności do pracy przez ZUS;
    są niezbędne do prowadzenia statystyk;
    są potrzebne lekarzom do rozliczania kontraktów z NFZ.

    ....

    Dane lekarza

    Każdy lekarz, który zawarł umowę z ZUS-em, może wystawić zwolnienie lekarskie. Niezwykle istotny jest tu fakt, że niezdolność do pracy stwierdza się wyłącznie po przeprowadzeniu bezpośredniego badania stanu zdrowia pacjenta. Na wystawionym zwolnieniu lekarskim znajdują się dane lekarza, który je wydał (imię, nazwisko i identyfikator). Informacje te mogą sugerować pracodawcy, na co choruje pracownik. Większość lekarzy posiada ponadto specjalizację, przez co w niektórych przypadkach można wywnioskować, co dolega podwładnemu. Będą to jednak tylko przypuszczenia, na które nie ma potwierdzenia na zwolnieniu lekarskim.
    Przyczyna choroby – poinformowanie pracodawcy

    Zgodnie z art. 22 Kodeksu pracy pracodawca nie może żądać podania informacji o stanie zdrowia pracownika – chyba że jest to niezbędne w celu skorzystania przez pracownika ze szczególnych uprawnień prawa pracy. Wynika z tego, że pracownik nie informuje pracodawcy o przyczynach swojej choroby. Należy jednak pamiętać, że w razie zaistnienia niezdolności do pracy wskutek choroby pracownik jest obowiązany niezwłocznie zawiadomić pracodawcę o tym fakcie i przewidywanym okresie jej trwania, nie później jednak niż w drugim dniu nieobecności w pracy. "
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #9

    Domyślnie

    Obecnie zwolnienie lekarskie elektroniczne (innych nie ma) pojawia się w kadrach. Stamtąd nie może wypłynąć, żadna wiedza. Kary są dosyć dotkliwe.
    Ja na miejscu zainteresowanej powiedział bym szefowi o chorobie ale innej, jakiejś operacji i koniecznej po nie trzy miesięcznej rehabilitacji.
    Na kontakt z psychiatrą lub psychologiem źle patrzą w pracy mimo, że mówią, że to normalni lekarze jak inni. To z mojego doświadczenia.

    Ja jak jeszcze pracowałem (4 lata temu) stwierdzono u mnie dosyć ciążki przypadek raka. Nie było mnie w pracy kilka miesięcy. Jak odwiedzałem kolegów w czasie rehabilitacji to prezes firmy zawsze próbował dowiedzieć się na co choruję (kadry nie puściły pary).
    Jak raz mu powiedziałem (prosząc o zachowanie w tajemnicy), że mam HIV to od tego momentu wszyscy zaczęli omijać mnie z daleka. Mówili dzień dobry, ale ręki nie podawali. Prezes dochował tajemnicy na swój sposób. Że tej choroby też nie radzę używać jako zastępczej.
    Ostatnio edytowane przez andystar ; 13-01-2023 o 21:55
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko zwolnienie lekarskie, miła rozmowa z szefem, bez szczegółow i zrozumie. Ukrywanie kosztuje za dużo zdrowia, które akurat tutaj by się przydało podreperować.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Doświetlenie sali
    By berez2 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2016, 16:54
  2. [ Glamour/Beauty ] Ola na sali pałacowej
    By ars in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 11:25
  3. Jak (i czy) błyskacie na sali?
    By Agraf in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 11:32
  4. [ Przyroda ] spacer - zalecenie doktora
    By bogdi64 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 20:32
  5. Doświetlenie sali....
    By Jarecki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-12-2008, 23:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •